Autor Wątek: Stożek czy płaskie żarna oto jest pytanie.  (Przeczytany 19022 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Stożek czy płaskie żarna oto jest pytanie.
« Odpowiedź #45 dnia: 10 Marzec 2022, 19:34:14 »
Wolę klarowny, bardziej czysty napar z większą ilością słodyczy
Tzn  kwaskowatość owocu, ale słodszą z żaren płaskich, bo ze stożków otrzymam mniej słodyczy, przy tym sam ziarnie do przelewu, dobrze rozumuję?
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec 2022, 19:36:56 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline czmielek

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva, Aeropress, Picopresso, Frenchpress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Ziobro, 1zPresso K-plus
Odp: Stożek czy płaskie żarna oto jest pytanie.
« Odpowiedź #46 dnia: 10 Marzec 2022, 22:12:54 »
Tzn  kwaskowatość owocu, ale słodszą z żaren płaskich, bo ze stożków otrzymam mniej słodyczy, przy tym sam ziarnie do przelewu, dobrze rozumuję?
Takie jest moje odczucie. Różnice są subtelne ale są. Mniej pyłu z żarna płaskiego przekłada się na bardziej klarowny odrobinę słodszy napar z mniejszą dozą goryczki przy posmaku tak w bardzo dużym skrócie i jeszcze raz podkreślam to moje subiektywne odczucie.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Stożek czy płaskie żarna oto jest pytanie.
« Odpowiedź #47 dnia: 10 Marzec 2022, 22:47:48 »
Tzn  kwaskowatość owocu, ale słodszą z żaren płaskich, bo ze stożków otrzymam mniej słodyczy, przy tym sam ziarnie do przelewu, dobrze rozumuję?
Takie jest moje odczucie. Różnice są subtelne ale są. Mniej pyłu z żarna płaskiego przekłada się na bardziej klarowny odrobinę słodszy napar z mniejszą dozą goryczki przy posmaku tak w bardzo dużym skrócie i jeszcze raz podkreślam to moje subiektywne odczucie.
Tak się dopytuję, bo i ja mam takie wrażenia przy espresso, nawet w takim roztrzale: stożki w K-plus versus płaskie w Ceado.
》tertium non datur《

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Stożek czy płaskie żarna oto jest pytanie.
« Odpowiedź #48 dnia: 08 Maj 2022, 12:19:27 »
Dzisiaj poznaję prawdę.  :)

http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Stożek czy płaskie żarna oto jest pytanie.
« Odpowiedź #49 dnia: 08 Maj 2022, 12:54:27 »
Starcie gigantów :)

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Stożek czy płaskie żarna oto jest pytanie.
« Odpowiedź #50 dnia: 08 Maj 2022, 15:29:25 »
Od dawna chciałem uderzyć czołami stożek i płaskie. Pierwsze wnioski już mam. Trochę nieoczekiwane.  :)
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Stożek czy płaskie żarna oto jest pytanie.
« Odpowiedź #51 dnia: 08 Maj 2022, 15:39:04 »
no ja też mam kilka  spostrzeżeń :):)

Offline MrBobert:) Mężczyzna

  • Wiadomości: 120
  • Ekspres: Perkolator, gaggia
  • Młynek: Eureka minion single dose
Odp: Stożek czy płaskie żarna oto jest pytanie.
« Odpowiedź #52 dnia: 08 Maj 2022, 15:46:59 »
No to wtakim razie co to są za spostrzeżenia  miotla
lol

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Stożek czy płaskie żarna oto jest pytanie.
« Odpowiedź #53 dnia: 08 Maj 2022, 15:47:51 »
Po prostu, trzeba mieć dwa młynki :)

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Stożek czy płaskie żarna oto jest pytanie.
« Odpowiedź #54 dnia: 08 Maj 2022, 16:03:08 »
No cóż najprostsza odpowiedź to posiadanie dwóch młynków ,ale jak to bywa z najprostszymi odpowiedziami :):)nie do końca jest to prawidłowy wniosek, tu jest dużo zmiennych :młynek -młynkowi nierówny ,rodzaj żaren ,spasowanie żaren ,prędkość itp a z drugiej strony jaki rodzaj kawy pijamy najczęściej i w jakim stopniu palenia :):)chociaż w tym przypadku kwestie techniczne danego młynka mogą rekompensować wiele.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Stożek czy płaskie żarna oto jest pytanie.
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Lipiec 2022, 19:12:42 »
Myślę, że coś lepszego dałby Ci taki młynek ze stożkami za jakieś 9 tys. zł ;).

Np Mazzer Kony S Electronic, mnie powaliła kawa zmielona tym młynkiem. Cena u nas ok 10K w Niemczech 1699€.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Stożek czy płaskie żarna oto jest pytanie.
« Odpowiedź #56 dnia: 20 Lipiec 2022, 20:13:16 »
Kony S? Z żarnami 191c 63mm? Te same żarna ma Niche.

Tyle że nie  Mazzer Kony bierze żarna od Niche   Zero tylko odwrotnie. W jakimś sensie Niche żeruje na znanej włoskiej firmie. Czym byłby Niche bez żaren made in Mazzer? Właściwie niczym,  niczem, zerem  ;)   Mazzer waży 20 kg, ma pancerną,  sztywną obudowę (aluminium w takiej masie  charakteryzuje się wybitną  sztywnością),  co przekłada się na stabilność osadzenia żaren. Niche jak na młynek prawie nic nie waży, 4 kg, no i  cenę ma wyższą od sumy jego zalet.  Dobry młynek a modny młynek to są dwa rożne młynki. Jedyna zaletą Niche  jest to, że pasuje do współczesnej estetyki  wnętrz domowych,  w tej konkurencji   Mazzer Kony lepiej  wygląda w  eleganckich kawiarniach choć niemal każdy świadomy posiadacz dobrego ekspresu chciałby go mieć w domu. 

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Stożek czy płaskie żarna oto jest pytanie.
« Odpowiedź #57 dnia: 20 Lipiec 2022, 20:25:18 »
Kony S? Z żarnami 191c 63mm? Te same żarna ma Niche.

Tyle że nie  Mazzer Kony bierze żarna od Niche   Zero tylko odwrotnie. W jakimś sensie Niche żeruje na znanej włoskiej firmie. Czym byłby Niche bez żaren made in Mazzer? Właściwie niczym,  niczem, zerem  ;)   Mazzer waży 20 kg, ma pancerną,  sztywną obudowę (aluminium w takiej masie  charakteryzuje się wybitną  sztywnością),  co przekłada się na stabilność osadzenia żaren. Niche jak na młynek prawie nic nie waży, 4 kg, no i  cenę ma wyższą od sumy jego zalet.  Dobry młynek a modny młynek to są dwa rożne młynki. Jedyna zaletą Niche  jest to, że pasuje do współczesnej estetyki  wnętrz domowych,  w tej konkurencji   Mazzer Kony lepiej  wygląda w  eleganckich kawiarniach choć niemal każdy świadomy posiadacz dobrego ekspresu chciałby go mieć w domu. 

Odpływasz, nie pierwszy raz. Można wiele powiedzieć o Niche Zero i sam nie jestem jego fanem, ale sugerowanie, że to nie jest dobry młynek podchodzi pod fantazję. Abstrahując od tego, że jest modny i ładny/pasujący do współczesnej kuchni(kwestia indywidualna), został sprawdzony przez tysiące albo i większą ilość entuzjastów kawy, takich, którzy zazwyczaj przeszli przez wiele różnych młynków w tym czasie i generalnie jak trafisz 1 na 100, któremu z jakiś powodów nie odpowiadał Niche Zero to będzie i tak zawyżenie statystyki.

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Stożek czy płaskie żarna oto jest pytanie.
« Odpowiedź #58 dnia: 21 Lipiec 2022, 01:05:56 »
 autor MSL

„Odpływasz, nie pierwszy raz ... „.

Nie, raczej  ty płyniesz  z prądem jak byś nie miał swego zdania. Ale w końcu zebrałeś się na odwagę „i sam nie jestem jego fanem”, to znaczy tego świętego młynka.  [emoji38]

„sugerowanie, że to nie jest dobry młynek podchodzi pod fantazję".

Porównywałem Niche Zero z Mazzer Kony, wymieniając dwie zalety tego pierwszego, estetyka pasająca do współczesnych wnętrz (choć  w przyszłości może to denerwować) oraz to, że jest modny (dla niektórych nie musi to być zaletą). Co jeszcze mógłbym dla ciebie i tego młynka zrobić?

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Stożek czy płaskie żarna oto jest pytanie.
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Lipiec 2022, 03:52:13 »
Nie, raczej  ty płyniesz  z prądem jak byś nie miał swego zdania. Ale w końcu zebrałeś się na odwagę „i sam nie jestem jego fanem”, to znaczy tego świętego młynka.  [emoji38]

„sugerowanie, że to nie jest dobry młynek podchodzi pod fantazję".

Porównywałem Niche Zero z Mazzer Kony, wymieniając dwie zalety tego pierwszego, estetyka pasająca do współczesnych wnętrz (choć  w przyszłości może to denerwować) oraz to, że jest modny (dla niektórych nie musi to być zaletą). Co jeszcze mógłbym dla ciebie i tego młynka zrobić?


1. Nigdy z żadnym prądem nie płynąłem, co nie oznacza, że będę krytykował coś "na przekór wszystkim", jeśli nie ma ku temu powodów - to że mi nie odpowiada Niche, nie oznacza, że to jest słaby młynek; rozróżniam subiektywne odczucia od obiektywnych faktów. I daruj sobie jakieś dziecinne przytyki z odwagą. Nie podałeś żadnych obiektywnych wad tego młynka. Wygląd jest subiektywny, podobnie jak waga czy też "masywność".

Jedyne, co napisałeś to ogólniki, które znaczą... parafrazując Twoje słowa - zero w obiektywnej ocenie tego młynka:


Niche jak na młynek prawie nic nie waży, 4 kg, no i  cenę ma wyższą od sumy jego zalet.  Dobry młynek a modny młynek to są dwa rożne młynki.

Jasno sugerujesz, że Niche to modny młynek, ale niekoniecznie dobry. Może coś na poparcie tych słów? Czy tak, bo tak - "nie lubię Niche, więc nie jest dobry". I dla mnie nie musisz robić nic; wszak to Ty wysuwasz jakże odważną tezę "na przekór wszystkim", szkoda, że póki co bez żadnych faktów na jej poparcie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi