Autor Wątek: Drip v60 czy moccamaster one Cup  (Przeczytany 2750 razy)

Offline Kazik1701

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Baletti brikka
  • Młynek: Brak
Drip v60 czy moccamaster one Cup
« dnia: 12 Październik 2021, 19:34:19 »
Witam

Dzień dobry

Zaczęło się wszystko pare dni temu gdy chciałem się przesiąść z kawiarki na jakiś ekspres i wykręciłem się w temat. Chce zacząć robić sobie dobra kawę.
Jeśli chodzi o młynek wybór padł na #comendante40.
Teraz pytanie, czy nie utrudnie sobie życia kupując #v60 i czajnik #tchibo? Łącznie to koszt około 350 zł. Czy lepsza opcja będzie wybór ekspresu #moccamaster Cup-one za 750zł.
Kawę robię dla siebie 2 lub 3 razy dziennie. W weekendy gościom.
Czy dla zwykłego śmiertelnika chcącego po prostu pic dobra kawę ma sens zabawa w czajniczki i inne przelewy czy jednak moccamaster załatwi sprawę raz a dobrze? 
Czy robiąc samemu drip będę w stanie zrobić lepsza kawę niż moccamaster?
Dzięki z góry za podopowiedzi i sugestie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2021, 20:50:57 wysłana przez Fux »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6196
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Drip v60 czy moccamaster one Cup
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Październik 2021, 22:01:41 »
Jeśli chcesz prostoty to kup sobie aeropress i/lub clever dripper. Nie potrzeba do nich konewki, wystarczy dobry młynek. Dla gości jakiś ekspres przelewowy możesz wziąć jak będziesz chciał koło litra kawy na raz zrobić.  V60 w ogóle nie jest idealny, a szczególnie na początek może być frustrujący, jakiś czas temu była na ten zaparzacz moda, moim zdaniem nie koniecznie zasadna.
« Ostatnia zmiana: 12 Październik 2021, 23:33:02 wysłana przez krystians »

Offline carlo4977

  • Wiadomości: 34
  • Ekspres: Lelit Kate
  • Młynek: 1zpresso Q2
Odp: Drip v60 czy moccamaster one Cup
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Październik 2021, 09:50:12 »
Ja za to jestem zaskoczony jak łatwo z Hario switch można zrobić bardzo smaczną kawę. Potrzebujesz tylko dobrego ziarna i dobrej jakości młynka. Jak sobie porównuje do espresso, to przelew jest nieporównywalnie tańszy do zrobienia patrząc na cenę dobrej kolby. A jak Ci będzie pasowała ta metoda, to w przyszłości możesz z clevera czy ze switcha łatwo pójść w moccamaster.
Gorąco polecam na start zestaw Hayb się przelewa

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Drip v60 czy moccamaster one Cup
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Październik 2021, 10:11:18 »
Polecam młynek plus większą wersję Clever Dripper. Z perspektywy czasu uważam, że to właśnie Clevera powinno się polecać jako urządzenie startowe dla początkujących. Nie trzeba tu na starcie drogich czajniczków z gęsimi szyjkami. Kawa wychodzi bardzo powtarzalna w smaku i zbalansowana. Z większej wersji Clevera wychodzi jej sporo,więc może zastąpić ekspres przelewowy. U mnie obecnie przeżywa renesans :ok:

Offline Kazik1701

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Baletti brikka
  • Młynek: Brak
Odp: Drip v60 czy moccamaster one Cup
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Październik 2021, 15:25:37 »
Dzięki Panowie. W takim razie pójdę w clever diper przed zakupem ekspresu. Do tego comendante c40 mk4. Jaka kawa do tego? Gdzie kupić? Internet? Lubię mocna kawę, czekoladowe orzechowe aromaty mile widziane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Kazik1701

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Baletti brikka
  • Młynek: Brak
Odp: Drip v60 czy moccamaster one Cup
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Październik 2021, 19:23:48 »
Comandante c40 mk4, waga black mirror timemore oraz aeropress go dziś przyszedł. Zastanawiam się teraz nad clever dripper vs hario switch.
Myśle tez czy nie wymienić aeropress go na zwykła wersje. Kawę będę parzył w domu na codzień.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Można wyłączyć/zmienić w ustawieniach Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2021, 19:30:58 wysłana przez ranGo »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6196
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Drip v60 czy moccamaster one Cup
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Październik 2021, 22:50:02 »
W moim przekonaniu zwykły aeropress jest akuratny, ale czy zmieniać jak ma się GO, nie wiem, zależy z jakich przepisów chce się korzystać.  Co do kaw myślę, że najlepiej zgłosić do bardziej lub mniej lokalnej palarni i przedstawić swoje preferencje i poprosić o polecenie produktu o zbliżonych aromatach.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi