Autor Wątek: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C  (Przeczytany 21689 razy)

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Marzec 2021, 11:05:46 »
... a później zabawa z dźwignią.
Raczej dźwignią ze sprężyną trudno się zabawić (to tylko moje zdanie), jednak oko nacieszysz 😉

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Marzec 2021, 11:41:56 »
Ważne, żeby kawa była dobra, a z tym nie będzie problemu.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Marzec 2021, 12:38:08 »
Raczej dźwignią ze sprężyną trudno się zabawić

Miałem na myśli, że więcej jest zachodu z Elektrę (jak dla mnie,  na razie z braku pomocnych akcesorii) w porównaniu z kolbą, a jej powtarzalność można wykorzystać przy różnie wypalonych ziarna i strzałach jeden po drugim oraz stopniach mielenia, więc zabawy będzie pod dostatkiem.

》tertium non datur《

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Marzec 2021, 14:16:31 »
Niech moc będzie z Tobą 💪. Ciekawe byłoby porównanie z ECM-em. Może pokusisz się na takowe porównanie, oczywiście jak wpierw ogarniesz tę panienkę.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Marzec 2021, 15:40:05 »
Ciekawe byłoby porównanie z ECM-em. Może pokusisz się na takowe porównanie, oczywiście jak wpierw ogarniesz tę panienkę.

Czytasz mi w myślach, ale dopiero po wymianie prysznica i sitek oraz kupnie tampera i funnela.
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
« Ostatnia zmiana: 21 Marzec 2021, 10:38:57 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Marzec 2021, 15:13:03 »
Żeby wymienić przysznic, chyba trzeba będzie wyjąć tłok:

« Ostatnia zmiana: 21 Marzec 2021, 15:15:18 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Marzec 2021, 16:00:00 »
Z tego co widzę łyżka wystarczy i bez wyjmowania tłoka.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Marzec 2021, 17:35:58 »
Nie ma w nim żadnego rowka jak większych prysznicach, a jak się omknie, to jeszcze pokaleczę Elektrę.

Pytanie czy sitko trzyma się portafiltra czy wypada ?

Za to poprawiłem fabrykę💪 Tak jak w większej siostrze, dorobiłem dwa nowe wgięcia, więc sitko już nie wypada. Praca profesjonalnymi narzędziami to czysta przyjemność!
« Ostatnia zmiana: 21 Marzec 2021, 18:01:00 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Marzec 2021, 19:46:15 »
Czytasz mi w myślach, ale dopiero po wymianie prysznica i sitek oraz kupnie tampera i funnela.

Prysznic jest aż taki beznadziejny w tej Elektrze? jak rozmawiałem z Francesco - to twierdził, że w La Pavoni nie ma sensu wymieniać na IMS - bo nie zauważył żadnej różnicy - a wymienia tylko dlatego, że ludzie za to płacą ;)

podobnie sitka - stockowe La Pavoni jest naprawdę fajne - warto wymieniać tylko ze względu na większą pojemność
I jestem zaskoczony, że chcesz wymieniać sitko Elektry - ludzie raczej dokupują to sitko, bo jest większe i naprawdę dobrze wykonane :-o
Chyba że na https://www.lamacchinadelcaffe.com/ mają inne niż Twoje (ale nie sądze)

I trudno mi sobie wyobrazić, że Elektra ma gorszą jakość - przy takiej renomie i takiej cenie
Never Give UP †

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Marzec 2021, 20:13:43 »
I trudno mi sobie wyobrazić, że Elektra ma gorszą jakość - przy takiej renomie i takiej cenie

Jakbyś zobaczył na żywo, to byś zwątpił, nawet nie chciało im się porządnie wyszlifować, nie mówiąc o polerce, jak to ma miejsce w IMS czy VST, ale zasadniczo to mnie wkurza duży luz między ściankami sitka i prysznica, a przez to fusy włażą i oblepiają pionową ściankę prysznica. Może prysznic i sitko IMS-a będą bardzie spasowane, bliżej siebie, jak w moim ECM-ie.
« Ostatnia zmiana: 21 Marzec 2021, 20:17:12 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
》tertium non datur《

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Marzec 2021, 21:43:11 »
Ten drugi, jest niższy przez co bardziej funkcjonalny a więcej kawy i tak nie zasypiesz ....

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Marzec 2021, 22:58:35 »
Never Give UP †

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: ELEKTRA Micro Casa a Leva S1C
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Marzec 2021, 23:07:45 »
żaden z nich ;)

https://coffee-sensor.com/product/la-pavoni-stainless-steel-grind-dosing-funnel-49-and-51mm/

mam ten i sprawuje się naprawdę dobrze

Zgłupiałem, jak może pasować na sitka 49 i 51?
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi