Autor Wątek: Eureka Mignon Single Dose Grinder  (Przeczytany 87874 razy)

Offline Marold

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Ascaso steel duo pid
  • Młynek: Eureka Mignion Single Dose
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #480 dnia: 24 Styczeń 2022, 20:07:10 »
 :wow2: No to czyli trzeba czekać na kody niedługo. Obserwowałem na stronie dla wersji chromowanej ( a ta jest jeszcze na stronie konesso nie dostępna), ale faktycznie inne wersje kolorystyczne są dostępne a strona podaje informacje o wysyłce następnego dnia. Czy ktoś może dostał już kod ?  :D

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #481 dnia: 24 Styczeń 2022, 23:12:15 »
Potwierdzam młynki już u nas  8) Niestety ilość która do nas dojechała w żaden sposób mnie nie satysfakcjonuje :( Niespełna połowa osób z listy dostała kody, a tak bardzo bym chciał już wysłać je do każdego  :poklon:
Zmuszony byłem podnieść nieco cenę i po kodzie będzie ona wynosiła 2299 na biały i czarny, chroma na razie nie ma więc nie podaje ceny.

Jutro będę rozmawiał z działem zakupów kiedy kolejna dostawa i w jakich ilościach bo trochę nas ograniczają :( to pierwsze zamówienie miało spokojnie pokryć całą listę, ale nasze zamówienie zostało mocno okrojone ;/
Jak tylko będę miał jakieś wieści wrócę z nimi do Was  kawka  Oczywiście pozostałe osoby z listy też otrzymają taką cenę!

http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #482 dnia: 24 Styczeń 2022, 23:18:04 »
Dzieki, kod otrzymalem i juz zakupiony. Zobaczymy co to bedzie :)

Offline Marold

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Ascaso steel duo pid
  • Młynek: Eureka Mignion Single Dose
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #483 dnia: 25 Styczeń 2022, 11:23:28 »
Dzięki za utrzymanie ceny dla pozostałych  :poklon:, nie udało mi sie narazie dostać kodu, ale czekamy na 2 partie :)  :szampan:

Offline Jacek.

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Cafelat Robot, Kawiarka, Hario Switch
  • Młynek: Mignon SD
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #484 dnia: 25 Styczeń 2022, 19:47:00 »
Liczę na jakieś informacje o pierwszych wrażeniach od grupy szczęśliwców   :).

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #485 dnia: 26 Styczeń 2022, 09:28:43 »
Myślę, że niektórzy mają za wysokie oczekiwania, zwłaszcza w tym przedziale cenowym. No młynek jak młynek- nie ma się czym podniecać  :mrgreen: Na pewno dla mnie przesiadka z i-2 mini to będzie skok jakościowy, ale dla kogoś kto miał do czynienia z żarnami płaskimi w tym rozmiarze to jakiejś wielkiej rewolucji nie przyniesie  ;) Nie zamierzam też startować w zawodach typu ile mikrogramów kawy można z niego wyszperać po mieleniu.  :mrgreen: Ale mam nadzieję. że będę zadowolony z tej popierdółki  ;)

Offline baq85

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Ascaso steel PID
  • Młynek: Demoka m-203
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #486 dnia: 26 Styczeń 2022, 09:59:21 »
Myślę, że niektórzy mają za wysokie oczekiwania, zwłaszcza w tym przedziale cenowym

Ja osobiście nie mogę się z Tobą zgodzić, skoro mamy cenę w przedziale 3000-3500 zł (bo taka jest cena rynkowa tego młynka) to nie można go oceniać wg ceny jaką otrzymujesz w "super promocyjnej" i twierdzić, że może mieć on pewne mankamenty jak np. odczuwalne każdym zmysłem wibracje.

Młynek powinniśmy oceniać właśnie wg ceny rynkowej bo to jest jego faktyczna wartość ustalona przez dystrybutora, a jego jego wykonanie powinno być odzwierciedleniem tej ceny, natomiast jego możliwości powinny dawać zbliżone rezultaty mielenia co tradycyjne urządzenia "nie single dose". Trudno mi uwierzyć, że skonstruowanie młynka typu single dose jest droższe od tradycyjnego młynka.

Zdecydowanie Eureka chce zdobyć kawałek tortu, który stał się "modny" i nie ma w tym nic złego, ale bądźmy szczerzy jakość musi być odzwierciedleniem ceny, a 3000-3500 zł to około 650-750e czyli sporo nawet jeśli ktoś zarabia w euro, możliwe że cena w kraju pochodzenia jest niższa, ale to raczej nie jest istotna różnica.   

Ale mam nadzieję. że będę zadowolony z tej popierdółki 
...Tego życzę Tobie i wszystkim przyszłym użytkownikom :)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #487 dnia: 26 Styczeń 2022, 10:45:31 »
skoro mamy cenę w przedziale 3000-3500 zł (bo taka jest cena rynkowa tego młynka) to nie można go oceniać wg ceny jaką otrzymujesz w "super promocyjnej" i twierdzić, że może mieć on pewne mankamenty
Uważam, że mogę go oceniać właśnie przez pryzmat ceny jaką za niego zapłaciłem bo po prostu nie kupiłbym go za 3400zł. To, że jedyny sklep w Polsce na ten moment podał taką cenę regularną to jeszcze nie znaczy, że jest ona rynkową. Pojawią się bowiem inne oferty i cena zapewne spadnie, tym bardziej że zagraniczne sklepy oferują go w cenie 599 euro.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #488 dnia: 26 Styczeń 2022, 11:03:50 »
tym bardziej że zagraniczne sklepy oferują go w cenie 599 euro.
Cena w przeliczeniu do ceny NicheZero

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #489 dnia: 26 Styczeń 2022, 11:24:38 »
Ale do Niche nie kombinujący klient w Polsce dopłaca 145 EUR cła i 120 zł za przesyłkę czyli w sumie ok 3500 zł w zależności od wahań kursu.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #490 dnia: 26 Styczeń 2022, 18:10:16 »
ale dziura po widelcu i wgłębienie po guziku do mielenia?
No to by mogli dopracować, bo prawie zacząłem przetrząsać karton w poszukiwaniu jakichś brakujących elementów. Ale jeszcze poza tym tandetnym suwakiem do zamykania hoppera, reszta prezentuje się solidnie. Z tymi wibracjami to chyba jakiś wyolbrzymiony problem. Na ten moment ja jestem bardzo zadowolony. @Michał- dziękuję za udaną transakcję :-)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #491 dnia: 26 Styczeń 2022, 20:03:58 »
A jak jest w europejskiej wersji z guzikiem na środku? Bo wydaje mi się właśnie, że gdzieś było pokazane, że jest takie jakby wgłębienie/zaślepka, ale w recenzji Kyle'a wyraźnie wspomina o tym, że jest normalny guzik jak w każdym innym Mignon, tylko że nie działa, nic nie robi. To mnie dobiło, jeśli tak jest w produkcyjnej to mega słabo :(

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #492 dnia: 26 Styczeń 2022, 21:32:18 »
@ziarenko  ja również dziękuje i czekam na kolejne opinie  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #493 dnia: 26 Styczeń 2022, 22:32:01 »
A jak jest w europejskiej wersji z guzikiem na środku? Bo wydaje mi się właśnie, że gdzieś było pokazane, że jest takie jakby wgłębienie/zaślepka, ale w recenzji Kyle'a wyraźnie wspomina o tym, że jest normalny guzik jak w każdym innym Mignon, tylko że nie działa, nic nie robi. To mnie dobiło, jeśli tak jest w produkcyjnej to mega słabo :(
Jest atrapa, plastikowa zaślepka wypukła, nie wciska się. To akurat w wersji czarnej jest prawie nie widoczne, gorzej z miejscem na uchwyt do PF bo są dziury, może da się dołożyć jeśli ktoś by chciał - też fajna opcja choć szkoda że nie znalazło się w komplecie

Offline Jacek.

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Cafelat Robot, Kawiarka, Hario Switch
  • Młynek: Mignon SD
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #494 dnia: 27 Styczeń 2022, 01:02:14 »
Z tymi wibracjami to chyba jakiś wyolbrzymiony problem.
Coś słyszałem że może taki silnik działać z innymi obrotami w zależności od częstotliwości prądu w gniazdku.. W Kanadzie jest 60Hz, w Polsce 50Hz, może być różnica (jak nie ma specjalnych różnic technicznych, między tymi modelami, to u nas możliwe że się kręci ponad 15% wolniej).. albo to zwykłe wyolbrzymianie ;)

Mnie generalnie nie specjalnie interesują wibracje, czy nieużywane guziki.. bardziej jestem ciekaw czy się wygodnie użytkuje. I tak kupię bo nic mnie tu nie zraziło, ale jeszcze muszę czekać, a ciekawość trochę doskwiera :)
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2022, 01:07:09 wysłana przez Jacek. »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi