Autor Wątek: La Pavoni Stradivari Gran Romantica SGR  (Przeczytany 9088 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5303
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Pavoni Stradivari Gran Romantica SGR
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Marzec 2021, 16:05:33 »
Mi chodzi o cenę producenta, nie jego cenę z salonu sprzedaży

Zapomnij, że La Pavoni komuś z ulicy, jak my, udostępni swój cennik. Pozostaje, jak to ująłeś, negocjacja w ciemno, plus napuszczanie jednego sprzedawcy na drugiego, lepiej, żeby było ich więcej, aż do uzyskania najlepszej dla nas oferty. Tak robią to teraz firmy internetowe m.in. w mojej branży: wysyłają mailem zapytanie ofertowe i kupują tam, gdzie dostaną dany produkt najtaniej!
》tertium non datur《

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: La Pavoni Stradivari Gran Romantica SGR
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Marzec 2021, 20:16:03 »
Niektórzy sprzedawcy otwarci są na negocjacje. Można by spróbować porozmawiać z kilkoma w sprawie zakupu np. pięciu Pavoni (sam jestem zainteresowany).

Offline cook74

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: aeropress, chemex,V60, w marzeniach Elektra Micro Casa Leva S1C
  • Młynek: wilfa uniform, ZASSENHAUS Brasilia, w piwnicy czeka Mazzer Super Jolly
Odp: La Pavoni Stradivari Gran Romantica SGR
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Marzec 2021, 21:35:29 »
Widzę, ze wątek, który mnie bardzo interesuje się rozkręca 😁
Moja propozycja w kwestii zakupu grupowego jest taka, żeby poznać skale i mieć ewentualnie konkrety w negocjacjach stworzyć listę zainteresowanych. Ja dołączam do zakupu grupowego na 100% . Kto kolejny ?

Offline BiszBosz Mężczyzna

  • Wiadomości: 7
Odp: La Pavoni Stradivari Gran Romantica SGR
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Marzec 2021, 08:46:53 »
ja.
napaliłem się na stregę ale to już spory koszt.
jest ponte vecchio lusso też ale tez drożej.

la pavoni w wersji stradivari mi tez bardziej się podoba, niekoniecznie z orzełkiem.

gdyby faktycznie udało się zakupem grupowym i lekko niższą ceną, możecie doliczyć do grupy.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5303
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Pavoni Stradivari Gran Romantica SGR
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Marzec 2021, 10:33:18 »
Zrobimy tak: proszę wpisywać poprzez aktualizację, jaki sprzęt z La Pavoni chcielibyście kupić, nie tylko dźwignię, ale wszystko z oferty firmy, nawet akcesoria. Złożymy propozycję wybierając sklep, który zaoferuje nam największy rabat. Każdy z nas, kto zakcepuje warunki, będzie mógł dokonać zakupu. Prawdopodobnie każdy indywidualnie otrzyma kod rabatowy, nawet na cały asortyment tego konkretnego sklepu, więc będzie możliwość zrobienia zakupów także poza produktami Pavoni.

Sądzę, że takie spore zakupy byłyby nielada gratką dla sklepu.

@GostRado La Pavoni Stradivari Gran Romantica SGR a jak nie będzie z czarnymi uchwytami to La Pavoni Stradivari SPL

@cook74 ??

@Carlos68 ??

@BiszBosz ??
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec 2021, 10:49:42 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline cook74

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: aeropress, chemex,V60, w marzeniach Elektra Micro Casa Leva S1C
  • Młynek: wilfa uniform, ZASSENHAUS Brasilia, w piwnicy czeka Mazzer Super Jolly
Odp: La Pavoni Stradivari Gran Romantica SGR
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Marzec 2021, 16:37:16 »
Zrobimy tak: proszę wpisywać poprzez aktualizację, jaki sprzęt z La Pavoni chcielibyście kupić, nie tylko dźwignię, ale wszystko z oferty firmy, nawet akcesoria. Złożymy propozycję wybierając sklep, który zaoferuje nam największy rabat. Każdy z nas, kto zakcepuje warunki, będzie mógł dokonać zakupu. Prawdopodobnie każdy indywidualnie otrzyma kod rabatowy, nawet na cały asortyment tego konkretnego sklepu, więc będzie możliwość zrobienia zakupów także poza produktami Pavoni.

Sądzę, że takie spore zakupy byłyby nielada gratką dla sklepu.

@GostRado La Pavoni Stradivari Gran Romantica SGR a jak nie będzie z czarnymi uchwytami to La Pavoni Stradivari SPL

@cook74
Moja wymarzona dźwigienka to Elektra Micro Casa Leva S1C ( wszystko zależy od ceny ) jako alternatywne rozwiązanie to La Pavoni Gran Romantica GRL

@Carlos68 ??

@BiszBosz ??
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec 2021, 16:47:13 wysłana przez cook74 »

Offline cook74

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: aeropress, chemex,V60, w marzeniach Elektra Micro Casa Leva S1C
  • Młynek: wilfa uniform, ZASSENHAUS Brasilia, w piwnicy czeka Mazzer Super Jolly
Odp: La Pavoni Stradivari Gran Romantica SGR
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Marzec 2021, 16:51:07 »
 Taki zestawik w pełni zaspokoi moje potrzeby  :pycha:
 

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5303
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Pavoni Stradivari Gran Romantica SGR
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Marzec 2021, 17:24:39 »
Pięęękny :wow2: aczkolwiek pociągnął bym ciemniejszą bejcą drewniane elementy w Niche, aby idealnie współgrały z Gran Romanticą  :D

Aktualizacja:

@GostRado
La Pavoni Stradivari Gran Romantica SGR a jak nie będzie z czarnymi uchwytami to La Pavoni Stradivari SPL

@cook74
Idealna: Elektra Micro Casa Leva S1C (wszystko zależy od ceny) alternatywnie: La Pavoni Gran Romantica GRL

@Carlos68 ??

@BiszBosz ??

« Ostatnia zmiana: 07 Marzec 2021, 18:21:34 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: La Pavoni Stradivari Gran Romantica SGR
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Marzec 2021, 18:27:50 »
Ale wiecie amatorzy "romantycznych" kawowych uniesień, że te ekspresy to dzieci nieustającej troski ?

Offline cook74

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: aeropress, chemex,V60, w marzeniach Elektra Micro Casa Leva S1C
  • Młynek: wilfa uniform, ZASSENHAUS Brasilia, w piwnicy czeka Mazzer Super Jolly
Odp: La Pavoni Stradivari Gran Romantica SGR
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Marzec 2021, 18:45:38 »
Ale wiecie amatorzy "romantycznych" kawowych uniesień, że te ekspresy to dzieci nieustającej troski ?
a co masz konkretnie na myśli ?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Pavoni Stradivari Gran Romantica SGR
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Marzec 2021, 19:40:56 »
A nie lepiej Olympia Cremina? ;) Zastanawiam się czy nie warto zrobić produkcji czegoś takiego? Wydaje się ta maszyna być prostsza niż wymienione tutaj ale kosztuje co najmniej dwa razy więcej i jeszcze nie ma na rynku używanych...

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 318
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: La Pavoni Stradivari Gran Romantica SGR
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Marzec 2021, 20:08:47 »
Na myśli mam to, że podczas rozgrzewania ekspresu potrafi się zawiesić zawór w korku bojlera, co może skutkować  wyparowaniem wody i w konsekwencji  uszkodzeniem sprzętu. W czasie rozgrzewania trzeba go
pilnować jak rozbrykanego malucha .
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec 2021, 20:11:38 wysłana przez yo »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5303
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: La Pavoni Stradivari Gran Romantica SGR
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Marzec 2021, 20:24:04 »
Na myśli mam to, że podczas rozgrzewania ekspresu potrafi się zawiesić zawór w korku bojlera, co może skutkować  wyparowaniem wody i w konsekwencji  uszkodzeniem sprzętu.

To nic nie słychać, np jakiegoś świstu, że wydobywa się para? To bezpieczniej brać wersję bez "czapki z ptakiem".

@Antonio
Olimpia Cremina to nie jest ten styl ani klimat, jak dla mnie.
« Ostatnia zmiana: 07 Marzec 2021, 20:39:50 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: La Pavoni Stradivari Gran Romantica SGR
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Marzec 2021, 23:17:09 »
U mnie:
La Pavoni Professional PL (czarne uchwyty) lub PLH (brązowe uchwyty). Najlepiej mi odpowiada La Pavoni Gran Romantica GRL - (prosta dźwignia z brązowymi chwytami), jednak ten jest już chyba niedostępny.
Do tego NPF oraz pojedyńcza wylewką (jak nie ma w komplecie).

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: La Pavoni Stradivari Gran Romantica SGR
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Marzec 2021, 00:29:18 »
Taki zestawik w pełni zaspokoi moje potrzeby
Polecam, mam, zapraszam ;)
Choc Niche czarny a LP zwykła Europicolla, choć po modach stała się "niezwykle prosta" ;)

Ale wiecie amatorzy "romantycznych" kawowych uniesień, że te ekspresy to dzieci nieustającej troski ?

Oj tam, oj tam ;) jak opanujesz - to pokochasz bardziej niż inne ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec 2021, 00:31:19 wysłana przez jakub_stanecki »
Never Give UP †

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi