Autor Wątek: Eureka Mignon Single Dose Grinder  (Przeczytany 87975 razy)

Offline Busteak

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Gaggia Classic (2019)
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #510 dnia: 31 Styczeń 2022, 12:45:03 »
1. MSL (czarny/biały)
2. Neantx
3. MarVald
4. pawel890
5. Kekacz
6. Hakuri
7. minero
8. Busteak
9. kfiatos (czarny)
10. AdamGD
11. Marcin_med
12. Achilles (czarny)
13. ziarenko
14. mieszko33/ biały ew srebrny/
15. jajo
16. Noel
17. kawanas
18. jarzynn
19. kavinsky
20. Ketras
21. darellus
22. Sewq
23. pawel890 x2
24. pmichal
25. rafal_ski
26. Jacek.
27. Patryk
28. PlainChandler (kolor: biały)
29. Marold ( chromowany )
30. ad-am
31. skyman
32. luke77
33. simson2d
34. kubanos
35. [email protected]  (czarny)   x2
36. embrion
37. Aesculapius (biały)
38. Rychud (biały)
39. baq85 - czarny
40. arcypankrator
41. Kawka - (biały)
42. nwanda - chrom
43. matmat
44. km192

Aktualizuje kolejność listy dzięki uprzejmości @kawanas
Dziękuję!

Offline Marold

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Ascaso steel duo pid
  • Młynek: Eureka Mignion Single Dose
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #511 dnia: 31 Styczeń 2022, 14:37:11 »
@ziarenko Zaślepka w miejscu przycisku jest, natomiast nie ma żadnej dodatkowej zaślepki w miejscu widelca.
@ziarenko czyli trafił Ci się jakiś "wybrakowany" egzemplarz tak by wychodziło. Nie jest to bardzo duży problem, ale jednak fakt jest fakt. Chyba, że temat dotyczy różnych kolorów młynka (ktoś stwierdził, że na czarnym nie bedzie to się rzucało w oczy [baaardzo dziwna byłaby to optymalizacja kosztów] ) @AdamGD jaki kolor młynka, jeżeli moge zapytać kupiłeś ? :)

Offline AdamGD Mężczyzna

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: Faema Faemina, La Pavoni Europiccola Professional
  • Młynek: Eureka Mignon Oro SD, 1zpresso JX-pro, Ceado E6P
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #512 dnia: 31 Styczeń 2022, 14:44:56 »
@Marold kupiłem młynek w kolorze białym.

Przy okazji, mam pytanie do osób które już zdążyły kupić młynek.
Czy Wam też podczas używania pompki uchodzi powietrze bokiem po lewej stronie w miejscu, gdzie szyjka hoppera ma szczelinę? Zastanawiam się, czy to dodatkowy mankament konstrukcyjny czy to ja jestem zbyt delikatny i nie docisnąłem odpowiednio mocno hoppera. Nieco boję się użyć więcej siły.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #513 dnia: 31 Styczeń 2022, 15:05:27 »
Nawet przy pompowaniu hopper powinien zostać w końcu dociśnięty.
Rzucałem już monetą ale nawet to nie przechyliło szali wyraźnie w stronę kupić/nie kupić. Czas mam do północy na podjęcie decyzji.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline AdamGD Mężczyzna

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: Faema Faemina, La Pavoni Europiccola Professional
  • Młynek: Eureka Mignon Oro SD, 1zpresso JX-pro, Ceado E6P
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #514 dnia: 31 Styczeń 2022, 15:19:14 »
@Kekacz Podczas zakupu wyszedłem z założenia, że mamy 14 dni na zwrot jeśli produkt nie będzie zadowalający. Tak długo czekałem na ten młynek, że nie widziałem innej możliwości jak kupić i wyrobić własne zdanie. Póki co nadal jeszcze nie wiem jak to się skończy. Kwestia tej nieszczelności najbardziej mnie irytuje, więc liczę na informację/ potwierdzenie innych użytkowników. Podczas oglądania X filmików w internecie nie zwróciłem uwagi, żeby ktoś mówił o takim problemie (tak, wspominali o powietrzu uciekającym od strony zasuwki metalowej).

Offline Marold

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Ascaso steel duo pid
  • Młynek: Eureka Mignion Single Dose
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #515 dnia: 31 Styczeń 2022, 15:25:37 »
Ciekaw jestem, czy mały odzew w tym temacie (porównując do listy chętnych) będzie oznaczał, że jutro zamawiam mój młynek Eureka <3 :D narobiliście mi nadziei, a już się zbroiłem w cierpliwość  :taniec:

PS
@AdamGD dzięki za info o kolorze :)
« Ostatnia zmiana: 31 Styczeń 2022, 15:29:37 wysłana przez Marold »

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #516 dnia: 31 Styczeń 2022, 15:47:24 »
Ja kupilem czarny i mam zaslepiony otwor na uchwyt PF.  Ten kapturek w hopperze kiepsko wyglada ma prazki jakby by mial mikro pekniecia, poza tym jest ok.
Moje uwagi po kilku uzyciach:
- guma naklada sie ciezko na hopper co powoduje lepsza skutecznosc - szczelnosc (w poczatkowej wersji byla luzna)
- wibracje nie sa przeszkoda, choc troche irytujace jest regulowanie zaren bo to pokretlo dosc mocno wtedy wibruje jesli je zlapiemy
- przy pompce warto zasunac hopper metalowa zasuwka, jak juz pisano wyzej, bo bokiem sporo powietrza wylatuje, wydostaja sie tez drobinki tym otworem co przyznam troche mi przeszkadza
- przemial bardzo rownomierny, smak przy podobnym ustawieniu bardzo na plus, pełniejszy, wiekszy balans, doszlo sporo slodyczy
- wokol kubka czysto, nie rozsypuje sie nic
- mieli bardzo szybko (porownujac do m5d to nawet ok 3x szybciej)
- silnik bez obciazenia troche glosny (m5d jest prawie nieslyszalny). natomiast przy mieleniu juz porownywalnie.
Podsumowujac - czy zaluje zakupu? NIE! :) To jest o na co czlowiek zwraca dosc szybko uwage, ale czy sa to rzeczy ktore wplywaja negatywnie na prace mlynka? nie sadze. To co ma robic bi naprawde super a o to wlasnie chodzi. Moze moja ocena pomoze troche osobom niezdecydowanym.

Offline Marold

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Ascaso steel duo pid
  • Młynek: Eureka Mignion Single Dose
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #517 dnia: 31 Styczeń 2022, 16:05:57 »
- wibracje nie sa przeszkoda, choc troche irytujace jest regulowanie zaren bo to pokretlo dosc mocno wtedy wibruje jesli je zlapiemy
@minero dzięki za opinie. Mógłbyś porównać jak Twoje odczucia wypadają na tle tego filmu (czy dobrze oddaje wibracje) ? -> youtube.com/watch?v=Hm1Tfrnio4Y

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #518 dnia: 31 Styczeń 2022, 16:21:02 »
Aż tak nie macałem go na włączonym, na pewno zmienia odgłos przy pokrętle. Sam się zastanawiam czy pierwsza wersja miała takie wibracje ale już nie pamiętam.. musiałbym nagrać taki filmik i wrzucić tu dla porownania

Offline AdamGD Mężczyzna

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: Faema Faemina, La Pavoni Europiccola Professional
  • Młynek: Eureka Mignon Oro SD, 1zpresso JX-pro, Ceado E6P
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #519 dnia: 31 Styczeń 2022, 18:04:35 »
@minero czy podczas używania pompki ucieka Ci powietrze z lewej strony? Czy czuć podmuchy jak przyłożysz rękę do szyjki hoppera? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #520 dnia: 31 Styczeń 2022, 19:47:59 »
Jak ktoś jest chętny, jako, że jutro będę miał swoj egzemplarz single dose, a caly czas mam na stanie Specialita mogę zrobić porównanie czy było warto. Na ten moment używam Specialita jako single dose.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline Marold

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Ascaso steel duo pid
  • Młynek: Eureka Mignion Single Dose
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #521 dnia: 31 Styczeń 2022, 20:06:35 »
@pawel890 Każda dodatkowa opinia się przyda :D Ja chętnie poczytam/pooglądam :)

Offline matmat

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: ECM Technika IV
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #522 dnia: 31 Styczeń 2022, 23:03:40 »
Jak ktoś jest chętny, jako, że jutro będę miał swoj egzemplarz single dose, a caly czas mam na stanie Specialita mogę zrobić porównanie czy było warto. Na ten moment używam Specialita jako single dose.

Rob porownanie, rob zdjecia, nawet nagrywaj filmy, to bardzo pomaga wszystkim potencjalnym kupujacym :)

Offline Jacek.

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Cafelat Robot, Kawiarka, Hario Switch
  • Młynek: Mignon SD
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #523 dnia: 01 Luty 2022, 00:24:30 »
Mamy już luty  ;) - czy to oznacza że jest szansa dla kolejnych na liście :mhh:? Zostało dużo?

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #524 dnia: 01 Luty 2022, 08:15:41 »
Wszystko się zgadza, dziś będę wysyłał kolejne kody ale chyb dopiero wieczorem uda mi się to zrobić  :hihihi: Także proszę o cierpliwość
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi