Autor Wątek: Spienianie mleka - latte art  (Przeczytany 270581 razy)

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #765 dnia: 13 Maj 2021, 17:45:18 »
Świeże ma o wiele więcej  ;)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #766 dnia: 13 Maj 2021, 18:21:30 »
Świeże ma o wiele więcej  ;)

Napisali, że nie modyfikowali: "mleko, którego naturalna zawartość tłuszczu nie została zmieniona" 🤔
》tertium non datur《

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #767 dnia: 13 Maj 2021, 18:30:31 »
Chociaż może i tyle mieć, w zależności od rodzaju karmy i czasu pozyskania, jednak od krowy, to raczej wiele zakrętów pokonało.

Dodam że to moje przypuszczenia, nie próbowałem tego mleka.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2021, 18:33:53 wysłana przez pietro »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #768 dnia: 13 Maj 2021, 18:34:44 »
jednak od krowy, to raczej wiele zakrętów pokonało.

Jutro je otworzę. Takie prosto od krowy to woń i smak mi nie podchodził.
》tertium non datur《

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #769 dnia: 13 Maj 2021, 18:46:25 »
Takie bonusy naszej cywilizacji, że naturalne gorsze od przetworzonego, a może instynkt odrzuca przed piciem prawdziwego mleka, bo jednak to nie dla nas ;)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #770 dnia: 13 Maj 2021, 20:00:29 »
Mleko różni się zawartością tłuszczu, w zależności (uprośćmy) od humoro krowy.
W większości mlek, wartość tłuszczu jest standaryzowana do 3,5, 3,2, 2,0 1,5, 0,5 %. W tym tego nie robią.

Cytuj (zaznaczone)
nieznormalizowane mleko pełne - mleko o zawartości tłuszczu nie zmienionej od etapu udoju zarówno poprzez dodanie, jak i usunięcie tłuszczów mleka, albo poprzez zmieszanie z mlekiem, którego naturalna zawartość tłuszczu została zmieniona. Jednakże zawartość tłuszczu nie może być mniejsza niż 3,50 % (m/m);



Ale mleko nadal jest przetwarzane (pasteryzacja i mikro-filtracja). Od tego od krowy, przeszło długą drogę ;)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #771 dnia: 13 Maj 2021, 20:23:53 »
może instynkt odrzuca przed piciem prawdziwego mleka, bo jednak to nie dla nas ;)

Na pewno tak jest ze mną!


Ale mleko nadal jest przetwarzane (pasteryzacja i mikro-filtracja). Od tego od krowy, przeszło długą drogę

Mnie nie przeszkadza ta droga, wręcz przeciwnie, "nie śmierdzi krową". Najważniejsze, aby dobrze się spieniało, bo jak nie, to chyba lepszego nie znajdę, co by wybaczyło moje braki w tej kwestii.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2021, 20:34:23 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #772 dnia: 13 Maj 2021, 21:35:17 »
Najważniejsze, aby dobrze się spieniało,

Praktyka czyni mistrza, nie skupiałbym się na poszukiwaniu mleka idealnego,  z czasem z większości mlek "ukręcisz jogurt "raz lepiej raz gorzej, w końcu jesteśmy ludźmi  :)

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 204
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #773 dnia: 14 Maj 2021, 16:39:15 »
 Piłem to mleko, spieniałem do Latte również - dobre, ale czuć, że tłuste (smak jest przez to "bogatszy"). Moim zdaniem ubija się troszkę trudniej niż 2% (wymaga większej siły pary, bo jest nieco gęściejsze przez ten tłuszcz), ale efekt dobry. Podobno jak jest więcej tłuszczu, to się piana po ubiciu wolniej oddziela, czyli dłużej można malować.

Taki poziom tłuszczu jest jak najbardziej "naturalny". Natomiast prosto od krowy, to by było jakbyś kupił mleko prosto od gospodarza (ale takie mleko jest trudne w ubijaniu - mam rodzinę na wsi i próbowałem). W tym wypadku to hasło marketingowe, które mówi, że mleko przeszło minimalną ilość "zabiegów". Co do zapachu i smaku mleka świeżo wydojonego, to jest to zależne od wielu czynników - od lokalnej flory bakteryjnej, od tego jak dokładnie myte są wymiona przed dojeniem, a przede wszystkim od tego co krowy jedzą - jak się krowa naje ziółek, to może być gorzkawe, jak w zimie siano lub kiszonka, to też inny ma smak, a jak na farmach skarmiają różnymi dziwnymi paszami, to śmierdzi strasznie.

Co do spieniania - to są niuanse. Nie szukaj "świętego Graala", bo równie dobrze spienia się mleko 3,2% jak i 2% (poniżej jest trochę "suche" i szybko się rozwarstwia, więc słabo się nadaje do nauki). To naprawdę jest kwestia techniki i przyzwyczajenia do swojej dyszy. Mi całkiem dobrze szło spienianie na Zelmerze Piano (za 300 zł), a jak kupiłem Bezzerę, to kombinowałem pół roku, zanim znalazłem dobre ustawienie (po prostu przekombinowałem na początku). Więc daj sobie spokój z szukaniem super mleka (to może mieć znaczenie w niuansach), z chłodzeniem dzbanka (wyciągnij taki dzbanek z lodówki, wlej mleko z lodówki, włóż termometr i zacznij spieniać - zobacz ile sekund zajmie zanim mleko osiągnie ok 55C, później zrób to samo tylko dzbanek po spienianiu przepłucz tylko zimną wodą z kranu), kombinowaniem dzbankami o różnych kształtach (to ma znaczenie bardziej przy samym malowaniu). Do nauki jest ważne, żeby dzbanek nie był mały, bo wtedy szybko mleko się nagrzewa - 0,6L jest w sam raz), mleko z lodówki jak najzimniejsze (nie mrożone) oraz oglądanie dobrych filmów instruktażowych (podałem wcześniej w tym wątku kilka) oraz ćwiczenie, ćwiczenie, ćwiczenie..... No i może do tego przełamanie kilku wyobrażeń - bo naprawdę napowietrzanie ma być delikatne, na początku, a później to już polerka.
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2021, 16:54:27 wysłana przez MarcinFutrzak »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #774 dnia: 14 Maj 2021, 19:29:30 »
raz lepiej raz gorzej, w końcu jesteśmy ludźmi 

Właśnie to zrobiłem, najlepszą piankę w mojej krótkiej historii z latte art z tego nowego mleka!

@MarcinFutrzak
Wielkie dzięki za dużą dawkę wiedzy "piankowej". Wydaje mi się, że po dzisiejszym spienieniu jestem bliżej niż dalej. Po przelaniu z kubka 600ml, do mniejszego pianka wyglądała ładnie i konsystencja długo utrzymywała się. Te mleko Piątnicy 3,9% jest nawet smaczne, dosyć słodkie jak dla mnie.


Z ilu gramów robicie espresso do cappuccino i w jakim ratio oraz czy macie ulubiony kształt filiżanki?
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2021, 19:40:20 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #775 dnia: 15 Maj 2021, 08:06:29 »
Właśnie to zrobiłem, najlepszą piankę w mojej krótkiej historii z latte art z tego nowego mleka!

Dzisiaj 👎😬🤬 a starałem się robić tak samo jak wczoraj, gdzie pianka była gęsta, a teraz rzadka🥴

Żona proponuje, aby cukru dodać, ale to chyba przy ręcznym ubijaniu?!
« Ostatnia zmiana: 15 Maj 2021, 08:09:16 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline pytlakos

  • Wiadomości: 330
  • Ekspres: Isomac Tea II
  • Młynek: Mazzer SJ, Kinu M47 Phoenix
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #776 dnia: 15 Maj 2021, 10:28:43 »
Jeżeli masz mocną parę w maszynie to możesz spróbować w ten sposób, żeby postawić kubek na czymś i nie ruszać, dyszą lekko dotknąć powierzchni mleka i odpalić parę. Gdy mleko zwiększy objętość samo przestanie się napowietrzac i zacznie tylko mieszać. Niedawno Dritan na YT pokazywal jak to zrobić.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #777 dnia: 15 Maj 2021, 10:42:53 »
Czytasz mi w myślach. Dzisiaj się zastanawiałem, dlaczego zrobili w Elektrze trzy dziurki, pod różnym kątem. Dzięki, wypróbuję.

 
Jeżeli masz mocną parę w maszynie to możesz spróbować w ten sposób, żeby postawić kubek na czymś i nie ruszać, dyszą lekko dotknąć powierzchni mleka i odpalić parę. Gdy mleko zwiększy objętość samo przestanie się napowietrzac i zacznie tylko mieszać. Niedawno Dritan na YT pokazywal jak to zrobić.
》tertium non datur《

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Kozak Rota 1-2, skarpeta Hario 240, kawiarka Giannini Giannina
  • Młynek: 1Zpresso JE Plus
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #778 dnia: 15 Maj 2021, 12:04:12 »
Do kawy czy herbaty warto kupować mleko MIKROFILTROWANE.

Mleko UHT oraz pasteryzowane jest poddawane obróbce w bardzo wysokiej temperaturze, co prowadzi do znacznej destrukcji niektórych białek - skutek: gorszy [mniej naturalny] smak i nieco gorsze właściwości spieniające. Są różne rodzaje pasteryzacji, niektóre są mniej destruktywne - ale producenci rzadko podają te dane na opakowaniu.

Mikrofiltracja też ma na celu pozbycie się drobnoustrojów, lecz proces zachodzi w temperaturze nie przekraczającej 70 stopni - więc zdecydowana większość białek zachowuje strukturę, poza tym takie mleko zazwyczaj ma zawartość tłuszczu powyżej 3% [czasem 3.9], co oczywiście sprzyja smakowi itd.

Mkrofiltrowane są [wszystkie?] mleko bio, eko a także Wiejskie znanej marki na P. Te mleka są nieco droższe, wiadomo - lecz ja czuję różnicę w smaku i innych nie używam.

Jeszcze lepsze są mleka mikrofiltrowane niestabilizowane/nienormalizowane.

Wg mnie ma mały sens nieprzekraczanie [m.in. dla zachowania białek i smaku] podczas spieniania/podgrzewania temperatury np. ok. 65 stopni, jeśli używamy mleka pasteryzowanego czy UHT, które już podczas produkcji jest temperaturą uszkodzone.

Z tego, co wiem, ze znanych napojów mlecznych jedynie cortado może/powinno być na mleku bardzo gorącym [tzw. parzonym] - ponad osiemdziesiąt stopni - i tu rodzaj mleka jest mniej istotny, zwłaszcza że mleko do cortado nie jest spieniane.
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Spienianie mleka - latte art
« Odpowiedź #779 dnia: 15 Maj 2021, 17:44:01 »
Wg mnie te mleko Piątnicy 3,9% jest najlepsze. Żona dostała jeszcze bez serduszka, ale to było najlepsze cappuccino oznajmiając, jakie jej zrobiłem. Dobre i to.

Konsystencja nie była w całości jednakowa. Dopiero pod koniec przypominała jogurt. Metoda spieniania, wedle sugestii @pytlakos -a. Czy to lepszy sposób, jeszcze nie wiem, ale te trzy dziury jakby równomiernie spieniają mleko w pozycji środkowej, podczas gdy jak przechylam kubek, to wtedy jedna z dziurek uderza z bliska w ściankę kubka. Czy to ma jakiś wpływ 🤔
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi