Autor Wątek: Nuova Simonelli Oscar II  (Przeczytany 131090 razy)

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #525 dnia: 23 Listopad 2022, 11:33:55 »
Spróbuj napisać/zadzwonić do Coffee Roasters na Św. Filipa: info @ coffeeroasters.pl, telefon na stronie. Nie wiem jak jest dzisiaj ale kiedyś bez problemu można było dokonać napraw różnych sprzętów a i kawkę można było łyknąć.

Offline Gmtb

    • ASCASO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 283
  • Ekspres: Ascaso DUO PID
  • Młynek: G-iota
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #526 dnia: 23 Listopad 2022, 14:37:21 »
Z Krakowa jest jeszcze Gastro-chem. Co prawda zajmuję się głównie profesjonalnymi maszynami ale może wezmą. W sumie to tylko pompa inna a reszta dość podobna. 

Offline disaster3

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: NS Oscar II, Bialetti Venus, AeroPress, Hario V60-1
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Kazak Tura 3
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #527 dnia: 22 Grudzień 2022, 16:35:24 »
Czy ktoś w Warszawie mógłby polecić jaki serwis gdzie mógłbym podjechac z tytułowym ekspresem na przegląd?
Poza tym mam wrazenie, ze tez co jakiś po nagrzaniu się, jak zapnę kolbe i włącze to dziwnie, burczy, trzeszczy i zero wody przechodzi przez sitko itd...
musi zostac wyłączony do ostygnięcia, po czym po włączeniu ponownym zaburczy, zatrzęsie sie, rozgrzeje i wraca do normy.
Teraz przez jakiś czas go nie uzywałem i mam wrażenie jakby ciśnienie stracił. Ciastko suche w srodku i na dole, zamoczone tylko na gorze, zero mocy, grzałka się załącza w trakcie mimo ze nagrzany.......
Jak zdejme kolbe to woda przez prysznic leci, mlynek mam Niche.. juz nawet wyszedlem poza skale espresso, wiec to pewnie nie przez drobny przemiał - "rynce" opadają!!! :sciana: :sciana:

Mam ochotę go wy...ać i całkowicie przestawić sie na przelewy z Dripa ale czasem ochota na espresso najdzie

Zależy mi na W-wie bo nie chce z tą kolumbryną bawić w przesyłki. Chciałbym podjechać zostawić go i przyjchac po odbiór bez nadmiernych pakowań/zawijań.
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień 2022, 16:37:55 wysłana przez disaster3 »
To nie jest takie proste jak się wydaje......

Offline disaster3

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: NS Oscar II, Bialetti Venus, AeroPress, Hario V60-1
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Kazak Tura 3
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #528 dnia: 27 Grudzień 2022, 21:44:05 »
Naprawdę, nikt nic nie poleci w Wwie? Nikt nie zna serwisu do którego mógłbym oddać swojego Oscara?
To nie jest takie proste jak się wydaje......

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #529 dnia: 27 Grudzień 2022, 22:05:39 »
Bardzo blisko masz CoffeSite w Nadarzynie, więc tam polecam się przejechać. Serwis mają dobry.

Offline disaster3

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: NS Oscar II, Bialetti Venus, AeroPress, Hario V60-1
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Kazak Tura 3
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #530 dnia: 02 Styczeń 2023, 12:30:53 »
Niestety w Nadarzynie, jak nie prowadza sprzedaży to nie chcą serwisować takich ekspresów z uwagi na brak unifikacji części i różnych rozwiązań.
Na terenie W-wy znalazłem jeszcze CaffeGrano (Marki) mają w swojej ofercie Nuova Simonelli i jak najbardziej zapraszają ale.... przegląd, serwis, odkamienienie, bojlera itd. rozebranie na części i złożenie do kupy, to od 1k PLN  :wow2: :wow2: jeśli wyjdzie że coś do wymiany, jakaś część padła to dodatkowo za część....

Chyba coraz bardziej zaczyna mi się podobac opcja espresso z kawiarni, których mam pod blokiem od cholery  :lol2: :lol2:
To nie jest takie proste jak się wydaje......

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #531 dnia: 02 Styczeń 2023, 13:46:19 »

Offline paulsbros Kobieta

  • Wiadomości: 19
    • kawka_wypita
  • Ekspres: NS Oscar II
  • Młynek: Eureka Mignon Classico + Melitta Calibra na sprzedaż :)
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #532 dnia: 14 Marzec 2023, 14:43:06 »
Czesc wszystkim  ;-) od tygodnia jestem szczesliwą (chociaz narazie to nie bardzo, ale to ponizej opiszę [emoji14] ) posiadaczką NS Oscar II.

Mam kilka pytań, moze ktos z Was mi pomoze z odpowiedzią ;)

1. Czy rejestrowal ktos moze ekspres na stronie Nuova? Co to daje tak w skrócie?
2. Czy jesli planuje dłuższy urlop / albo weekend poza domem to jak zadbac o ekspres? W sensie chodzi mi o to, zeby ta woda tam nie stała i nic się złego nie podziało. Spuszcza się jakos tą wodę?
3. Brak creamy. Po wstępnym research'u kupiłam sobie normalny tamper oraz zmieniłam sitko w prysznicu na 56,5 mm SI 200 TC oraz tą ogromną srubę  :picardpalm: na skromniejszą. Ogólnie cos tam się poprawiła ta creama, ale nadal jest taka leciutka i słabiutka. Co robię źle i co mozna jeszcze poprawic?
4. Ile gramów kawy zużywacie na pojedyncze espresso a ile gramow na podwójne? Przeczytałam cały ten 36stronowy wątek i przyznam szczerze, że trochę mnie zadziwiło to 18gramów na doppio. Jaki jest złoty srodek? ;)
5. Jesli chodzi o młynek to mam Melittę Calibra. Ustawiam tam maksymalne mielenie, ale kurczeee.. mam wrażenie, że to i tak grubo mieli... ma ktos tez taki młynek i moze się wypowiedziec?

Narazie meeega pozytywne odczucia mam co do dyszy spieniającej mleko. Co za moc! Piękne mleczko, piękna pianka  ;) latte arty same wychodzą  [emoji38]
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2023, 14:53:50 wysłana przez paulsbros »

Offline Tomo Mężczyzna

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: NS Oscar 2 | NS Musica [WIP] | Phin
  • Młynek: J-max | Sculptor 064s
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #533 dnia: 14 Marzec 2023, 17:30:39 »
Osobiście nie miałem do czynienia z tym modelem NS, ale brak cremy to najpewniej jedno z dwóch (albo oba na raz): za grube mielenie; za stara kawa.
Co do młynka to go nie znam, ale wygląda jak coś pod przelewy.
Zawsze można rozkręcić i "przekalibrować" żarna, ale jak masz tak fajny ekspres, to wypadałoby mu jakiś młynek do pary dobrać ;)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5230
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #534 dnia: 14 Marzec 2023, 17:43:45 »
Jesli chodzi o młynek to mam Melittę Calibra. Ustawiam tam maksymalne mielenie, ale kurczeee.. mam wrażenie, że to i tak grubo mieli.. ma ktos tez taki młynek i moze się wypowiedziec?
Tu leży rozwiązanie Twoich kłopotów :)

A sitko pojedyncze to sobie odpuść i schowaj do kartonu po ekspresie, bo domniemywam, że nie jest to VST 7g, ale jak się uprzesz, żeby pić espresso z singla, to @hammerhead Cię wtajemniczy, jak tego dokonać :)
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2023, 17:57:29 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline paulsbros Kobieta

  • Wiadomości: 19
    • kawka_wypita
  • Ekspres: NS Oscar II
  • Młynek: Eureka Mignon Classico + Melitta Calibra na sprzedaż :)
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #535 dnia: 14 Marzec 2023, 18:14:54 »
O kuuurcze  :( no dobra, to polecacie jakis w miarę tani młynek do Oscara? (trochę na ekspres kasy wydałam, bo jeszcze sitko, jeszcze tamper takżeee musze cos przyoszczędzic teraz  :-[ )

Offline paulsbros Kobieta

  • Wiadomości: 19
    • kawka_wypita
  • Ekspres: NS Oscar II
  • Młynek: Eureka Mignon Classico + Melitta Calibra na sprzedaż :)
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #536 dnia: 14 Marzec 2023, 18:44:21 »
chyba, że @Tomo wiesz jak skalibrować ten mlynek? Na YT jest jakis filmik, ale totalnie nie rozumiem co gosc tam wyciąga/przekręca i wgl...

ale sie wkopałam z tym duetem Oscar + Melitta... Ehhh  :'(

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5230
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #537 dnia: 14 Marzec 2023, 20:07:07 »
chyba, że @Tomo wiesz jak skalibrować ten mlynek? Na YT jest jakis filmik, ale totalnie nie rozumiem co gosc tam wyciąga/przekręca i wgl...
Lepiej go sprzedaj, bo na takim przestawieniu na drobniejsze mielenie to długo nie pojedziesz, a efekt jakości mielenia i tak nie będzie zbyt wielki.
ale sie wkopałam z tym duetem Oscar + Melitta... Ehhh  :'(
Gdybyś zapytała na forum, nikt by Ci nie doradził tego młynka do espresso, ale może my się nie znamy i @Michał z Konesso coś zaradzi, bo na ich stronie jest napisane: "Calibra może być stosowany do różnych metod parzenia od espresso po french press"

Ile chcesz wydać kasy, może używany albo ręczny premium?

« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2023, 20:11:07 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline paulsbros Kobieta

  • Wiadomości: 19
    • kawka_wypita
  • Ekspres: NS Oscar II
  • Młynek: Eureka Mignon Classico + Melitta Calibra na sprzedaż :)
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #538 dnia: 14 Marzec 2023, 20:17:24 »
Tylko wiesz, ja najpierw miałam młynek (mam go niecałe 2 lata), a tydzien temu kupiłam Oscara z nadzieją, że przecież młynek to młynek i będzie git. Jakże się myliłam  :doh:

W sumie pewnie będę szukać okazji w używanych. Za 800-1000 zł cos znajdę ciekawego?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #539 dnia: 14 Marzec 2023, 20:18:21 »
O kuuurcze  :( no dobra, to polecacie jakis w miarę tani młynek do Oscara?

W miarę tani i wystarczający będzie młynek VARIA VS3. Dwa mi jeszcze pozostały do dyspozycji z marcowej dostawy. Jeśli chcesz wydać nieco więcej i mieć jeszcze bardziej uniwersalny młynek to polecam G-micron DIGIT mogący pracować jako SD oraz jako OD. A jeśli coś taniej to ASCASO i-1 mini. Zapraszam na priv lub e-mail.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi