Autor Wątek: Eagle One  (Przeczytany 23026 razy)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #120 dnia: 18 Wrzesień 2022, 21:42:44 »
chyba solidnie wykonanego (37 kg )
Całe szczęście, że zarządy linii lotniczych nie wierzą w slogan "ciężki=solidny" bo latalibyśmy po dziś dzień radzieckimi samolotami  :lol2:


W domyśle ... użyli sporo metalowych/solidniejszych  elementów, nie plastikowych ;)
Ja tam wolę jak ekspres  do kawy więcej waży niż mniej  ;)
Wyjątek: gdy muszę  przenieść taki ekspres  albo podczas czyszczenia , wylewania wody z bojlerów przechylać  raz w jedną raz w drugą str.

skansen

  • Gość
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #121 dnia: 19 Wrzesień 2022, 22:15:45 »
chyba solidnie wykonanego (37 kg )
Całe szczęście, że zarządy linii lotniczych nie wierzą w slogan "ciężki=solidny" bo latalibyśmy po dziś dzień radzieckimi samolotami  :lol2:
W domyśle ... użyli sporo metalowych/solidniejszych  elementów, nie plastikowych ;)

Rozwiązania nowsze są często lżejsze, niekoniecznie dlatego, że są mniej solidne.
Przykładem mogą być np. nowe pompy rotacyjne z silnikami prądu stałego. Zespół pompa-silnik waży wówczas kilka razy mniej niż starsze rozwiązanie. Daje to kilka kilogramów mniej na ekspresie.


Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #122 dnia: 20 Wrzesień 2022, 16:15:24 »
chyba solidnie wykonanego (37 kg )
Całe szczęście, że zarządy linii lotniczych nie wierzą w slogan "ciężki=solidny" bo latalibyśmy po dziś dzień radzieckimi samolotami  :lol2:

W domyśle ... użyli sporo metalowych/solidniejszych  elementów, nie plastikowych ;)

Rozwiązania nowsze są często lżejsze, niekoniecznie dlatego, że są mniej solidne.
Przykładem mogą być np. nowe pompy rotacyjne z silnikami prądu stałego. Zespół pompa-silnik waży wówczas kilka razy mniej niż starsze rozwiązanie. Daje to kilka kilogramów mniej na ekspresie.

Z pompami pewnie masz rację ...
Ludzie idą z postępem i te pompy na pewno są niezłym rozwiązaniem ale ...  ja już tak jakoś mam, że przy pierwszym kontakcie z nowym ekspresem najpierw patrzę  ile waży.
I tak się jakoś składa , że te najtasze ekspresy są najlżejsze ( te na półkach w marketach ). Praktycznie taki ekspres można podnieść  jedną reką,  za kolbe wpiętą w grupę.
Ekspresy renomowanych producentów mają/ albo powinny mieć solidniejsze podzespoły i solidniejszą konstrukcie . To wszystko plus materiały ( metal , nie plastik ) będzie swoje ważyć.
Pewnych rzeczy nie da się oszukac. Solidna i lekka może być maska do samochodu z włokna węglowego  ale dobry ekspres do kawy podobnie jak wzmacniacz audio  musi swoje ważyć  ;)
Eagle One Prima ma odpowiednią/ właściwą  masę , jak na 1 grupowy ekspres.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2022, 17:24:24 wysłana przez PiotrekBM »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #123 dnia: 20 Wrzesień 2022, 17:08:12 »
A jak sprawuje się Kafatek?
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2022, 17:35:48 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #124 dnia: 20 Wrzesień 2022, 17:31:28 »
A jak sprawuje się Kafatek?

Hmm.... wyparł wszystkie młynki, które mam i używałem . Mowię serio.  Nie chce innego młynka. Nawet nie wyobrażam sobie zamiany na inny,  chodźby mi dopłacali.
Dla mnie młynek  "single dose"  to strzał w dziesiątkę,  a SD od Kafatek-a to spełnienie  kawowych  marzeń.


ps. Kinu tymczasowo jest u siostry , bo kupila niedawno NS Oscara 2 i jej stary młynek był  "niekompatybilny"  z tym ekspresem ( nie potrafił zmielić kawy wystarczająco dobrze ).
Comandante uzywam czasem w pracy , do zwyklej  "parzuchy " ale za to ze świeżo zmielonych ziarenek  ;)

« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2022, 18:01:56 wysłana przez PiotrekBM »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #125 dnia: 20 Wrzesień 2022, 17:37:47 »
Hmm.... wyparł wszystkie młynki, które mam i używałem . Mowię serio.  Nie chce innego młynka. Nawet nie wyobrażam sobie zamiany na inny,  chodźby mi dopłacali. SD od Kafatek-a to spełnienie marzeń.
Miałem nadzieję ☹️
》tertium non datur《

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #126 dnia: 20 Wrzesień 2022, 17:38:47 »
Hmm.... wyparł wszystkie młynki, które mam i używałem . Mowię serio.  Nie chce innego młynka. Nawet nie wyobrażam sobie zamiany na inny,  chodźby mi dopłacali. SD od Kafatek-a to spełnienie marzeń.
Miałem nadzieję

Nadzieję na co ?  ;)

Jedna z  bardzo renomowanych firm zegarkowych  eksponuje zawsze swoje zegarki  w witrynach  butików , a pod spodem widnieją tabliczki  z takim  napisem:
" not for sale,  for exhibition only ".

Mój Conical też jest  " not for sale ". Nic nie poradzę :(  za dobry jest, żeby go sprzedawać.
Na szczęście  nie jest na pokaz i dzielnie wykonuje swoją pracę ( mieli świetnie kawę ).
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2022, 18:07:29 wysłana przez PiotrekBM »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #127 dnia: 20 Wrzesień 2022, 17:45:08 »
Że może Ci "spowszedniał" i go odkupię. Po edycji już wiem.
》tertium non datur《

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #128 dnia: 20 Wrzesień 2022, 17:53:57 »
Że może Ci "spowszedniał" i go odkupię. Po edycji już wiem.

Kiedyś  ( 2 lata temu ?)nasz  forumowicz ( ze Słowacji  albo Czech , nie pamiętam niestety jak się nazywa ) miał Kafatek-a  z plaskimi 75 mm żarnami. I wsponimał cos , ża zastanawia się nad sprzedażą. Może ktoś go pamięta/ kojarzy  i  Ci pomoże zdobyć  Monolitha.  Spróbuj  zapytać   @pj.w , może go kojarzy.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2022, 18:11:15 wysłana przez PiotrekBM »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #129 dnia: 20 Wrzesień 2022, 18:09:53 »
Kiedyś jakiś nasz  forumowicz ( ze Słowacji  albo Czech , nie pamiętam niestety jak się nazywa ) miał Kafatek-a  z plaskimi 75 mm żarnami. I wsponimał cos , ża zastanawia się nad sprzedażą. Może ktoś go pamięta/ kojarzy  i  Ci pomoże zdobyć  Monolitha.  Spróbuj  zapytać   @pj.w , może go kojarzy.
Chyba kolega z naszego forum kupił.

Analizowałem młynki SD i doszedłem do wniosku, że albo  MC4, albo żaden, chyba że pojawi się coś podobnego. Jak nie, to będę próbował szczęścia z zamówieniem w Kafateku.
》tertium non datur《

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #130 dnia: 20 Wrzesień 2022, 18:19:32 »
Kiedyś jakiś nasz  forumowicz ( ze Słowacji  albo Czech , nie pamiętam niestety jak się nazywa ) miał Kafatek-a  z plaskimi 75 mm żarnami. I wsponimał cos , ża zastanawia się nad sprzedażą. Może ktoś go pamięta/ kojarzy  i  Ci pomoże zdobyć  Monolitha.  Spróbuj  zapytać   @pj.w , może go kojarzy.
Chyba kolega z naszego forum kupił.

Analizowałem młynki SD i doszedłem do wniosku, że albo  MC4, albo żaden, chyba że pojawi się coś podobnego. Jak nie, to będę próbował szczęścia z zamówieniem w Kafateku.


Jeśli w grę  wchodzi nowy (niestety kosztuje, obecnie jak nie zdrożeje  w wersji bez żadnych dodatkowych opcji  koszt 2250 $ (około  11 tys zł + około 2,5 tys ( opłaty celno-skarbowe)  czyli około 13,5 tys zł . Gdybyś się decydował  to napisz do mnie na priv.  Podpowiem jak zamawiać . Bo ja próbowałem wiele razy ( popełnialem błędy ) i dopiero za 5 czy 6 razem po odpowiednich wskazówkach  skutecznie udało mi się  zamowić ten młynek .
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2022, 18:58:24 wysłana przez PiotrekBM »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #131 dnia: 20 Wrzesień 2022, 18:30:45 »
Jak  się zdecydujesz to napisz do mnie  na priv.  Podpowiem jak zamawiać . Bo ja próbowałem wiele razy ( popełnialem błędy ) i dopiero za 5 czy 6 razem po odpowiednich wskazówkach  skutecznie udało mi się  zamowić ten młynek .
Oki.

Dostałeś go już przerobionego na 230V? Bo zamieszczone są dwie sprzeczne informacje na ich stronie:

110V power cable. We use standard PC power outlet (IEC320C13) so if you are ordering Monolith in configuration other than 110V you will have to source the cable locally.

Oraz:

Available in 110-127V 50/60Hz and 220-240v 50/60hz versions.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2022, 18:39:34 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #132 dnia: 20 Wrzesień 2022, 18:49:08 »
Jak  się zdecydujesz to napisz do mnie  na priv.  Podpowiem jak zamawiać . Bo ja próbowałem wiele razy ( popełnialem błędy ) i dopiero za 5 czy 6 razem po odpowiednich wskazówkach  skutecznie udało mi się  zamowić ten młynek .
Oki.

Dostałeś go już przerobionego na 230V? Bo zamieszczone są dwie sprzeczne informacje na ich stronie:



110V power cable. We use standard PC power outlet (IEC320C13) so if you are ordering Monolith in configuration other than 110V you will have to source the cable locally.

Oraz:

Available in 110-127V 50/60Hz and 220-240v 50/60hz versions.

Dostałem wersje na Europę  220-230V ( to co zaznaczyłem w zamówieniu ) i solidny kabel  już w zestawie. Nic nie musiałem przerabiać ani dodatkowo kupować.
Jak masz pytania to może na priv, bo to wątek o Victorii Arduino.  ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2022, 18:53:44 wysłana przez PiotrekBM »

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #133 dnia: 20 Wrzesień 2022, 20:26:44 »
Że może Ci "spowszedniał" i go odkupię. Po edycji już wiem.

Kiedyś  ( 2 lata temu ?)nasz  forumowicz ( ze Słowacji  albo Czech , nie pamiętam niestety jak się nazywa ) miał Kafatek-a  z plaskimi 75 mm żarnami. I wsponimał cos , ża zastanawia się nad sprzedażą. Może ktoś go pamięta/ kojarzy  i  Ci pomoże zdobyć  Monolitha.  Spróbuj  zapytać   @pj.w , może go kojarzy.


Rzeczony młynek nabyłem z zarnami SSP 1800 EU z wysyłka

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Eagle One
« Odpowiedź #134 dnia: 20 Wrzesień 2022, 20:29:27 »
Są dwa sensowne mlynki teraz w kafateku wchodzi MC5 z zarnami od kafateka i do nabycia Monolith max z zarnami od kafateka , nic innego bym nie brał.informacja dla kolegi z MC4 zarna za niecałe 500$ na stronie kafateka, myśle ze warto rozważyć .
Koszt flata w tej chwili to 2650$ plus wysyłka i cło z VAT będzie spokojni 3200$ Około 15.200 lekki kosmos
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2022, 21:21:20 wysłana przez rollo45 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi