Autor Wątek: Aillio Bullet R1  (Przeczytany 5669 razy)

Offline zamek Mężczyzna

  • Wiadomości: 177
Aillio Bullet R1
« dnia: 14 Kwiecień 2015, 19:00:59 »
Można składać pre-order na nową, domową palarkę 1kg: http://aillio.com/?product=bullet-r1-pre-order
Szukam sponsora :kwiat:

Więcej info: http://sprudge.com/is-this-the-cutest-lil-coffee-roaster-in-the-world-75399.html

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Aillio Bullet R1
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwiecień 2015, 21:41:07 »
Fajnie wygląda, lekko i zgrabnie. A moja jedynka waży niecałe 300 kg żelastwa :(.

Offline ignacy

  • Wiadomości: 134
  • Ekspres: Dripper Melitta, V60, FP, Bodum Santos
  • Młynek: Vario-W
Odp: Aillio Bullet R1
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwiecień 2015, 22:56:21 »
Wkońcu jakaś domowa/półprofesjonalna kilogramówka, która wygląda sensownie. Zobaczymy co z tego wyjdzie, jak już pojawią się u pierwszych właścicieli.

Offline macias Mężczyzna

  • Wiadomości: 100
  • Ekspres: Sylvia, Chemex, AP, FP
  • Młynek: Eureka Zenith E65, Iberital, Rhinowares
Odp: Aillio Bullet R1
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwiecień 2015, 22:58:17 »
Wygląda tak... skandynawsko  :o

Podoba mi się określenie "personal roaster". Ciekawe też, że podkreślają, że będzie można dzielić się profilami palenia z innymi palaczami. Czyżby zaświtał im pomysł na rodzaj otwartej społeczności internetowej? Jakiś taki "roastbook.com"  ;)

W jaki sposób ten obiekt pożądania pozbywa się produktów spalania? Nie widzę wyprowadzenia dymu...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Aillio Bullet R1
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Kwiecień 2015, 23:03:48 »
Może to i zadziała, ale już teraz działa np. HUCKY. Pewnie znacznie taniej i dobrze...

Offline Dandyskrul

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Ascaso Dream, Bodum French Press, chemex
Odp: Aillio Bullet R1
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Październik 2015, 21:59:46 »
Mnie bardziej zastanawia cena!  :ogien:

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Aillio Bullet R1
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Październik 2015, 09:10:18 »
Przesłodka jest ta palarka ;) Taki prosiaczek...
Ogólnie rynek domowych palarek nieco poszerza się. Mnie ostatnio bardzo zaciekawił projekt IKAWA, czyli jednofuntowej palarki. To to maleństwo to już zupełnie domowy produkt, wyglądem przypominający młynek Boduma.

Ale tak sobie myślę, że chętnie miałbym któreś z tych urządzeń u siebie, ale nie korzystałbym z tego zbyt często. Nie jest problemem w Polsce zamówić sobie naprawdę dobrej kawy bezpośrednio z profesjonalnej palarni, polskiej czy zagranicznej, gdzie po pierwsze mają dostęp do najlepszej zieleniny, a po drugie, faktycznie znają się na tym, co robią ;)
No bo co mi po tym, że wsypię sobie pół kilograma surowca do takiej IKAWY i włączę? Tak, fajnie, pachnąco i świeżo. Ale zielonych ziaren w domowych ilościach już ciężko dostać, zwłaszcza jakby chciało się faktycznie wypalić coś dobrego.

Offline Dandyskrul

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Ascaso Dream, Bodum French Press, chemex
Odp: Aillio Bullet R1
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Styczeń 2016, 17:21:13 »
Może to i zadziała, ale już teraz działa np. HUCKY. Pewnie znacznie taniej i dobrze...
1500$ to chyba jednak zaporowa cena.  Czy te elektroniczne bajery w ogle są potrzebne?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi