Autor Wątek: Kawowe przewidywania 2020  (Przeczytany 2607 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2217
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Kawowe przewidywania 2020
« dnia: 07 Styczeń 2020, 15:57:03 »
Można pobawić się w Hoffmana i postarać się przewidzieć co rozwinie się/stanie bardziej popularne/zakończy etc w 2020 roku. Albo co chętnie byście zobaczyli.

Moje typy:

1) ekologiczne opakowania, a w szczególności koniec podwójnych opakowań jak HAYB czy La Cabra. Spotkałem się z paczkami kawy zrobionymi ze starych t-shirtów i wyglądają identycznie jak zwykle brązowe paczki. Mam nadzieje, że większość palarni będzie używać kompostowalnych opakowań (jak np @mr_blend), bo te które nadają się do recyklingu to bzdura.

2) rozwój kaw azjatyckich. Mam nadzieje zobaczyć coraz więcej kaw specialty  z Chin, Timoru Wschodniego, Birmy czy Papui Nowej Gwinei.

3) większy wybor „domowych” palarek. Od lat jest ten sam wybor: gene, behmor, kaldi. Mam nadzieje, że pojawi się poważny konkurent dla „tanich” palarek.

4) nowy rewolucyjny przepis na aeropress  :lol2: a nie powtarzanie przepisu Filipa :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Pluto

  • Wiadomości: 121
  • Ekspres: GRAEF ES 85, Chemex
  • Młynek: Sage BCG820BSS Kawiarka: Bialletti Mukka Express
Odp: Kawowe przewidywania 2020
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2020, 16:52:02 »
Kiedy zamawiam kawę na wynos, i nie tylko na wynos, to żeby biorąc ją do ust nie była ona już zimna. Takie moje pobożne życzenie.

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Kawowe przewidywania 2020
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Styczeń 2020, 12:51:20 »
Przyjdź z kubkiem termicznym...

Offline Alewando

  • Wiadomości: 1
Odp: Kawowe przewidywania 2020
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Kwiecień 2020, 17:23:54 »
Można pobawić się w Hoffmana i postarać się przewidzieć co rozwinie się/stanie bardziej popularne/zakończy etc w 2020 roku. Albo co chętnie byście zobaczyli.

Moje typy:

1) ekologiczne opakowania, a w szczególności koniec podwójnych opakowań jak HAYB czy La Cabra. Spotkałem się z paczkami kawy zrobionymi ze starych t-shirtów i wyglądają identycznie jak zwykle brązowe paczki. Mam nadzieje, że większość palarni będzie używać kompostowalnych opakowań (jak np @mr_blend), bo te które nadają się do recyklingu to bzdura.

2) rozwój kaw azjatyckich. Mam nadzieje zobaczyć coraz więcej kaw specialty  z Chin, Timoru Wschodniego, Birmy czy Papui Nowej Gwinei.

3) większy wybor „domowych” palarek. Od lat jest ten sam wybor: gene, behmor, kaldi. Mam nadzieje, że pojawi się poważny konkurent dla „tanich” palarek.

4) nowy rewolucyjny przepis na aeropress  :lol2: a nie powtarzanie przepisu Filipa :)

W nawiązaniu do pkt 1 powyzej, czy znacie godnego polecenia producenta opakowań kompostowalnych w Polsce lub Europie?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi