Autor Wątek: Eureka Mignon Classico - regulacja  (Przeczytany 1116 razy)

Offline ziomek1988

  • Wiadomości: 2
Eureka Mignon Classico - regulacja
« dnia: 23 Lipiec 2021, 09:01:27 »
Hej :)

nabyłem niedawno młynek Eureka Mignon Classico. Wględem zwykłego Mignona ma podobno system antybrylującyi nieco odświeżowy wygląd.

Pomijając fakt, że i tak zbryla kawę, zastanawiam się nad jego regulacją. Pokrętło kręci się kilkukrotnie, próbowałem skręcić do minimum i stopniowo zwiększać grubość przemiału, żeby sobie zapisać ile pełnych obrotów wykonałem ale...kręcę i kręcę do minimum i ono tak jakby nie chce się skręcić do zera. Boję się, że coś uszkodzę. Jak sobie z tym radzicie?


Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 666
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Eureka Mignon Classico - regulacja
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lipiec 2021, 11:52:15 »
Tam 1mm zmiany na pokrętle to duża zmiana.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline ziomek1988

  • Wiadomości: 2
Odp: Eureka Mignon Classico - regulacja
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lipiec 2021, 11:57:12 »
No to jak to się ma do tego, że mogę wykonać np 6 obrotów tym pokrętłem?  :mhh:

Już teraz jestem bliski wyregulowania go pod odpowiadające mi mielenie do espresso (wskaźnik mam nieco poniżej 1) ale jakby ktoś mi teraz nagle przestawił o kilka obrotów, to znowu będę miał problem.

Offline SmakoszeKawy

  • Wiadomości: 7
Odp: Eureka Mignon Classico - regulacja
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lipiec 2021, 16:31:05 »
Jeśli zasada działania jest taka jak w MIGNON FILTRO, to skręcając coraz bardziej dojdziesz do momentu, w którym żarna zaczną o siebie trzeć. Słychać i czuć to bardzo dobrze. Oczywiście trzeba uważać, tzn. włączyć młynek, stopniowo skręcając i zachowując szczególną czujność przy przejściu z 0 na 5. Jak tylko usłyszysz tarcie, cofnij się do 0.
Co do obrotów - tak jak zauważyłeś. Nie do odróżnienia, czy ktoś Ci nie przestawił pokrętła. Rozwiązanie jedyne jakie mam, to zawsze zaczynać od zera, albo używać młynka samemu i zapisywać/zapamiętywać na co aktualnie jest ustawiony.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi