Autor Wątek: Eureka Mignon Single Dose Grinder  (Przeczytany 87862 razy)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #495 dnia: 27 Styczeń 2022, 08:30:46 »
Jest atrapa, plastikowa zaślepka wypukła, nie wciska się
U mnie zabrakło tej zaślepki :(eureka.jpg
W środku w hopperze ten daszek eliminujący podskakiwanie ziarenek jest trochę słabo odlanyeureka 2.jpg
Z zalet to młynek jest bardzo cichy i zakres mielenia wydaje się być całkiem spory. Młynek przyszedł z ustawieniem na 3 ale żeby uzyskać poprawne espresso musiałem go sporo odkręcić w okolice 8
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2022, 08:41:50 wysłana przez ziarenko »

Offline Marold

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Ascaso steel duo pid
  • Młynek: Eureka Mignion Single Dose
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #496 dnia: 27 Styczeń 2022, 17:05:35 »
Brak tej zaślepki jest niepokojący ze względu na QC w Eurece to raczej łatwo powinni wychwycić :( BTW 8 to już jest przy końcu regulacji ? Do ilu jeszcze można tam dokręcić ?

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #497 dnia: 27 Styczeń 2022, 18:21:22 »
Na pokrętle jest skala 0-9. Im niższa liczba tym drobniej. Na 3 zatykało ekspres, 4-5 podobnie. Przy 6 pojawiła się kropla kawy. Dopiero 8 było ok. Ale w stronę grubszego mielenia to myślę, że można wykonać kilka obrotów bo nie widać żadnego ogranicznika.

Offline matmat

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: ECM Technika IV
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #498 dnia: 27 Styczeń 2022, 21:34:03 »
Nie zamierzam też startować w zawodach typu ile mikrogramów kawy można z niego wyszperać po mieleniu. 

No to masz Eureka XL - ta sama firma, ten sam silnik i zarna, niczego nie udaje, brak ryzyka wibracji + pare dodatkow gratis. Z takim podejsciem w ogole nie widze argumentow za Single Dose.

Pomijajac czy Ci to przeszkadza czy nie.. to wystepuja u Ciebie wibracje takie jak u niektorych recenzentow?

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #499 dnia: 28 Styczeń 2022, 08:47:11 »
Przypominam że kod, który wysłałem do pierwszych osób ważny jest tylko do końca miesiąca. Jeśli nie skorzystacie przepada kolejka i lecimy dalej z listą  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #500 dnia: 28 Styczeń 2022, 09:11:20 »
No to masz Eureka XL - ta sama firma, ten sam silnik i zarna, niczego nie udaje, brak ryzyka wibracji + pare dodatkow gratis. Z takim podejsciem w ogole nie widze argumentow za Single Dose.
Bardziej podoba mi się wygląd single dose i jego prostota, wręcz ascetyczność. Nie potrzebuję wyświetlacza, podoba mi się każdorazowe odmierzanie i mielenie do kubeczka a młynek z 300g hopperem już miałem i nie jest mi taki duży potrzebny. Tak więc każdy wybiera to co mu bardziej pasuje. Te wibracje to jakiś wyolbrzymiony problem moim zdaniem. Młynek jest bardzo ciężki, stoi stabilnie a metalowa podstawka pod pojemnik do mielenia dobrze go trzyma i pewnie po to została dodana aby pojemnik nie uciekał po tej drewnianej.

Odnośnie tej harmonijki do wydmuchiwania resztek kawy. Trzeba to robić przy zamkniętej zasuwce hoppera, bo inaczej całe to powietrze ucieka szczeliną. Jej zamknięcie trochę to uszczelnia, ale i tak można wyczuć palcem że podczas dmuchania trochę powietrza się tamtędy wydostaje. No i lepiej pompować przy włączonym silniku- poniżej ilość jaka wyleciała. Natomiast go nie rozkręcałem żeby pędzelkować w środku.

Offline AdamGD Mężczyzna

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: Faema Faemina, La Pavoni Europiccola Professional
  • Młynek: Eureka Mignon Oro SD, 1zpresso JX-pro, Ceado E6P
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #501 dnia: 28 Styczeń 2022, 13:15:39 »
Godzinę temu dojechał do mnie młynek. Wrażenia mam podobne jak poprzednik.
- grzybek w hopperze rzeczywiście mógłby być lepiej wykonany
- wibracje są, ale dla mnie nie jest do dużym problemem. IMHO nie są uciążliwe.
- fabrycznie młynek przychodzi ustawiony w okolicy "3". Zmieniłem od razu na "8" i niemalże idealnie wstrzeliłem się w poprawnego shota. Sugeruję zmianę ustawień fabrycznych od razu.
- młynek jest dość ciężki jak na te wymiary. Dla mnie na +

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #502 dnia: 28 Styczeń 2022, 14:10:41 »
A masz tą zaślepkę na otwór w młynku ?

Offline AdamGD Mężczyzna

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: Faema Faemina, La Pavoni Europiccola Professional
  • Młynek: Eureka Mignon Oro SD, 1zpresso JX-pro, Ceado E6P
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #503 dnia: 28 Styczeń 2022, 14:25:43 »
@ziarenko Zaślepka w miejscu przycisku jest, natomiast nie ma żadnej dodatkowej zaślepki w miejscu widelca.

Offline darellus Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Cafelat Robot
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #504 dnia: 28 Styczeń 2022, 14:55:39 »
Właśnie pojawiło się u Kyle'a porównanie Eureka SD vs DS64: youtube.com/watch?v=uGs3T5wFecw

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #505 dnia: 28 Styczeń 2022, 14:56:24 »
W miejscu widelca nie było zaślepki już od czasów pierwszych wzmianek.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #506 dnia: 28 Styczeń 2022, 22:05:05 »
Parę dni temu znalazłem filmik o przerobieniu Speciality na SD i wygląda to całkiem ciekawie :) Nie znam niemieckiego, ale wystarczy popatrzeć na przewijaniu, co ten gość sklecił ;)

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #507 dnia: 28 Styczeń 2022, 22:13:00 »
Juz od dawna jest sporo projektow w sieci do wydruku do tego mlynka jak pompka, hopper SD czy taka podkladka pochylajaca mlynek. Mysle ze to fajna opcja dla tych ktorzy juz sa w posiadaniu speciality.

Offline janosik7

  • Wiadomości: 2
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #508 dnia: 31 Styczeń 2022, 10:45:34 »
Cześć Wszystkim! Chciałbym się podpytać czy pochylenie młynka ma duże znaczenie przy Single Dosing? ..i co to tak naprawdę daje? Zastanawiam się czy sam hoper plus pompka nie wystarczy? Chciałbym dokupić taki specjalny hoper plus pompkę do Eureki Mignon Speciality, ale może warto dokupić też tą podstawkę która pochyla młynek. Z góry dziękuję za odpowiedź :poklon:

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #509 dnia: 31 Styczeń 2022, 11:20:25 »
Lada dzień powinien przyjść mini hoper z harmonijką (i duże pokrętło do nastawów) to dam znać jak to się sprawuje. Pochylenia nie brałem.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi