Autor Wątek: Nivona 769 wydostająca sie para wodna  (Przeczytany 1622 razy)

Offline Norbert1w3

  • Wiadomości: 1
Nivona 769 wydostająca sie para wodna
« dnia: 23 Lipiec 2021, 09:53:04 »
Cześć, od 4 miesięcy posiadam Nivone 769. Poczatkowo wszystko chodziło super, zbite lekko wilgotne krążki i dobra kultura praca. Później ekspres zaczął zauważalnie głośniej pracować, moją uwagę zwrócila wydostająca się para wodna z miejsca, gdzie wsypujemy kawę mieloną. Dodatkowo na  panelu obudowy od strony zaparzacza skrapla się dużo pary. Krążki są bardzo mokre i szybko się rozsypują.
Dzwoniłem na infolinię z oficjalnej strony Nivona i dowiedziałem się ,że to podobno normalne
 Co o tym sądzicie ?

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Nivona 769 wydostająca sie para wodna
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lipiec 2021, 09:54:05 »
Hej! Mam Nivona 756, różni się ona od 759 niższą ceną w zależności od sklepu o 400-500zł oraz tym, że nie ma w pudełku dołączonego filtra który oryginalny kosztuje około 55zł  ;) :D.

Wracając do tematu.

Czy używasz tej samej kawy od 4 miesięcy? Jaką? Jaka grubość mielenia? Na ilu ziarenkach robisz napoje?

Czy do konserwacji sprzętu używasz oryginalnych produktów Nivona? Odkamieniacza? Płynu do czyszczenia spieniacza? Tabletek do usuwania olejków kawowych?
Ile razy była wykonana poszczególna konserwacja/czyszczenie?
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2021, 09:58:27 wysłana przez lukaszt2004 »

Offline titto

  • Wiadomości: 17
Odp: Nivona 769 wydostająca sie para wodna
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sierpień 2021, 20:32:34 »
Cześć,
Czy do Nivony sugerujecie używanie oryginalnych tabletek do czyszczenia? Czy może jakis sprawdzony zamiennik?

Pozdrowienia,
titto

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Nivona 769 wydostająca sie para wodna
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpień 2021, 20:55:47 »
Czy może jakis sprawdzony zamiennik

Np jaki zamiennik? Inne tabletki maja różne gramatury, i zapewne różny skład. Ja używam oryginalnych, są trochę droższe, ale śpię spokojnie.


Offline titto

  • Wiadomości: 17
Odp: Nivona 769 wydostająca sie para wodna
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Sierpień 2021, 21:47:22 »
Dzięki za info. Zamówię oryginał kawka

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Nivona 769 wydostająca sie para wodna
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Sierpień 2021, 21:47:28 »
Ja nie rozumiem co miałoby zakłócać mój sen jakbym tak odkamieniał swój czajnik Ferrari zwykłym polskim kwaskiem cytrynowym?

Co innego nieoryginalne części zamienne urządzenia - tu trzeba by pewnie wiedzieć co się montuje i dlaczego, z jakich materiałów, itp, ale jakieś tabletki odkamieniające?
Czy odkamieniacz Philips jest Ok do ekspresu Philips, ale uszkodzi ekspres Bosch? Może odkamieniacz Nivona zrobi świetną robotę w Niwonie, ale niedoczyści Jury? Przecież to bez sensu.

Oczywiście, mogą być różnice w jakości, czy stężeniu takich środków jak odkamieniacz, ale nie jest wcale powiedziane, że ten droższy musi być lepszy.
To powiedziawszy, nie polecę żadnego środka bo na razie takowych nie używam :), ale chciałem tylko zauważyć prosty fakt.

Powyższe tyczyło się tylko ekspresów do kawy i czajników, bo skarpetki Versace dalej będę prał w proszku Versace, co by przedłużonej  gwarancji nie stracić ;).
 
 
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Nivona 769 wydostająca sie para wodna
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Sierpień 2021, 09:16:11 »
Ja nie rozumiem co miałoby zakłócać mój sen jakbym tak odkamieniał swój czajnik Ferrari zwykłym polskim kwaskiem cytrynowym?

Co innego nieoryginalne części zamienne urządzenia - tu trzeba by pewnie wiedzieć co się montuje i dlaczego, z jakich materiałów, itp, ale jakieś tabletki odkamieniające?
Czy odkamieniacz Philips jest Ok do ekspresu Philips, ale uszkodzi ekspres Bosch? Może odkamieniacz Nivona zrobi świetną robotę w Niwonie, ale niedoczyści Jury? Przecież to bez sensu.

Oczywiście, mogą być różnice w jakości, czy stężeniu takich środków jak odkamieniacz, ale nie jest wcale powiedziane, że ten droższy musi być lepszy.
To powiedziawszy, nie polecę żadnego środka bo na razie takowych nie używam , ale chciałem tylko zauważyć prosty fakt.

Powyższe tyczyło się tylko ekspresów do kawy i czajników, bo skarpetki Versace dalej będę prał w proszku Versace, co by przedłużonej  gwarancji nie stracić .


My pisaliśmy nie o odkamieniaczu tylko o tabletkach czyszczących przewody kawowe z olejków kawowych.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi