Autor Wątek: Przesiadka na kolbę  (Przeczytany 7361 razy)

Offline jrd

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Lelit Grace
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Przesiadka na kolbę
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Lipiec 2021, 16:54:36 »
@Mroowkojad czy dokonywałeś w niej jakichś modów? Przy wielu ekspresach o jakichś się słyszy, ale w lelitach chyba niekoniecznie. To nad czym się teraz zastanawiam, to czy kupić nawet Annę PL41TEM, skoro niektórzy pisza, że to praktycznie te same bebechy co Grace. Mając okazję na namacalny przykład, ile zajmuje Tobie zrobienie dwóch kaw w Grace? O ile pijesz mleczne. Robiąc jedno cappuccino lub dwa, dużo trzeba odczekać po zrobieniu espresso by spienić mleko? Obejrzałem już sporo video, ale bezpośrednia informacja zawsze lepsza. Rozumiem, że zrobienie np 4 czy 6 kaw to już wyzwanie dla Grace czy da się? Co tak realnie dokupiłeś z akcesoriów? Zastanawiam się ile budżetu dodatkowo trzeba liczyć na niezbędniki.

Nie ukrywam, że Grace (ew Victoria) pasują mi gabarytem, wolę zawalić mniejszą powierzchnię blatu bo automat i tak zostaje, przynajmniej póki co. zniechęciły mnie do niej trochę bardzo dziwne wątki, chyba z tego forum, że przy ekspresach Lelit są jakieś dziwne akcje z temperaturami i wszystkim innym, co mnie trochę zniechęciło.

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Przesiadka na kolbę
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Lipiec 2021, 20:31:42 »
Który przysporzy najmniej frustracji i będzie najłatwiejszy w okiełznaniu i zrobieniu dobrego espresso i cappucino.

Lelit Glenda Plus PID.

Offline wjp

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: QM AQUILA, La Pavoni Europiccola, Flair 2 Pro
  • Młynek: SanRemo SR70, comandante c40 mk3
Odp: Przesiadka na kolbę
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Lipiec 2021, 21:26:01 »
Aby trochę namieszać..... może SAGE BES920BKS? Bardzo ciekawy ekspres, który ma mnóstwo funkcji ułatwiających zrobienie dobrego espresso.

Offline Mroowkojad

  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: Lelit Grace
  • Młynek: Mignon Specialita
Odp: Przesiadka na kolbę
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Lipiec 2021, 23:55:48 »
@jrd Nie modyfikowałem póki co nic. Dojrzewam do lekkiego obniżenia ciśnienia na OPV, ale to przy okazji jakiegoś przeglądu, albo jak się gwarancja skończy (bo trzeba grzebać w bebechach).
Z akcesoriów kupiłem: tamper (oryginalny Lelitowski 57,3mm), NPFa (wersję od Anny - pasuje tak samo, a była tańsza), oraz magnetyczny funnel (pierścień dozujący?) z Ali. No i dzbanek do spieniania mleka, ale to jest akurat gadżet uniwersalny.
Przy zakupie też myślałem o Annie, ale Grace ma kilka drobnych funkcji, które niesamowicie ułatwiają życie (a których Anna nie ma):
- czujnik poziomu wody w zbiorniku - nie pozwala zrobić kawy, jak wody jest za mało,
- timer odliczający czas szota - moja żona nie bawi się z wagą podczas parzenia kawy, więc ma łatwy wyznacznik, kiedy (mniej więcej) wyłączyć pompę,
- preinfuzję - nie daje się jej konfigurować, ale jest i całkiem możliwe, że nieco ułatwia zrobienie dobrej kawy,
- PID też jest ponoć nieco lepszy niż w Annie, ale nie mam porównania.
Zrobienie dwóch czarnych kaw to ok 3 minut. Dwa capuccino zajmą dodatkowe 3-4 minuty - zwykle robię dwa espresso (a właściwie to dwa doppio), potem przełączam na spienianie (ok 2 minut na zagrzanie do 135 stopni) i max 2 minuty spieniania (robię porcję na oba cappu). I tyle. Nie robiłem tego nigdy ze stoperem, ale nie trwa to wieków. Późniejsze schłodzenie bojlera do temperatury zaparzania to już chwilę trwa, ale w razie czego da się przyśpieszyć - wystarczy upuścić trochę wody z wylewki.
Więcej kaw mlecznych będzie 'wyzwaniem' głównie ze względu na czas schładzania bojlera - można pogonić, ale niewątpliwie cały proces nie był projektowany pod kątem hurtowych ilości kaw.
Fenomenalny w tym ekspresie jest czas od włączenia do gotowości. To jest autentycznie +-5 minut - po tym czasie PID melduje gotowość i gorący jest nie tylko bojler, ale też cała grupa i kolba. Grace robi to za pomocą sprytnego triku - zagrzewa bojler nieco za mocno, a potem pozwala grupie zaparzającej 'ukraść' nadmiar ciepła.
W zestawieniu ze Specialitą sprawuje się znakomicie. Wstępne okiełznanie tej pary zajęło mi pewnie z kilkanaście kaw. Przejście z kawy 'ok' do powtarzalnie osiąganej 'bardzo ok' pewnie kolejne 2-3 miesiące. Ale po drodze nie musiałem wylać za dużo kawy ;) 

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Przesiadka na kolbę
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Lipiec 2021, 19:01:05 »
Te 5 min nagrzewania chyba jest mocno naciągane jednak :) Zdecydowanie dałbym 20-30min

Offline uman Mężczyzna

  • Wiadomości: 439
  • Ekspres: Lelit Victoria, kawiarka, aeropress, V60
  • Młynek: Niche, Kingrinder K6, Porlex mini
Odp: Przesiadka na kolbę
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Lipiec 2021, 00:07:53 »
magnetyczny funnel (pierścień dozujący?) z Ali.
Dasz linka do tego?

Offline jrd

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Lelit Grace
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Przesiadka na kolbę
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Lipiec 2021, 09:41:55 »
Zastanawiam się finalnie miedzy trzema opcjami. Elisabeth, MaraX czy może Oscar 2? Nie chce mieć problemy z mlecznymi, wiec odrzucam Single bojlery jednak. Kusi mnie tez Rocket Appartamento ale nie wiem czy warto tak naginać budżet i czy mi się zmieści na blacie… zajmie chyba dużo więcej miejsca realnie.
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2021, 09:53:54 wysłana przez ranGo »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Przesiadka na kolbę
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Lipiec 2021, 19:00:48 »
Elisabeth, MaraX, Oscar 2,  Rocket Appartamento
A młynek?
》tertium non datur《

Offline jrd

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Lelit Grace
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Przesiadka na kolbę
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Lipiec 2021, 20:19:11 »
Myslalem o Eureka Specialita lub William pl72. William jesli byloby cos od Lelit by bylo spojne wizualnie. Inaczej Specialita raczej. O ile nie ma czegos lepszego w podobn budzecie. Dalej podstawowy dylat, to czy uzyskam z tego duzo lepsza kawe niz z automatu Jury, nie mam porownania na tej linii.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Przesiadka na kolbę
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Lipiec 2021, 20:58:58 »
Dalej podstawowy dylat, to czy uzyskam z tego duzo lepsza kawe niz z automatu Jury, nie mam porownania na tej linii.
To nawet nie wchodzi w rachubę, na pewno będzie lepsza, tylko czy dla Ciebie, Twoich kubków smakowych. Idź do kawiarnii z prawdziwego zdarzenia i niech Ci zrobią kawę, jaką lubisz. Kup u nich te ziarna, przygotuj kawki na swoich ekspresach i porównaj. Oczywiście od razu nie zrobisz, takiej kawki jak w kawiarnii, ale rozeznanie będziesz miał.

Co do młynka,  mało "chodzony" od @markslav :

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=11075.0
« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec 2021, 21:09:09 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline jrd

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Lelit Grace
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Przesiadka na kolbę
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Sierpień 2021, 11:16:14 »
Zupełnie okazyjnie znalazłem młynek William PL72 w cenie 1200zł. Czy warto w takiej kupić nowy? Czy lepiej kupić specialitę?

Kolba jeszcze nie wybrana, ale skoro młynek jest w dobrej cenie to może warto zrobić pierwszy krok i zaczać od niego. Tylko czy to na pewno dobry wybór?

Offline Pabloo Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Bezzera BZ16 R PM, Aeropress Fellow Prismo
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Przesiadka na kolbę
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Sierpień 2021, 13:15:21 »
Zupełnie okazyjnie znalazłem młynek William PL72 w cenie 1200zł. Czy warto w takiej kupić nowy? Czy lepiej kupić specialitę?

Kolba jeszcze nie wybrana, ale skoro młynek jest w dobrej cenie to może warto zrobić pierwszy krok i zaczać od niego. Tylko czy to na pewno dobry wybór?


Ja za mój zestaw Rocket Cellini + EM Specialita dałem 4100zl. Poszedłem w używki i jestem mega zadowolony. Robię ok 6-8cappu dziennie i mimo ze ekspres ma zapas mocy o mógłby robić ich 10-20x więcej to nie uważam żeby to był przerost formy nad treścią. Na Towim miejscu tez bym kupił używane sprzęty, ciężko je zajechać i raczej zawsze da się je naprawić. Często na forumowym pchlim targu pojawiają się fajne sztuki. Ostatnio przewijało się kilka młynków EM. Przed zakupem swojego zestawu tez czytałem forum codziennie przez dwa miesiące, każdy możliwy wątek i mogę stwierdzić ze większość polecanego tu sprzętu zrobi pożądane espresso i cappu. Mimo ze polecane są różne modele to efekt w filiżance z reguły będzie zbliżony.

Offline jrd

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Lelit Grace
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Przesiadka na kolbę
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Sierpień 2021, 09:24:31 »
@jrdZ akcesoriów kupiłem: tamper (oryginalny Lelitowski 57,3mm), NPFa (wersję od Anny - pasuje tak samo, a była tańsza), oraz magnetyczny funnel (pierścień dozujący?) z Ali. No i dzbanek do spieniania mleka, ale to jest akurat gadżet uniwersalny. 

No i kupiłem Grace bo trafił w dobrej cenie. ;)
Został mlynek ale chyba kupie Specialite, mimo ze william pl72 jest teraz zmiesznie tani. Ale zbyt duzo osob go odradza, a przynajmniej nie poleca szczegolnie.

Co do tempera lelit, czy on dobrze pasuje? Cos czytalem, ze mimo oryginalnosci nie do konca jest spasowany.
W jakim celu jest ten NPF? Nie rozumiem jeszcze tematu. To inny portafilter? Dlaczego dobrze jest to kupic, co to zmienia w procesie calym?

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Przesiadka na kolbę
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Sierpień 2021, 09:44:00 »
Gratulacje. Szybko kup dobry młynek bo ze słabym efektów w filiżance nie będzie i będzie narastać frustracja.

W jakim celu jest ten NPF? Nie rozumiem jeszcze tematu. To inny portafilter? Dlaczego dobrze jest to kupic, co to zmienia w procesie calym?
NPF - Naked portafilter, czyli bez wylewek. Na początku nic nie zmieni. Jak złapiesz bakcyla i będziesz chciał się rozwinąć, poznać więcej, dopracować przygotowanie idealnego espresso kupisz. Na teraz ciesz się kawą. Przyrządzaj jak najwięcej by ćwiczyć jej przygotowanie w kolbie.

Offline jarrro

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Nivona stary model , Chemex , Aeropres
  • Młynek: najtańszy
Odp: Przesiadka na kolbę
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Sierpień 2021, 12:57:26 »
Dlaczego William jako młynek jest zły?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi