Autor Wątek: Eureka Mignon Single Dose Grinder  (Przeczytany 87853 razy)

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 156
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #450 dnia: 15 Styczeń 2022, 14:10:14 »
Zwalniam rezerwację.

1. MSL (czarny/biały)
2. Neantx
3. MarVald
4. pawel890
5. Kekacz
6. Hakuri
7. minero
8. kawanas
9. kfiatos (czarny)
10. AdamGD
11. Marcin_med
12. Achilles (czarny)
13. ziarenko
14. mieszko33/ biały ew srebrny/
15. jajo
16. Noel
17. Busteak
18. jarzynn
19. kavinsky
20. Ketras
21. darellus
22. Sewq
23. pawel890 x2
24. pmichal
25. rafal_ski
26. Jacek.
27. Patryk
28. PlainChandler (kolor: biały)
29. Marold ( chromowany )
30. ad-am
31. skyman
32. luke77
33. simson2d
34. kubanos
35. [email protected]  (czarny)   x2
36. embrion
37. Aesculapius (biały)
38. Rychud (biały)
39. baq85 - czarny
40.arcypankrator
41. Kawka - (biały)
42. nwanda - chrom

Offline matmat

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: ECM Technika IV
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #451 dnia: 16 Styczeń 2022, 21:27:35 »
Ze tez tu dopiero teraz trafilem  :picardpalm:

Rowniez czaje sie na Single Dose Oro.

Mozna sie dopisac na chrome (bling bling)? Da rade ogarnac wysylke do Niemiec? @Michał

Tak na marginesie, niemieckie sklepy podaja ze towar bedzie gotowy do wysylki od 18 stycznia :)

PS

Na Home Barista do ludzi docieraja juz pierwsze egzemplarze i ludzie raczej zadowoleni, ale wiadomo ze rozni ludzie maja rozne oczekiwania. Nie macie obaw przed pierwszymi egzemplarzami opuszczajacymi fabryke? Nie moge podlinkowac niczego, ale na kanale The Wired Gourmet na YT facet testuje co prawda model przedprodukcyjny, ale narzeka na kilka drobiazgow, najwiekszy wg mnie to wibracje silnika.
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2022, 21:35:46 wysłana przez matmat »

Offline km192

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: ECM Classica II PID, Aeropress, V60, Bialetti
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #452 dnia: 16 Styczeń 2022, 22:36:21 »
Ja również chętnie wskoczę na któreś zwlaniane miejsce.

1. MSL (czarny/biały)
2. Neantx
3. MarVald
4. pawel890
5. Kekacz
6. Hakuri
7. minero
8. kawanas
9. kfiatos (czarny)
10. AdamGD
11. Marcin_med
12. Achilles (czarny)
13. ziarenko
14. mieszko33/ biały ew srebrny/
15. jajo
16. Noel
17. Busteak
18. jarzynn
19. kavinsky
20. Ketras
21. darellus
22. Sewq
23. pawel890 x2
24. pmichal
25. rafal_ski
26. Jacek.
27. Patryk
28. PlainChandler (kolor: biały)
29. Marold ( chromowany )
30. ad-am
31. skyman
32. luke77
33. simson2d
34. kubanos
35. [email protected]  (czarny)   x2
36. embrion
37. Aesculapius (biały)
38. Rychud (biały)
39. baq85 - czarny
40.arcypankrator
41. Kawka - (biały)
42. nwanda - chrom
43. km192

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #453 dnia: 17 Styczeń 2022, 07:58:52 »
Dopisać się można, ale ilość młynków która do nas jedzie w pierwszej partii jest ograniczona i wątpię czy starczy dla osób świeżo dopisujących się.
Model przedprodukcyjny był testowany przez użytkowników forum i opisany w tym wątku, wystarczy się cofnąć.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #454 dnia: 17 Styczeń 2022, 20:24:40 »
Dla osób z listy cena koloru biały/czarny będzie wynosiła 2199, zaś koloru chrom 2349.
Czy ta cena zostanie utrzymana ?
@Michał - ponawiam pytanie...

Offline matmat

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: ECM Technika IV
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #455 dnia: 17 Styczeń 2022, 21:41:05 »
No nic, wpadnie kod to biore, nie wpadnie, to ogarne gdzie indziej :)

1. MSL (czarny/biały)
2. Neantx
3. MarVald
4. pawel890
5. Kekacz
6. Hakuri
7. minero
8. kawanas
9. kfiatos (czarny)
10. AdamGD
11. Marcin_med
12. Achilles (czarny)
13. ziarenko
14. mieszko33/ biały ew srebrny/
15. jajo
16. Noel
17. Busteak
18. jarzynn
19. kavinsky
20. Ketras
21. darellus
22. Sewq
23. pawel890 x2
24. pmichal
25. rafal_ski
26. Jacek.
27. Patryk
28. PlainChandler (kolor: biały)
29. Marold ( chromowany )
30. ad-am
31. skyman
32. luke77
33. simson2d
34. kubanos
35. [email protected]  (czarny)   x2
36. embrion
37. Aesculapius (biały)
38. Rychud (biały)
39. baq85 - czarny
40. arcypankrator
41. Kawka - (biały)
42. nwanda - chrom
43. matmat
44. km192

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #456 dnia: 18 Styczeń 2022, 08:00:35 »
Nie pisałem póki co nic o zmianie ceny  [emoji38] Jeśli my dostaniemy go w cenie jak mieliśmy dostać to nie przewiduje podwyżki, ale o wszystkim dam znać 
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline MarVald

  • Wiadomości: 254
  • Ekspres: Lelit Mara X v 1.9 oraz Moccamaster Cup-One
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40 MK3
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #457 dnia: 19 Styczeń 2022, 00:34:05 »
No i kolejna recenzja:

Offline matmat

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: ECM Technika IV
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #458 dnia: 19 Styczeń 2022, 01:20:07 »
Przyznam ze nadal mam obawy przed pierwsyzmi modelami opuszczajacymi fabryke :) Niby cos poprawiaja, ale na ile faktycznie poprawia tego nikt nie wie. Ludzie juz dostaja sprzet jak widac, i liczne i te same problemy nadal wystepuja:

- wibracje (na tym nagraniu wyglada to tragicznie od srodka),
- bezuzyteczny miech,
- kiepskiej jakosci przykrywka,
- retencja (w single dose  :picardpalm:),
- statyka,

Tymczasem ludzie ogladajacy recenzje i twierdzacy ze do Ameryki trafia zlom a do Europy wszystko co najlepsze (w tym ja dopisany do listy):


Jakby rozumiem ze espresso wychodzi dobre tak czy owak, ale szanujmy sie, za 650 euro dobry uklad zaren 65mm na telepiacym sie silniku i periodyczne rozkrecanie zeby pedzlem czyscic, to chyba troche drogo za taki mlynek? Nie wiem czy plakieta "single dose" w nazwie cokolwiek rekompensuje. Z usmiechem zaplace pelna kwote, ale niech tylko to wszystko dziala jak nalezy...

Coz, pozostaje czekac na recenzje tych nieskazitelnych Europejczykow, nadzieja umiera ostatnia...
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2022, 01:46:02 wysłana przez matmat »

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #459 dnia: 19 Styczeń 2022, 08:41:48 »
ciekawy komentarz pod ta ostatnia recezja, troche mnie zaniepokoil:
Cytuj (zaznaczone)
I loved the Oro initially. It has so much charm and it produced a really good cup. I thought I could get over the details you mentioned (static, retention, vibrations, noise level, mediocre finishing, chute blockage) but I was wrong. I quickly started regretting my decision once I had enough daily experience with it. The most annoying thing is the vibration. I had it on top of a knockbox drawer, and the vibrations became unbearable. This also made me question its durability. I returned it and am now waiting to receive the Niche. And to answer your question at the beginning of the video, I use a scale. Great job on this review, Kyle! I love your content and your hard work does not go unnoticed.

bo wibracje to kojarze, na ogol wszystko zalezy na czym stoi ale "burczenie" dosc mocno slyszalne.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #460 dnia: 19 Styczeń 2022, 12:06:07 »
Właśnie miałem komentować film Kyla, który jest chyba jednym z moich ulubionych recenzentów na YT.
Szczerze mówiąc, to chyba ostatecznie wyleczył mnie z Oro, które mocno rozważałem. Przynajmniej na razie, może v2 będzie lepsze.
- retencja albo statyka
- zapychanie
- wibracje
- wcześniej też to widziałem, ale jakoś nie uderzyło mnie aż tak - miejsce po wyświetlaczu jeszcze jeszcze powiedzmy, ale dziura po widelcu i wgłębienie po guziku do mielenia? serio? w młynku za tyle kasy, zaślepki jak w biedawersji auta... i to jeszcze włoski design :/

Dodatkowo wszystkie delikatne uwagi Kyla trzeba brać poważniej, bo wiadomo że koleś jest Kanadyjczykiem i uprzejmie nie nazywa rzeczy wprost po imieniu ;)

A tak na serio - moim zdaniem wypuszczono niegotowy produkt, zrobiony na odwal się i po cienkich kosztach w cenie dużo za wysokiej. 

Offline Marold

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Ascaso steel duo pid
  • Młynek: Eureka Mignion Single Dose
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #461 dnia: 19 Styczeń 2022, 19:05:10 »
Dolewam oliwy do ognia :

Dodatkowe spostrzeżenia po miesiącu użytkowania :

YT -> watch?v=QhYddqjHGwA

(nie moge dodawać linków, ale chyba każdy wie jak to odtworzyć )

Sam jestem troche zaniepokojony tym co dociera do nas z wielu źródeł, ale jedno musze zaznaczyć wg. mnie w ostatniej recenzji Kyle w zasadzie przyznał, że kawa smakuje mu bardziej z Eureki niż Niche. Więc mam taki odczucie, że bardzo wysokie oczekiwania względem tego młynka rozmijają sie w "user expieriance" ale nie w jakości samego zmielenia i smaku kawy. Nie jestem ekspertem, ale to moim zdaniem nie wybrzmiewa dośc głośno. Nie wiem na ile uciążliwe to urządzenie będzie w użytkowaniu na codzień, ale przynajmniej na końcu jakość naparu powinna być odpowiednia, a to mnie całkiem "pociesza"  ;)

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #462 dnia: 19 Styczeń 2022, 21:56:09 »
wlasnie to jest to co motywuje mnie do pozostania na liscie chetnych :) balans smakowy przy efekcie z przemialu do jakiego doszlismy podczas testow porownujac z 2 innymi mlynkami. Ludzie rzeczywiscie maja tez dosc spore oczekiwania, spodziewaja sie tanszego mlynka od ktorego wymagaja wiecej. Tak czy tak nie ma co sie zniechecac

Offline Jacek.

  • Wiadomości: 74
  • Ekspres: Cafelat Robot, Kawiarka, Hario Switch
  • Młynek: Mignon SD
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #463 dnia: 19 Styczeń 2022, 23:02:58 »
balans smakowy przy efekcie z przemialu do jakiego doszlismy podczas testow porownujac z 2 innymi mlynkami. Ludzie rzeczywiscie maja tez dosc spore oczekiwania, spodziewaja sie tanszego mlynka od ktorego wymagaja wiecej.

Podczas/po testach zaglądaliście do środka czy dużo kawy zalega przed clump crusherem? Ciekawe czy to standard, czy okazjonalnie i ile tam się mieści.

Co do oczekiwań, to trzeba brać pod uwagę kto testuje. Poza UE role się odwracają.
U nas Niche jest droższy, a u tego Kyle-a na przykład, to Mignon kosztuje 800CAD (+opłaty), a Niche chyba 650CAD (+opłaty).. On w innej recenzji na przykład poleca Lagom mini (47mm) do espresso jako tańsza alternatywa dla Niche - tyle że jak ja bym zamówił tego Lagoma, to miałbym go w cenie Mignona..
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2022, 23:07:48 wysłana przez Jacek. »

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Eureka Mignon Single Dose Grinder
« Odpowiedź #464 dnia: 19 Styczeń 2022, 23:33:56 »
@Jacek dokladnie o to mi chodzi. W zaleznosci od kraju sa inne ceny. Wiec jesli patrzymy takze na oplacalnosc to uwazam Eureka wypada calkiem dobrze. Najgorzej porownac tu do Mignona na ktorego budowie jest to oparte. Usunieto wyswietlacz, timer itp, pochylono obudowe, zaslepiono uchwyt na PF i przycisk, zmniejszono hopper dodajac pompke czyli reasumujac zabrano wiele, a cene podwyzszono. Podsumowujac nie dziwie sie negatywnej rekacji ludzi na te niewielkie zmiany na +. Patrzac na ceny w sklepie u producenta tych dodatkow, ktore zabrano to wyjdzie koszt polowy wartosci mlynka... Dla nas Niche przy dodatkowej przesylce, mozliwym drugim naliczneiu podatku oraz cle staje sie malo oplacalny

Jeśli chodzi o retencje w Eurece nie zauważyliśmy zalegania tam duzej ilosci kawy, wtedy byl to pierwszy model wiec ciezko teraz to przelozyc do wersji ostatecznej w ktorej zaszlo kilka poprawek.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2022, 23:36:35 wysłana przez minero »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi