Autor Wątek: Czy spieniacz musi być indukcyjny?  (Przeczytany 10923 razy)

Offline jana

  • Wiadomości: 2
Czy spieniacz musi być indukcyjny?
« dnia: 21 Wrzesień 2015, 22:32:51 »
Noszę się z zamiarem kupna elektrycznego spieniacza do mleka. Czy powinien być indukcyjny (np. Severin sm 9684) czy wystarczy zwykły elektryczny np. Severin SM 3580? Czy jak nie jest indukcyjny to znaczy że przypali mleko? Pytania mogą wydawać się śmieszne ale zupełnie się na tym nie znam. Nie chce ręcznego bo już jeden mam i nie mam ani do niego czasu ani cierpliwości. A lubię pić kawę z fajną gęstą pyszną pianką (cappuccino, latte macchiato itd). Spieniacz ma być uzupełnieniem młynka i kawiarki. Będę wdzięczna za porady.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Czy spieniacz musi być indukcyjny?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Wrzesień 2015, 22:49:41 »
Nie chce ręcznego bo już jeden mam i nie mam ani do niego czasu ani cierpliwości.
Przecież to trwa kilka sekund.

W powyższych rozterkach nie pomogę, nie miałem żadnego w rękach.

Solari

  • Gość
Odp: Czy spieniacz musi być indukcyjny?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrzesień 2015, 23:20:31 »
Witam. Zamiast tego Severina polecam Ci rossmannowski spieniacz elek.

Tani, dobry (nie to co Jura, ale) - daje radę. Pozdrawiam.

Offline jana

  • Wiadomości: 2
Odp: Czy spieniacz musi być indukcyjny?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Wrzesień 2015, 12:02:53 »
A w Jure warto inwestować?

Solari

  • Gość
Odp: Czy spieniacz musi być indukcyjny?
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Listopad 2015, 14:09:53 »
 
A w Jure warto inwestować?
Witam.
Przepraszam za tak późną odpowiedź... która (może przyda się też innym) brzmi - nie warto. Ponieważ efekt będzie podobny (z tym, że Jura spienia również na zimno), a i nie tak dobry, jaki uzyskałbyś z "dyszy". Różnicę tej kwoty wolę wydać na kawę, bo nie przywiązuję szczególnego znaczenia do kaw "mlecznych". Czasami, do lekkiego śniadania, czy deseru są "jak znalazł". Pozdrawiam gorącą.
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2015, 15:02:29 wysłana przez Solari »

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Czy spieniacz musi być indukcyjny?
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Listopad 2015, 14:45:36 »
To co Różnicę tej kwoty wolę wydać na kawę, bo nie przywiązuję szczególnego znaczenia do kaw "mlecznych"

Ty może nie przywiązujesz ale koleżanka owszem. Ten rosmanowy przynajmniej z filmu pianę robi to trzeba kupić i wypróbować.

Solari

  • Gość
Odp: Czy spieniacz musi być indukcyjny?
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Listopad 2015, 15:19:41 »
Ten rosmanowy przynajmniej z filmu pianę robi to trzeba kupić i wypróbować.
Piłem "Cappu" ze spienionym mlekiem z tej Jury i nie czułem różnicy między nią, a tą zrobioną moim rossmann'owskim (s)pieniaczem. Jak widać na zdjęciach - spienione mleko jest z pęcherzykami powietrza i ma właściwości typowe dla tego rodzaju spieniania, ale w smaku nie jest "plastikowe", a słodkie i gęste (zaleta mleka jakiego używam i jego odpowiedniej ilości). Polecam go znajomym, którzy chcą pić "Cappucinno" w warunkach domowych wraz z kawiarką, ale za to z dobrej jakości, świeżą kawą. Taki zestaw  "domatora". Jeśli mowa o "latte", to również z niego wychodzi, choć przewaga Jury będzie znacząca, ze względu na funkcję spieniania "na zimno". Jana - jeśli nie szkoda Ci pieniędzy, to spraw sobie taki prezent - nie pożałujesz. Jura jest bardzo wydajna (i polecana przez baristów).
Pozdrawiam ("gorącą...").
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2015, 15:44:58 wysłana przez Solari »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi