Autor Wątek: Nuova Simonelli Oscar II  (Przeczytany 132338 razy)

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #75 dnia: 29 Czerwiec 2016, 22:43:11 »
Najlepszą cenę w PL da Ci sklep, do którego link znajduje się na stronie 2 tego tematu post nr 8  :mrgreen:
Co ciekawe wcale nie jest on bezpośrednim dystrybutorem NS, a mimo to jest sporo od tegoż tańszy.

Offline garmas Mężczyzna

  • Wiadomości: 45
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II, drippers V02
  • Młynek: Graef CM702, MACAP M2D
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #76 dnia: 13 Lipiec 2016, 17:49:20 »
Czy ktoś mógłby mi pomóc jak mam czyścić Oscara. On nie ma ślepego sitka. Mam go już trochę czasu i używam wody o nieznanych mi parametrach. Myślę, że czas na dobre przepłukanie go.

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #77 dnia: 13 Lipiec 2016, 18:57:51 »
Backflush możesz zrobić, wystarczy kupić gumową 'zatyczkę' i środki czyszczące urnex, cafiza etc. Natomiast jeżeli nie masz OPV to nie przesądzaj z pompowaniem. Zawór trojdrożny  się nie otwiera przy zbyt wysokim ciśnieniu i nie zrzuci wody pod ciśnieniem.
Będziesz musiał czekać aż się zdekompresuje do ciśnienia zrzutu i modlić aby cały układ się nie rozszczelnił. PF-a nie ruszysz też.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #78 dnia: 13 Lipiec 2016, 20:05:08 »
Z odkamienieniem systemu HX także nie będzie problemu. Najpierw kwasek cytrynowy, później soda oczyszczona, na końcu woda.

Offline garmas Mężczyzna

  • Wiadomości: 45
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II, drippers V02
  • Młynek: Graef CM702, MACAP M2D
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #79 dnia: 13 Lipiec 2016, 20:51:15 »
Szanowni koledzy, bardzo cenię wasze rady i opinie, ale z tego co napisał SMan zbyt dużo nie zrozumiałem. Nie chcę się modlić przy Oskarze. Chcę utrzymać sprzęt w dobrej kondycji. Nie ma prostego sposobu, aby nie dopuścić do szybkiego skamienienia. Naprawdę kawa wychodzi mi dobrze, wygląda prawidłowo i jest smaczna. Porównywałem jakość do kawiarnianych i moja jest bardzo ok. Nauczyłem się przygotowywać cappucino, choć nie było to proste. To chyba też zasługa sprzętu, który jest wysokiej jakości.
Proszę trochę prościej o konserwacji Oskara. Będę wdzięczny za zrozumiany algorytm postępowania.
Jak mam odkamienić HX. Do zbiornika z wodą wsypać najpierw kwasek i przepuścić całą zawartość przez system. Potem tak samo zrobić z sodą. Na koniec jeszcze raz przepłukać samą wodą.
Może dobry i przystępny opis przydać się innym kolegom.

Offline dandy

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 352
  • Ekspres: NS Musica, Aeropress, Grindripper, Slowpresso
  • Młynek: ECM S 64, Comandante

essewissa

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #81 dnia: 13 Lipiec 2016, 21:56:55 »
Można tez założyć filtr wody z odwróconą osmozą, drogi, ale kamienia w ekspresie nie będzie nigdy. Woda niefiltrowana jest smaczniejsza, zdrowsza i do espresso pewnie lepsza (rożnie opinie są) ,ale jak się z głową z osmozy korzysta to odpada problem pakowania chemii do ekspresu, czy kwasku :)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #82 dnia: 13 Lipiec 2016, 23:02:28 »
Jak mam odkamienić HX. Do zbiornika z wodą wsypać najpierw kwasek i przepuścić całą zawartość przez system. Potem tak samo zrobić z sodą. Na koniec jeszcze raz przepłukać samą wodą.
Może dobry i przystępny opis przydać się innym kolegom.

Na stronie elektros.it znajdziesz sugerowany sposób odkamieniania Oscara.

Można tez założyć filtr wody z odwróconą osmozą, drogi, ale kamienia w ekspresie nie będzie nigdy. Woda niefiltrowana jest smaczniejsza, zdrowsza i do espresso pewnie lepsza (rożnie opinie są) ,ale jak się z głową z osmozy korzysta to odpada problem pakowania chemii do ekspresu, czy kwasku

Dasz sobie za te twierdzenia uciąć rękę?

essewissa

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #83 dnia: 13 Lipiec 2016, 23:53:33 »
Tak, wiem jak wygląda boiler w moim ekspresie, czysty jak w dniu zakupu, podobnie garnki, czajnik itp. Próba zagotowania wody "kranówki" w stalowym garnku i natychmiast  są "piegi" z kamienia. Też byłem sceptyczny w sotosunku do osmozy, ale jeżeli chodzi o kamień to się przekonałem. Zostają kwestie zdrowotne i wpływ takiej wody na smak kawy, albo jego brak.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #84 dnia: 14 Lipiec 2016, 00:01:02 »
Ja nie jestem sceptyczny, tylko pewny, że o ekspres trzeba odpowiednio dbać. A bez chemii, samą wodą, nie rozpuścisz kawowych olejków w grupie i zaklajstrujesz prysznic. Bojler może i masz czysty, ale dławiki mają niewielkie średnice i zaniedbane mogą się przytkać .A  w ogóle to jaki masz ekspres, bo w stopce jakoś pusto.
« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec 2016, 00:11:00 wysłana przez WS »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #85 dnia: 14 Lipiec 2016, 00:04:02 »
Smaku kawy na RO też nie zazdroszczę.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #86 dnia: 14 Lipiec 2016, 00:13:46 »
Nie mam osmozy, używam tylko kranówki bez filtrów i ani śladu kamienia. W czajniku, garnkach, ekspresie. Kranówka to nie jest jednoznaczna definicja.
Używam tylko puly do czyszczenia.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #87 dnia: 14 Lipiec 2016, 00:14:47 »
Wręcz przeciwnie, bardzo wieloznaczna.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #88 dnia: 14 Lipiec 2016, 00:23:18 »
No wiem, w fabryce kamień mi się odkłada od patrzenia. W czajniku pływa już po nalaniu, bez gotowania. Siatka na wylocie zatyka się w tydzień.

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #89 dnia: 14 Lipiec 2016, 07:13:10 »
@garmas ja pisałem o czyszczeniu grupy przy pomocy chemii metodą 'backflush' gdyż pytałeś o ślepe sitko. Dodałem tylko ostrzeżenie, jako użytkownik Oscara, co do działania systemu z zaworem trojdrożnym.

 Odkamienianie to odrębna sprawa i koledzy podali już co i jak.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi