Autor Wątek: Woda w baniakach 18,9l  (Przeczytany 8438 razy)

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Woda w baniakach 18,9l
« dnia: 19 Styczeń 2017, 18:57:15 »
A miało być tak pięknie...
Instalacja w postaci pompki 230v mającej zasysać wodę z baniaka do baterii zlewozmywakowej jest już u mnie sprytnie zainstalowana i czeka na baniak.
Tymczasem, jak się okazuje, to nie jest tak, że odwiedzasz (internetowy) sklep z baniakami wody i kupujesz, a pusty baniak np.oddajesz do skupu.
Eden dajmy na to ma w ofercie dystrybucji fajną wodę, źródło Szydłowiec 70mg/l.
Nie, nie można jej po prostu kupić  :doh: Choćbym chciał zapłacić za kurierów itp.
Trzeba zapisać się na abonament min.2 butle miesięcznie z obowiązkowym (bezużytecznym) dystrybutorem, 50zł za miesiąc :picardpalm:
Szacuję moje zużycie póki co na max 2 butle, ale miałem nadzieję że impreza będzie skutkowała jakimiś oszczędnościami w stosunku do stanu obecnego, gdy kupując butelkowaną wydaję średnio 1zł na litr...
Dzwonię dalej - albo "tak małych zamówień nie obsługujemy", "Torunia nie obsługujemy", masakra!
W toruńskim Makro jest tylko 19l Cisowianka, a jedyna tutejsza firma jaką zgooglowałem rozwozi niezbyt atrakcyjną wodę Bonart (313mg/l).

Ktoś z Was jest bardziej oświecony w temacie i wspomoże radą?

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Woda w baniakach 18,9l
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Styczeń 2017, 19:22:10 »
Taki woziwoda 5 galonowych baniaków jest zorientowany na firmy. Miałem dostarczaną wodę do domu przez Dar Natury (obecnie getfresh). Przez kilka lat było ok, ale później coś im odwaliło. Zapowiadali się z dostawą i nie przyjeżdżali, potem byli bez zapowiedzi w innych godzinach niż ustalone, zostawiając wodę pod drzwiami albo wcale. Po wymówieniu przeze mnie umowy z powodu rażących naruszeń (nieterminowość dostaw), obciążyli fakturami za niezrealizowane dostawy, twierdząc, że to moja wina. Pół roku się żarłem z windykacją a po oddaniu im całego sprzętu następne kilka miesięcy walczyłem o zwrot kaucji. Radzę, więc omijać szerokim łukiem.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Woda w baniakach 18,9l
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Styczeń 2017, 21:54:10 »
może trzeba poczekać aż ktoś w Polsce będzie sprzedawać coś w stylu third wave water, ewentualnie samemu zrobić porcyjki mineralizacyjne i wrzucać do wody destylowanej.
Umów na dostawę wody w baniakach też nie polecam, z podobnych przyczyn jak ziarenko.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2017, 21:56:14 wysłana przez krystians »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Woda w baniakach 18,9l
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Styczeń 2017, 12:25:01 »
Jakby ktoś chciał się bawić w mineralizowanie wody RO chemią, to tu fajny sklep. Zaopatrywałem się tam jak miałem akwarium roślinne.

http://www.akwanawozy.com.pl/pkat/2/gh.html

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Woda w baniakach 18,9l
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Styczeń 2017, 12:27:51 »
może trzeba poczekać aż ktoś w Polsce będzie sprzedawać coś w stylu third wave water
Nie trzeba czekać, AkVo już sprzedaje.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Woda w baniakach 18,9l
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Styczeń 2017, 12:35:20 »
Cena zaporowa  :o

Taniej kupić nawet większe ilości tych prochów w jakiejś hurtowni chemicznej, pewnie nawet za CzDA. Tutaj nie wiadomo co to za klasa czystości tych prochów.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Woda w baniakach 18,9l
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Styczeń 2017, 13:05:16 »
Jak znam Pawła to najwyższa z możliwych klas. Cena jest za prostotę używania: rozcieńczasz, a potem ile mililitrów tyle ppm danego pierwiastka.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Woda w baniakach 18,9l
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Styczeń 2017, 14:01:44 »
Akvo to zapewne fajne rozwiązanie, jednak te fiolki nie wyglądają na zbyt duże, nie widzę pojemności czy oszacowania na ile litrów przykładowego, gotowego roztworu to może starczyć. Third wave water kosztuje dolara na galon, czyli w przybliżeniu 1 zł na litr. To jest sensowna cena jak dla mnie.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Woda w baniakach 18,9l
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Styczeń 2017, 14:34:04 »
Widzę, że wchodzę w jakieś układy z butami, ale jakby ktoś chciał, to mogę przygotować zestawienie ile jakiego proszku potrzeba do przygotowania takich roztworów, to nie fizyka kwantowa, wystarczy znać masę molową pierwiastków. Wtedy wystarczy waga jubilerska za 20 zł, którą pewnie wielu z Was już ma i prochy z pierwszej lepszej hurtowni, albo allegro. CzDA to czyste do analizy, w handlu nie ma chyba bardziej czystych.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Woda w baniakach 18,9l
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Styczeń 2017, 14:53:18 »
Nie wiem o jakich ukłądach myślisz. Po prostu podałem jako proste rozwiązanie, które kupuje się gotowe. Nie mam żadnego w tym interesu.

 Oczywiście że pisz co i jak jeśli masz jakieś sprawdzone źródła i sposoby, z odczynników podejrzewam że będzie jeszcze taniej. Przecież pisałem wyżej że można też samemu przygotować. :P Tylko tematem do dalszej dyskusji w tym temacie tego właściwym chyba będzie woda do kawy. http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=1933.0
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2017, 14:55:21 wysłana przez krystians »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Woda w baniakach 18,9l
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Styczeń 2017, 15:19:40 »
nie widzę pojemności
To co w fiolce trzeba dopełnić do 1000g netto RO lub destylowaną.
Widzę, że wchodzę w jakieś układy z butami,
Spokojnie, w nic nie wchodzisz :) Nie wiem czy da się taniej, czy prościej, wiem tylko, że AkVo to produkt godny zaufania. Paweł jest w polskim świecie kawy pionierem wody -- tylko i aż.
To na pewno nie jest wiedza tajemna, niemniej przed nim nikt tego na kawową skalę nie robił. Dla akwarystów to może się wydawać śmieszne (dlatego, jeśli pamiętasz, tak liczyłem na Twój udział w wodnych wątkach), ale takie są fakty.
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2017, 13:43:59 wysłana przez pafcio0 »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Woda w baniakach 18,9l
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Styczeń 2017, 16:51:22 »
Teraz widzę, że sformułowanie z butami było niezręczne, przepraszam pisałem na szybko bez zastanowienia. Jak zauważyłeś, to żadna wiedza tajemna i w akwarystyce takie przeliczenia stosuje się na codzień z tablicą Mendelejewa w dłoni. Naskrobię coś w wątku o wodzie jak znajdę chwilę na przeliczenia.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline KAKR Mężczyzna

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: La Pavoni Professional,Faema Faemina,Baby Faema,Rocket Giotto Evo 2, Aeropress,Arrarex ,Kalita
  • Młynek: Macap,Rancilio Kryo,Lido E,Mahlkonig Kenia
Odp: Woda w baniakach 18,9l
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Styczeń 2017, 11:03:03 »
Niestety cena Akvo jest podyktowana ogromnymi kosztami z produkcja tzn aby w Polsce sprzedawać "chemię " to są takie obwarowania ze.... opakowania szkoło etc.. oczywiście można poszperać w książkach od chemi i w aptece zakupić również cześć produktów ... :taniec:

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 433
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Woda w baniakach 18,9l
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Styczeń 2017, 11:56:42 »
wystarczy pogooglac

np w Kemikals :
Węglan magnezu farmaceutyczny 1 kg ~50PLN
Węglan wapnia spożywczy 1 kg  13PLN

sol spozywcza ze 2-3PLN w kazdym sklepie

hm... i nie sa w szklanych opakowaniach

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Woda w baniakach 18,9l
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Styczeń 2017, 12:00:44 »
to w moich zaufanych sklepach węglanu magnezu nie ma, wapnia jest trochę droższy. ale najważniejsza jest czystość... stopnień czystości "czysty" to zbyt mało, żeby to bezpiecznie stosować - musi być czystość farmaceutyczna/usp/do analizy. a na kemikals nie ma podanej czystości...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi