Autor Wątek: Kazak EL 68  (Przeczytany 37365 razy)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #150 dnia: 26 Sierpień 2019, 11:33:07 »
Wygląd to kwestia gustu, walory użytkowe inna kwestia, jaka jest pojemność hoppera i czy będzie on miał pokrywkę, co z retencją ?
Interesuje mnie czy można wsypać 250g kawy i czy nie będzie na niej osiadał kurz, to jest SD z założenia?

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #151 dnia: 26 Sierpień 2019, 12:44:46 »
Wygląd to kwestia gustu

No nie do końca, wiele reguł percepcji estetycznej mamy niejako wdrukowane w podświadomość, czy to na drodze wychowania w kulturze, czy głębiej - w neuroestetycznych korzeniach wykształconych na drodze ewolucji.

Nie jestem ekspertem od reguł projektowania użytkowego i wzornictwa, ale wydaje mi się, że wrażenie "nieokrzesania" stylistycznego prowadzące do negatywnej recepcji estetyki młynka jest zupełnie uzasadnione.
Nawet, jeśli aspirujemy do stylistyki industrialnej, to wciąż projekt jest bardzo rozbity, zbyt eklektyczny by utrzymać formę w ryzach. Satynowy "uchwyt tramwajowy" nie znajduje szczególnej korespondencji ani ze srebrnymi elementami młynka, ani ze złotą "biżuterią". Mnogość elementów, materiałów (tworzywa czarne i przezroczyste) i kształtów, oraz nietypowe proporcje (solidna prostopadłościenna baza kontra silnie zdetalizowana góra projektu) sprawiają, że za dużo tu się dzieje.
Skądinąd piękne industrialne switche również nie pasują do całości, zważywszy ich estetyczną przynależność do ciężkich, industrialnomaszynowych klimatów, podczas gdy tu mamy robotę bardziej superprecyzyjno-zegarmistrzowską :)
Gdyby tak temu wszystkiemu nadać jakieś zamknięcie, jakąś bryłę...

Inaczej - jeśli to mieli tak dobrze jak się spodziewam, to przebolałbym estetycznie i postawiłbym w kuchni.
Ale musiałbym być singlem :D

No chyba że by poszedł do piwnicy...

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #152 dnia: 26 Sierpień 2019, 13:37:09 »
No właśnie, gust czy poczucie estetyki kształtuje właśnie wychowanie, środowisko, geny, podświadomość itd

Offline Derdi

  • Wiadomości: 84
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #153 dnia: 26 Sierpień 2019, 13:59:48 »
Gdyby podstawa była nieprzezroczysta (rzeczywiście nie jest to wzmacniacz lampowy, aby eksponować wnętrze  :D), to dla mnie wygląd jest ok.
Jest technicznie, industrialne switche świetne.
Możliwe, że jeśli udałoby się ujednolicić kolorystykę i zamiast złota (mosiądz) pójść w srebro-projekt mógłby być bardziej uniwersalny.

Offline Domes Mężczyzna

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Gaggia Classic, V60, Phin, Aeropress
  • Młynek: Kinu M47, Iberital Challenge
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #154 dnia: 26 Sierpień 2019, 14:26:00 »
No żona w życiu by mi nie pozwoliła postawić go na blacie, a szkoda, bo po cichu na niego liczyłem jako konkurenta Niche. Tak jak koledzy mówią szafa elektryczna do schowania w ciemności, a najlepiej całość w obudowie ;) Lubię industrialne klimaty ale według mnie za dużo elementów tutaj się ze sobą gryzie. Góra jest całkiem spoko, najbardziej mnie odrzuca potężna sterownia w podstawie, naprawdę nie ma na rynku co najmniej trzykrotnie mniejszych rozwiązań do sterowania tym silnikiem?

Offline simson2d

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: duo pid mod, alternatywa
  • Młynek: Vario, eureka SD
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #155 dnia: 26 Sierpień 2019, 14:51:31 »
Skoro koledzy (a raczej żony  :hihihi: ) tacy wybredni to ja godzę się wstawić to okropieństwo do swojej kuchni.

Rzeczywiście wygląda surowo, ale za to ciekawie i porządnie. Podobnie jak Tura v3 nie klonuje innych młynków.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #156 dnia: 26 Sierpień 2019, 15:08:09 »
A ja się nie zgodzę z przedmówcami ;)
Dla mnie ekspres jest naprawdę ładny i estetyczny - jakość użytych podzespołów, materiałów, dopasowanie do użyteczności powoduje, że sprzęt wygląda bardzo solidnie, nie ma zbędnych rzeczy typu obudowa czy zamknięcie wszystkiego w jednej skrzynce

i myślę, żę coś takiego mogłoby się sprzedać

Natomiast pytanie jest inne - jaka jakość za jaką cenę???
bo licząc tylko elementy młynka oraz robociznę - nie będzie to tani młynek... I czy jest w stanie pobić jakością przemiału droższych graczy???

I druga rzecz..
Potencjalni klienci - jak np. ja (estetyka itp. nie każdemu odpowiada) rozważają także młyny gastro używane - po serwisie z nowymi żarnami... I czym może mnie przekonać ten młynek do zakupu???


I o ile rozważam czy kupić MYM54 czy jednak dołożyć do Kazak Tura, o ile zastanawiam się czy w warunkach turystycznych Kazak Rota jest na tyle dobry by zamienić na niego tygielek... Jeśli idzie o akcesoria - czekam na tamper do LaPavoni Premillenium...

O tyle przy cenie takiego młyna na poziomie 3 tys... Zastanawiam się czy znajdzie się ktoś kto go weźmie do domu? albo czy zmieści się stylowo w kawiarni???

choć nie ukrywam - cały projekt śledzę z ogromnym zaciekawieniem:)
Never Give UP †

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #157 dnia: 26 Sierpień 2019, 16:43:48 »
Koledzy, dziękuję!

Co do wyglądu, to trzeba usunąć żółty metal i szkło. Z tym spierać się nie będę.

Co do ceny (jeśli dojdzie do sprzedaży): produkt nie będzie seryjnym, tylko na zamówienie.

Wygląd to kwestia gustu, walory użytkowe inna kwestia, jaka jest pojemność hoppera i czy będzie on miał pokrywkę, co z retencją ?
Interesuje mnie czy można wsypać 250g kawy i czy nie będzie na niej osiadał kurz, to jest SD z założenia?

Retencja jak u ręcznych młynków. Można zrobić pokrywę, można zrobić hopper na 250 g lub 0,5 kg lub 1 kg.  Można używać jako SD.

@Domes Niestety zmniejszyć rozmiary nie można, ale można ukryć część elektryczną pod stół.

@pafcio0 dziekue!
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #158 dnia: 26 Sierpień 2019, 16:54:42 »
Wydaje mi się, że jak zrobisz obudowę z czarnego matu(może spróbujesz chociaż coś przyłożyć?), żeby wyglądała tak samo jak z góry i skrócisz sztycę(no i też w ten sam kolor) to może już wyglądać bardzo dobrze, nawet i z silnikiem na wierzchu... Myślę, że z Twoimi zdolnościami manualnymi obudowa powstałaby bardzo szybko.

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #159 dnia: 26 Sierpień 2019, 17:05:00 »
Wydaje mi się, że jak zrobisz obudowę

:)



Urządzenie zostało zaprojektowane bez obudowy. Tak i będzie. W przeciwnym razie traci się cały sens.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #160 dnia: 26 Sierpień 2019, 17:06:50 »
Tylko ten zasilacz wygląda tragicznie... Może gdyby chociaż jego osłonić/pomalować byłoby lepiej. Ile chcesz za niego? Pobawiłbym się chętnie w poprawki estetyczne i zobaczył co by z tego wyszło, gdyby drobne rzeczy pozmieniać ;) Typu na przykład czarny pasek...

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #161 dnia: 26 Sierpień 2019, 20:06:42 »
Tylko ten zasilacz wygląda tragicznie...

I tak ma być, ponieważ:

można ukryć część elektryczną pod stół.

Zasilacz idzie w mebel, na blacie zostaje tylko przykręcona sztyca z silnikiem i żarnami.

Offline Domes Mężczyzna

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Gaggia Classic, V60, Phin, Aeropress
  • Młynek: Kinu M47, Iberital Challenge
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #162 dnia: 26 Sierpień 2019, 22:47:07 »
Przykręcenie do blatu to już hardcorowo :D A w celu włączenia młynka lub regulacji prędkości nurkujemy pod stołem albo otwieramy szafkę ;)

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #163 dnia: 26 Sierpień 2019, 23:06:41 »
A w celu włączenia młynka lub regulacji prędkości nurkujemy pod stołem albo otwieramy szafkę ;)
:ok:
Ciekawa myśl... Ale, aby włączyć żarówkę ja nie chodzę na sufit.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Kazak EL 68
« Odpowiedź #164 dnia: 26 Sierpień 2019, 23:34:03 »
Czy byłbyś w stanie porównać jego jakość mielenia, oczywiście tak na oko, do jakiegoś innego mlynka?

Mogę porównać tylko smak espresso w porównaniu z mlynkem Tura. Zupełnie inny poziom: smak bogaty i głęboki.

Bardzo znacznie wpływa na szybkość ekstrakcji zmiana prędkości mielenie. (Mówię o espresso.) Jak to wpływa na smak - jeszcze nie wiem.
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi