Autor Wątek: Nabytek - Ceado E6P  (Przeczytany 25413 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #165 dnia: 28 Styczeń 2023, 21:02:36 »
Ta blokada jest zupełnie zbędna. Można tę śrubkę wykręcić i schować w szufladzie. (Tak przynajmniej było w poprzedniej wersji; w nowej jest gorzej, też to zauważyłem).

Myślę, że być może opisany wyżej problem jest związany z tym, że młynki są nowe a żarna bardzo ostre. Po jakimś czasie się "docierają" i może nie będą się tak bardzo blokować na ziarnach podczas startu.
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2023, 21:05:44 wysłana przez Antonio »

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #166 dnia: 03 Luty 2023, 12:51:55 »
Robiąc poranną kawkę zrodziło mi się pytanie: czym się kierować w kwestii stanu żaren - przemieloną ilością kawy czy jakością tego co w filiżance? Wydaje mi się, że przemieliłem ok. 120-150 kg od zakupu młynka ale póki co powodów do narzekania nie mam, natomiast nie wiem czy nowe żarna mogłyby tutaj coś poprawić?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #167 dnia: 03 Luty 2023, 12:56:30 »
Teoretycznie to już całkiem spora ilość kawy. Jeśli wszystko jest OK, to na przyszłość warto kupić nowe żarna, by w razie wyraźnej potrzeby móc je szybko wymienić.

Offline adiki

  • Wiadomości: 152
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #168 dnia: 03 Luty 2023, 15:08:39 »
Znów dziś mi się pojawił problem z niemielącym młynkiem. Podczas odliczania rozkręciłem żarna i młynek ruszył. Od kilku dobrych dni nie modyfikowałem grubości mielenia. W takim wypadku problemem musi być zapychający się młynek.
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline NOK7

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Fiorenzato AllGround, Timemore C3 Pro
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #169 dnia: 03 Luty 2023, 15:16:25 »
według mnie to nie jest normalne, żeby Ci się tak młynek bez powodu zatrzymywał
na Twoim miejscu nagrałbym 2-3 takie filmiki i zgłosił reklamację
ja bym się nie łudził że to samo przejdzie...

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #170 dnia: 03 Luty 2023, 15:20:33 »
Znów dziś mi się pojawił problem z niemielącym młynkiem. Podczas odliczania rozkręciłem żarna i młynek ruszył. Od kilku dobrych dni nie modyfikowałem grubości mielenia. W takim wypadku problemem musi być zapychający się młynek.
Crump crucher ? (Antyzbrylacz ?). Podobnie miałem w Nuova Simonelli MDX On Demand. Dopiero jak zdemontowałem antyzbrylacza to młynek przestał się zapychać. Może coś wkladałeś przez otwór wylotowy, aby przepchać kawę i mogłeś uszkodzić antyzbrylacz. I teraz blokuje i zapycha kawę. W NS antyzbrylacz to była taka cholerna płytka z plastiku z wycinanymi otworami.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #171 dnia: 03 Luty 2023, 15:37:20 »
Nie ma się co ani jak tutaj zapchać. Moment startu jest dla silnika krytyczny, wymaga największej energii. Najwyraźniej silnik nie może z jakiegoś powodu ruszyć z miejsca. Może Włosi dali mu mniej uzwojeń, może źle podłączyli styki, a może ziarna niełatwo się w danej chwili ułożyły. Takie sytuacje zdarzyły mi się parę razy w życiu i raczej nie powtarzały się. Warto zajrzeć do środka i sprawdzić połączenia.

Ile kawy do tej pory zmieliłeś? Pewnie nie będzie to nawet 5kg? ;) Moim zdaniem żarna są tak ostre, że mogą się wewnętrznymi krawędziami wbijać w ziarna i jakoś zakleszczać się nimi. Z czasem się to zmieni -- w skrajnym przypadku, gdy żarna są tępe, ziarna po prostu wirują ponad żarnami i nie są w ogóle przez nie wciągane do środka. Jeśli władasz angielskim, spróbuj napisać do producenta.
« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2023, 15:44:46 wysłana przez Antonio »

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #172 dnia: 15 Luty 2023, 09:00:12 »
(...) na przyszłość warto kupić nowe żarna, by w razie wyraźnej potrzeby móc je szybko wymienić.

Tak też zrobiłem - organoleptyczne porównanie nowych żaren z tymi z młynka nie przekonało mnie do wymiany, chwilę jeszcze poczekają :) "Pod palcem" też nie czuć jakiejś większej różnicy, nowe bardziej się błyszczą ;)

Offline adiki

  • Wiadomości: 152
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE, ex Jura ENA8
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #173 dnia: 18 Marzec 2023, 17:20:41 »
Czy jak czyścicie swoje młynki to odkręcanie ten panel dotykowy?
Wyszukiwarka kaw z polskich palarni zpalarni.pl

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Nabytek - Ceado E6P
« Odpowiedź #174 dnia: 18 Marzec 2023, 20:11:26 »
Zawsze można, bo to proste. Ale nie trzeba. Wystarczy tylko wyczyścić bezpośrednie otoczenie żaren.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi