Autor Wątek: Schyłkowa era WoK-a?  (Przeczytany 3351 razy)

adrem

  • Gość
Schyłkowa era WoK-a?
« dnia: 03 Listopad 2019, 06:26:39 »
Witam espressowo!

Czy tylko ja odnoszę takie wrażenie, że od jakiegoś czasu NIC interesującego, intrygującego, konstruktywnego, „podniecającego” w kwestii espresso - szeroko pojętej - się nie dzieje, a nawet w innych poruszanych na forum tematach? Bo jak ocenić dyskusję „merytoryczną” stałych użytkowników z osobą przekonaną co do wyższości „espresso” z ekspresu „kolbowego” De’Longhi z prawdziwą kolbą w korelacji ze słusznym młynkiem żarnowym? A nich sobie pije, po z nim dyskutować :chory2: Albo (ulubione słowo Kierkegaarda) wywlekane żale reklamacyjne z kawiarki Bialetti lub ekspresów Ascaso? Chciałoby się powiedzieć: widziały gały, co brały! Albo sponsorowane recenzje sprzętu kawowego: eufemistyczna rzetelność i obiektywizm. Albo – to już przebija wszystko – gdy jeden z „niebieskich” twierdzi, że można napić się espresso z automatu :picardpalm: Cóż można, ale to nie będzie espresso tylko ekspreso!

Kiedyś często zaglądałem na forum, bo zawsze coś inspirującego mogłem się dowiedzieć, tym samym poszerzyć swoją espressową wiedzę, a teraz, poza nielicznymi wyjątkami, gdy głos zabiera @Antonio :poklon:, @WS (tak człeku, mimo naszych scysji, trzeba Ci przyznać obiektywnie rację, że jak już się wypowiadasz, postępujesz zawsze pryncypialnie, a nie jak niektórzy asekuracyjnie) i jeszcze paru. A teraz wchodzę na forum co raz rzadziej, bo cóż fascynującego może mnie ominąć, poza wyżej wspomnianymi "ekscytującymi" historiami?!

Tylko proszę, jak już ktoś musi, o merytoryczną dyskusję, a nie argumentum ad personam, bez tych pokładów nienawiści, pogardy czy zawiści spotykanych u co niektórych użytkowników WoK-a, bo jak mawiał Publiusz: „Veritas odium parit, obsequium amicos”

Pozdrawiam espressowo,
Piszę bzdury.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Schyłkowa era WoK-a?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Listopad 2019, 07:27:18 »
Nie żeby było adpersonam ale ja Ciebie już z kądś ;-) znam.

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Schyłkowa era WoK-a?
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Listopad 2019, 07:30:08 »
Adremie tudzież RadoGoście...
Czego nowego chciałbyś się dowiedzieć w espressowym świecie, czego Ci wciąż brakuje?
Oprócz 'głośnego' nagłówka, widzę same gorzkie żale odnośnie forum. Zapominasz, że to ludzie tworzą jego zawartość. Ludzie, którzy mają problem z towarem i szukają rozgłosu, ludzie którzy cenią ergonomię automatu o wiele bardziej niż szukanie świętego grala espresso, ludzie którzy poraz 10 zmieniają Nick tylko po to by przekonać ludzi o wyższości 150ml 'espresso' nad klasyką. Oni wszyscy są użytkownikami forum jako publicznego tworu.


 Jaki temat kolego założyłeś? O czym chciałeś podyskutować i jak poszerzyć wiedzę ludzi odnośnie 'espresso'? Jeżeli chcesz by forum dyskutowało nad zadanym tematem to go stwórz i zachęć ludzi do uczestnictwa 'ku chwale WoK' czy jakoś tak...

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Schyłkowa era WoK-a?
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Listopad 2019, 08:22:07 »
Off-Topic:
a ja jestem ciekawy jak nazywa się pewna dysfunkcja/zaburzenie psychiczne, które każe wracać w miejsce (w tym przypadku forum), jeżeli tak bardzo się to tej osobie nie podoba, mówiąc wcześniej, że już tu nie wróci i wiedząc, że nikt za nim nie czeka.... Nie mówiąc już o zakładaniu kolejnych kont...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Schyłkowa era WoK-a?
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Listopad 2019, 08:22:57 »
Może to poczucie własnej racji i misji?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Schyłkowa era WoK-a?
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Listopad 2019, 11:16:34 »
Dziwi mnie, że ktoś kto po raz kolejny przychodzi obrażać to forum oczekuje, że obrażani przez niego będą chcieli z nim merytorycznie rozmawiać.   :cenzura: :picardpalm: :sciana:

Mogę jedynie zasugerować, aby z innymi osobami, dla których to forum jest "nie takie" zjednać się i stworzyć coś własnego.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad 2019, 11:33:13 wysłana przez krystians »

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Schyłkowa era WoK-a?
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Listopad 2019, 12:03:34 »
Schyłkowa era WoK-a?

Zastanawia mnie dlaczego na każdym forum - czy to samochodowym, audio, górskim, fotograficznym, sportowym czy kawowym - ZAWSZE pojawiają się ludzie którym WSZYSTKO NIE PASUJE...

Idźcie sobie :P a kysz... :P

Nie pasuje mi - to szukam tego co mi pasuje...
Forum istnieje od ładnych paru lat, jest kopalnią wiedzy o kawie...
Myślę, że razem z caffeprego zrobiło dużo by zmienić nasze podejście do kawy, by nauczyć nas pić dobrą kawę...

A nowości???

10 lat temu jak wchodziłem w świat kawy - było praktycznie tylko espresso - i długo długo nic... alternatywy - to chyba tylko automat do "ekspresso" :P

potem pojawiły się właśnie alternatywy - i dzisiaj - powoli sam odkrywam świat przelewów, dripów, phinów i innych...
a na forum są już od kilku lat...

i jestem przekonany, że jak tylko pojawi się jakaś nowość - to ktoś na forum się tym podzieli...

Dla mnie znakiem, że nie umarło - było danie cynku o wyprzedaży w coffehit - dzięki temu wielu z nas zaopatrzyło się w sprzęt Brewisty - i pewnie niedługo pojawią się gorące tematy porównujące sprzęt Brewisty z innymi


Tak więc...
jak ktoś chce ponarzekać - masz prawo...
ale nie zwiastuj bliskiej śmierci WoK :P
Never Give UP †

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Schyłkowa era WoK-a?
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Listopad 2019, 13:36:36 »


jak nazywa się pewna dysfunkcja/zaburzenie psychiczne, które każe wracać w miejsce (w tym przypadku forum), jeżeli tak bardzo się to tej osobie nie podoba,

Syndrom sztokholmski.

Offline D2mian Mężczyzna

  • Wiadomości: 189
  • Ekspres: V60 02; AP; FP
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
Odp: Schyłkowa era WoK-a?
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Listopad 2019, 14:46:44 »
Po co karmić trolla... ja bym zamknął...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi