Autor Wątek: Komplet sitek.  (Przeczytany 2462 razy)

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Komplet sitek.
« dnia: 29 Luty 2016, 20:10:52 »
Hej
Chcę zakupić sobie komplet sitek do ascaso uno prof pid, gdyż słyszałem że z oryginalnym podwójnym ciężko się dogadać.
Priorytetem jest dla mnie IMS tylko nie wiem który 14-18 czy 16-20g
Oprócz tego chciał bym zakupić PODWÓJNE SITKO FAEMA 14GR i PODWÓJNE NISKIE SITKO DO FAEMA 12G

Co wy na taki zestaw, co byście zostawili a co wyrzucili. A co może zamienili.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Komplet sitek.
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Luty 2016, 20:57:17 »
Podwójne niskie sitko mi się nie spodobało. Trudno je dopasować do innych, bo ma sporą powierzchnię perforowaną i wymaga drobniejszego przemiału.

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Komplet sitek.
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Luty 2016, 21:03:12 »
Bardziej pytanie jest o ims, który będzie głównym sitkiem zapewne. Chciał bym pić dobre esencjonalne espresso ale tak żeby przy tym nie zbankrutować :)

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Komplet sitek.
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Marzec 2016, 16:35:28 »
Ja myślę, że powinieneś najpierw sam się przekonać, czy aby napewno będzie trudno z oryginalnymi siatkami, bo jakoś mi się nie wydaje....
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Komplet sitek.
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Marzec 2016, 17:15:42 »
Kupiłem te 2 od faemy, 12 i 14g no i jeszcze oryginalne z ascaso, zobaczymy które najbardziej mi podpasuje i jak doza, i wtedy kupię pewnie ims. Choć pewnie będzie to 16-20g.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi