Autor Wątek: Kinugrinders  (Przeczytany 96799 razy)

Offline andrak Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Gaggia Accademia, Bialetti Mokona, Aeropress, V60, Chemex
  • Młynek: Comandante, Porlex Mini
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #90 dnia: 01 Marzec 2017, 10:27:26 »
To ja z grubej rury: czy są jakieś przybliżenia terminowo-cenowe na Kinu z 68mm?

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #91 dnia: 01 Marzec 2017, 10:32:59 »
799$ za korbkę, rzeczywiście gruba rura.

Offline andrak Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Gaggia Accademia, Bialetti Mokona, Aeropress, V60, Chemex
  • Młynek: Comandante, Porlex Mini
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #92 dnia: 01 Marzec 2017, 10:42:18 »
A ile czasu na zaoszczędzenie i zmiękczenie żony?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6264
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #93 dnia: 01 Marzec 2017, 13:06:02 »
Czy jest może jakiś użytkownik M38? Zdjęcia krystians`a porównujące przemiał M47 i Quito zrobiły na mnie piorunujące wrażenie. Ciekaw jestem efektów M38, czy równie są tak rewelacyjne jak z większego brata?
Jest jedna osoba, która zamówiła już m38 z naszego forum, ale dostawa będzie dopiero w drugiej połowie marca. Co do zdjęcia przemiałó, to nie jest zbyt miarodajne, zmieliłem w Quito tak jak pod mały przelew (250g), natomiast z przemiałem z m47 strzelałem. Z doświadczenia jakie teraz mam mogę powiedzieć że jest raczej pod dwa razy większy.

Quito niestety jest pomyłką. Żarna choć są stalowe i dobre, są niedbale, prymitywnie zamocowane. Commandante jest raczej równy klasą Kinu.
Też uważam, że żarna Quito są ok. Mam pomysł żeby zrobić z mojego takiego FrankenQuito, trochę go porozwiercać, zmienić mocowanie żaren, wymienić łożyska itd. Tylko nie ma kiedy.

Jak porównam m47 z Comandante mk3, to dam znać. Przybliżona data 12.03.2017

To ja z grubej rury: czy są jakieś przybliżenia terminowo-cenowe na Kinu z 68mm?
Wysłałem zapytanie do Kinu jak z dostępnością i czy cena jakaś forumowa będzie, jak odpowiedzą to napiszę.


Cytat: andrak w Dzisiaj o 10:27:26
Cytuj (zaznaczone)
To ja z grubej rury: czy są jakieś przybliżenia terminowo-cenowe na Kinu z 68mm?
Mój imiennik z Kinu podał mi cenę z transportem dla pierwszych 10 sztuk dla użytkowników naszego forum: 680EUR. Najbliższa dostawa m68 będzie 25.03.2017. Jeśli ktoś chce żeby 6kg stali stanęło u niego na blacie w najbliższym czasie, to powinien się spieszyć, bo tych maleństw produkują małe nakłady i w większych odstępach czasowych.
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2017, 16:54:20 wysłana przez fux »

Offline andrak Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Gaggia Accademia, Bialetti Mokona, Aeropress, V60, Chemex
  • Młynek: Comandante, Porlex Mini
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #94 dnia: 01 Marzec 2017, 16:06:57 »
Dzięki za info/orzech do zgryzienia.

wracając do Quito, czy ludzie z Zassenhausa nie potrafią mocować żaren, nie chce im się czy tez działają na zasadzie chybił-trafił?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6264
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #95 dnia: 01 Marzec 2017, 16:18:59 »
Moim domysłem jest, że ktoś firmę Zassenhausa przejął (młodsze pokolenie / inny kapitał) i po prostu metodą zimnego wyliczenia księgowego, jest ustalone, że w produkcji ma kosztować maksymalnie "x" a w sprzedaży minimalnie "y". Dzięki znanej marce interes się kręci, a dbałość o szczegóły zeszła na dalszy plan. Niestety mieszkałem w Niemczech gdy ta zmiana pokoleniowa następowała. Moi niemieccy rówieśnicy na ogół już nie przejawiają tego słynnego porządku i dążenia do perfekcji, choć równie dobrze mógł firmę przejąć obcy kapitał.
« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2017, 16:34:03 wysłana przez krystians »

Offline andrak Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Gaggia Accademia, Bialetti Mokona, Aeropress, V60, Chemex
  • Młynek: Comandante, Porlex Mini
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #96 dnia: 04 Marzec 2017, 07:05:48 »
Krystians, dzięki za info.
Na serwisie home-barista.com znalazłem następującą informację (co prawda sprzed paru miesięcy:)
The M68 costs 649 euro's (19% VAT included). Launchprice will be 599 Euro. That is significantly cheaper than the HG One and Mahlgut. At least in the Netherlands.
Może te kilkadziesiąt euro to koszt wysyłki 6 kg stali?

Jaką oni wystawiają fakturę, czy obejmuje ona koszt transportu?

Offline andrak Mężczyzna

  • Wiadomości: 132
  • Ekspres: Gaggia Accademia, Bialetti Mokona, Aeropress, V60, Chemex
  • Młynek: Comandante, Porlex Mini
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #97 dnia: 04 Marzec 2017, 07:27:50 »
A, i proszę niedołężnego internetowo starca poprowadzić za rączkę w kwestii ew. zamówienia.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6264
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #98 dnia: 05 Marzec 2017, 00:24:11 »
Wybacz, dopiero teraz przeczytałem wiadomości w wątku.
Na pewno wcześniej było taniej. W każdym razie aktualna cena jaką mi podali za m68 to 668EUR + transport, czyli do Polski jakieś kilkadziesiąt euro. W tym przypadku Kinu pokrywa jakieś 2/3 kosztów transportu, nie specjalnie są chętni obniżać cenę tego produktu, bo z tego co wiem to będzie jeszcze rosła, jako że ją trochę niedoszacowali.

Faktury z tego co wiem, wystawiają na pełną kwotę. Z resztą trudno byłoby to inaczej zaksięgować.

Offline crik Mężczyzna

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: G.A.T. 3tc, Phin, Kalita 155 SS, AP, V60-02, Gabi, La Peppina - renowacja
  • Młynek: Kinu M38
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #99 dnia: 06 Marzec 2017, 11:59:19 »
Krystianie, czy jest jeszcze możliwość załapania się na M47  :pycha:

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6264
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #100 dnia: 06 Marzec 2017, 13:53:04 »
Oczywiście, najprawdopodobniej na dostawę w drugiej połowie marca. Jednak dla nowych użytkowników forum cena to 249EUR z transportem kurierem, który w tym wypadku jest darmowy. Jeśli będziesz zainteresowany, to odezwij się na priva.
 

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2230
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #101 dnia: 06 Marzec 2017, 15:29:24 »
Ile jeszcze bedzie dostaw tego m47? Raczej nie bedzie mnie w Polsce w tym roku, ale moze jakos bym zorganizował przesyłkę. Obecnie mnóstwo wydatków, ze jak za miesiąc bedzie jeszcze można zamówić to biorę :)
Ps. Czy byłaby możnośc zapytania o wysyłkę do Irlandii?
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6264
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #102 dnia: 06 Marzec 2017, 15:46:56 »
Jeśli chodzi o limit ilościowy, to wykorzystaliśmy na razie jakieś 25%. Czy producent zrezygnuje wcześniej zanim wykorzystamy limit tego nie jestem w stanie określić. Dat dostaw też nie znam oprócz najbliższej przypadającej na przedostatni tydzień marca. Zapytam jak z dostawą do Irlandii.
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2017, 15:49:59 wysłana przez krystians »

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 684
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #103 dnia: 06 Marzec 2017, 17:37:37 »
Oczywiście, najprawdopodobniej na dostawę w drugiej połowie marca. Jednak dla nowych użytkowników forum cena to 249EUR z transportem kurierem, który w tym wypadku jest darmowy. Jeśli będziesz zainteresowany, to odezwij się na priva.
 
A co oznacza nowy użytkownik? Bo sam jestem zainteresowany ale jeszcze nie wiem, który model bym wybrał.

Offline crik Mężczyzna

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: G.A.T. 3tc, Phin, Kalita 155 SS, AP, V60-02, Gabi, La Peppina - renowacja
  • Młynek: Kinu M38
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #104 dnia: 06 Marzec 2017, 17:44:02 »
A myślałem że nikt o to nie zapyta  :) A co do wyboru to sam się zastanawiam który był by dla mnie bardziej odpowiedzi  :mhh:
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2017, 17:47:06 wysłana przez crik »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi