Autor Wątek: Alternatywa dla DE LONGHI KG 89 ?  (Przeczytany 1186 razy)

Offline malina80

  • Wiadomości: 5
Alternatywa dla DE LONGHI KG 89 ?
« dnia: 17 Listopad 2021, 13:32:56 »
Wiam Dzień dobry
Kupilam i zworocilam jak w temacie.
Zakupony byl z nadzieja ze zmieli kawe do ekspresu kapsulkowego (mam metalowe kapsulki i napelniam) Tchibo Cafismo.
Nie oczekuje duzo - wiem zaraz duzo hejtu pojdzie bo po co tu jestes?  :bry:

W tym mlynku stopien z mielenia na najmniejszym jest nadal duzy. Duzy w porowniu do tego co jest w kapsulkach Tchibo oraz w tych kawach ktore kupilam w marketach (zwykle kawy 100% arabica z Lidl).
Dlaczego chce elektryczny? Bo nie mam czasu :( takie zycie. Dlaczego zarnowy - mialam reczny i kawa byla smaczna wiec wydaje mi sie ze to dorby kierunek.

Zwyczajnie nie ma tyle kasy by wydac 500-1000 zl na mlynek. Ale moze macie jakas alternetywe za okolo 200, max 300 zl?
Wiec prosze o nie pisanie osob ktore twierdza ze jak mnie nie stac to ....  :ogien: :spam:

Mlynek KG 89 doradzila mi Pani w sklepie konesso.pl.
Mowla ze bedzie lekko lepszy od Melitta 1019 02 Molino ktory tez rozwazalam. Zrobilam blad?  :picardpalm:

Prosze o pomoc w wyborze
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad 2021, 14:29:39 wysłana przez Fux »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Alternatywa dla DE LONGHI KG 89 ?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Listopad 2021, 15:12:15 »
Spoko, w pracy kiedyś też używałem takiego ekspresu Tchibo i napełniałem kapsułki. Nie ma tu nic do hejtowania. Każdy może podejmować swoje decyzje. Głównym ograniczeniem jest pojemność kapsułki tam mieściło mi się 9-10 g  maksimum, świeżej, średnio palonej kawy.
Z tanich młynków elektrycznych Nivona Cafe Grano 130 mieli nawet do tygielka na najdrobniejszym przemiale. Do kapsułek na pewno wystarczy. Poza tym polecam spróbować kupić jakąś kawę nie starszą niż 2-3 miesiące od palenia, wtedy nie będzie trzeba też tak drobno mielić, a aromatu dużo więcej będzie.

KG 89 mieli przede wszystkim nierówno, nie wiem jak w De longhi, ale ja miałem kiedyś Brauna o takiej samej konstrukcji i tam można było go przeskalować tak, że mielił na pył. Podejrzewam że Pani z Konesso próbowała znaleźć coś w okolicach 200 zł, a niestety poniżej 300 zł praktycznie nie ma dobrych młynków elektrycznych, przynajmniej nowych. Więc jeśli 320 za Nivonę to za dużo to polecam szukać czegoś używanego.
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad 2021, 15:21:41 wysłana przez krystians »

Offline malina80

  • Wiadomości: 5
Odp: Alternatywa dla DE LONGHI KG 89 ?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopad 2021, 16:08:33 »
Bardzo dziękuję za odpowiedź i podpowiedź.
Dzwoniłam do nich i doradzali mi jak zmienić nastaw by bylo mniejsze mielenie. Niestety nie pomoglo - mówią żeby odesłać i oni to sprawdzą (do 30 dni).
Pomyślę o Nivona Cafe Grano 130 .
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad 2021, 17:37:49 wysłana przez ranGo »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Alternatywa dla DE LONGHI KG 89 ?
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Listopad 2021, 21:50:11 »
Proszę bardzo. Tu jest filmik jak zmienić ustawienie przemiału na drobniejsze. Tylko nie próbuj jasnych ziaren mielić zbyt drobno, bo skończyć się to może zjaraniem silnika. Temu zapewne służy fabryczne ustawienie.

Offline malina80

  • Wiadomości: 5
Odp: Alternatywa dla DE LONGHI KG 89 ?
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Listopad 2021, 13:17:46 »
Wolałabym nie robić bo jeszcze na gwarancji. Spróbuję oddać i dodam to 100 zł do tego przez Pana polecanego.
Jak coś jeszcze dziś zrobiła zdjęcie mielenia nim kawy:
- u góry po prawo DE LONGHI KG 89
- na dole po prawo chiński tani elektryczny młynek żarnowy - mieli mocniej (ale nadal za grubo) niż KG 89 i  bardzo wolny
- po lewo na dole kawa za około 30zl z marketu - już zmielona (jak widać dużo bardziej niż KG 89 i chińczyk
Liczę że Nivona Cafe Grano 130 zmieli choć tak jak ta z marketu.

« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2021, 15:05:25 wysłana przez ranGo »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Alternatywa dla DE LONGHI KG 89 ?
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Listopad 2021, 15:22:01 »
Na forum nie ma potrzeby "pan/i -owania sobie ;) wszyscy tu jesteśmy kolegami i koleżankami w uzależnieniu :)

Bardzo gruby ten przemiał z KG89,  to na najdrobniejszym ustawieniu? Nivona jeśli nic obecnie nie zmieniono, to na najdrobniejszym przemiale robiła pył prawie jak zmielone kakao.

Tu jest ten sam młynek co Nivona CG130 sprzedawany w USA jako Capresso Infinity Plus, dziewczyna pokazuje stopnie przemiału:  https://youtu.be/vi-6e-dnANY?t=115
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2021, 15:38:06 wysłana przez krystians »

Offline malina80

  • Wiadomości: 5
Odp: Alternatywa dla DE LONGHI KG 89 ?
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Listopad 2021, 16:24:18 »
DE LONGHI KG 89 tak to na najmniejszym jest taki - wyslalam do DE LONGHI i powiedzieli ze to prawidlowe :( Powidzieli co mam zrobic (z zarnem - odkrecic/dokrecic) ale to nic nie dalo :(

Jak bedzie taki jak piszesz/YT to super.

Jeszcze raz dziekuje. Dam znac jak to wszytko ogarne :) - kupie/wymienie

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Alternatywa dla DE LONGHI KG 89 ?
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Listopad 2021, 00:16:33 »
Powodzenia, trzymam kciuki i życzę smacznej kawki. Daj znać jak się udało.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi