Autor Wątek: Nuova Simonelli Oscar II  (Przeczytany 131104 razy)

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #495 dnia: 23 Marzec 2022, 13:24:30 »
Dzięki, o to mi chodziło  kawka

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #496 dnia: 23 Marzec 2022, 15:47:43 »
Czyli wnioskuję, że fabrycznie woda z OPV idzie do tacy. Trochę słabo.

Offline zbylu Mężczyzna

    • -
  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: NS Oscar 2 + Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita & Porlex Tall
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #497 dnia: 24 Marzec 2022, 17:56:01 »
W koncu przyszedl. Trzeba by rozkminic jak sie dostac do tego OPV i podlaczenie pod wode.

20220324_170902.jpg
20220324_142820.jpg

skansen

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #498 dnia: 24 Marzec 2022, 22:41:42 »
Trzeba by rozkminic jak sie dostac do tego OPV i podlaczenie pod wode.
Jeśli zestaw OPV przyszedł luzem to posiłkowałbym się instrukcją z Elektros.it oraz filmami instruktażowymi. Widzę, że Oskarek ma króciutkie nóżki, odprowadzenia tacki do kanalizacji może wymagać ich podniesienia lub dziury w blacie pod tacką...
Do wody wygląda na to, że podejdzie ten wąż bezpośrednio. Zostaje kwestia źródła wody i ewentualnie filtra. Zakładam, że to krakowska twarda kranówka więc BWT albo coś z Brity. Można podjechać do Espresso Service (BWT) lub Prosto z Kranu (Brita) i samemu spróbować wody z tychże filtrów...

Offline zbylu Mężczyzna

    • -
  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: NS Oscar 2 + Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita & Porlex Tall
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #499 dnia: 26 Marzec 2022, 18:41:20 »
Zestaw OPV przyszedł luzem to posiłkowałbym się instrukcją z Elektros.it oraz filmami instruktażowymi. Widzę, że Oskarek ma króciutkie nóżki, odprowadzenia tacki do kanalizacji może wymagać ich podniesienia lub dziury w blacie pod tacką...

OPV przyszedl juz zmontowany ale musze chyba rozebrac ekspres zeby sprawdzic czy fizycznie jest. Co do podlaczenia do kanalizacji, zgodze sie ze ma krotkie nóżki, ale mam pewien pomysl jak to zrobic. Porobie pare zdjec i sie podziele informacja. Jednakze najpierw chce zobaczyc ile tej wody schodzi z tego OPV, a zeby to zrobic to musze podlaczyc ekspres.

Do wody wygląda na to, że podejdzie ten wąż bezpośrednio. Zostaje kwestia źródła wody i ewentualnie filtra. Zakładam, że to krakowska twarda kranówka więc BWT albo coś z Brity. Można podjechać do Espresso Service (BWT) lub Prosto z Kranu (Brita) i samemu spróbować wody z tychże filtrów...

Wlasnie mam zagwozdke co zastosowac miedzy ekspresem a zrodlem wody. Dodatkowo myslalem zeby podlaczyc ten filtr tez z wylewka kranowa oraz lodowka. Naczytalem sie o roznych rozwiazaniach i z tego co sie dowiedzialem:

1. RO (osmoza) za male cisnienie zeby podlaczyc bezposrednio do ekspresu.
2. Filtry takie jak piszesz BTW lub Brita nie wiem czy sa testowane do surowej wody do picia.

Dlatego pytanie mam co bedzie najlepsze do rozwiazania pod maszyne i pod surowa wode?
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2022, 18:45:02 wysłana przez zbylu »

skansen

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #500 dnia: 26 Marzec 2022, 21:29:05 »
Filtry takie jak piszesz BTW lub Brita nie wiem czy sa testowane do surowej wody do picia.
Woda z BWT nadaje się do picia-to wynika wprost z dokumentacji. BWT promuje te rozwiązania jako gastronomiczne, ale jak się wgryzie w treść dokumentacji to wynika z niej wprost, że można je podłączać do dystrybutorów wody, kraników, lodówek, ekspresów itp. Oczywiście na wejściu też musi być woda zdatna do picia, te filtry jej nie uzdatniają, one ją jedynie "ulepszają"... Namawiam jednak tak jak napisałem do spróbowania wody z nich, kończenie przed wypiciem epsresso, bo po kawie każda woda smakuje dużo lepiej :)

Offline Artur_B

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Profitec Pro 300 | Staresso Pro
  • Młynek: Fiorenzato AllGround | 1ZPRESSO Q2
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #501 dnia: 28 Marzec 2022, 16:26:56 »
BWT polecam, ostatnio zainstalowałem BWT Bestmax XL (nie mam zbyt dużo miejsca pod blatem ale wszystko ładnie upakowałem). Różnica w smaku wody jest bardzo duża na plus - na wyjściu z wylewki. Mam tez sporo niższy stopień twardości wody. Woda z kranu to 17 stopni dH, woda po przejściu przez filtr 6-7 stopni dH (mam wrażenie, że filtr się "układa" i stopień twardości nieznacznie się stabilizuje na niższym poziomie). Smak wody z filtra Brita (który stosowałem przez długi czas), przynajmniej dla mnie był mniej smaczny gdy porównałem obie wody. Instalacja BWT jest prosta jeśli ma się dobry dostęp do baterii, ja mam kiepski więc się namęczyłem ale w 100% wynagradza mi smak wody płynący z filtra. Miernik mam ustawiony wg skali BWT  przy twardosci 17 dH na ok. 2 460 litrów.   

Offline awo65 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Ascaso ARC
  • Młynek: Ascaso I-1
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #502 dnia: 02 Maj 2022, 15:42:09 »
Dzień dobry,
chciałbym zrobić krok do przodu względem zestawu, który posiadam od paru lat i tak się zastanawiam - czy Oscar jako HX ma znaczące przewagi nad "zwykłymi" jednobojlerowcami? Zaznaczę, że kawy mleczne są u mnie rzadkością i zależy mi na dobrym espresso.
Warto przy takim założeniu wchodzić w HXa?
pozdrawiam
Andrzej

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #503 dnia: 03 Maj 2022, 07:52:07 »
Warto przy takim założeniu wchodzić w HXa?
Nie, wg mnie. Może ten wątek Ci pomoże:

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=10269.msg218931#msg218931


« Ostatnia zmiana: 03 Maj 2022, 07:55:29 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline awo65 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Ascaso ARC
  • Młynek: Ascaso I-1
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #504 dnia: 04 Maj 2022, 09:59:24 »
Piękne dzięki za podesłany link. O coś takiego mi chodziło. Od paru lat podczytuję forum, ale na ten link nie trafiłem.
Pozdrawiam.

Offline disaster3

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: NS Oscar II, Bialetti Venus, AeroPress, Hario V60-1
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Kazak Tura 3
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #505 dnia: 30 Maj 2022, 20:20:10 »
Hejka, ma 2 pytania:

1. Jeśli woda ucieka mi przez portafilter niż przez ciastko/sitko to prawdopodobnie uszczelka na grupie do wymiany?
2. Gdzie mógłbym dostać taka śrubkę z chowającym się „łepkiem” w prysznicu/grupie bo ta oryginalna to dramat.

To nie jest takie proste jak się wydaje......

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #506 dnia: 30 Maj 2022, 20:39:28 »
2. "Śruba stożek M6x16 , lub Din 963/A2, lub imbus", jak komu wygodniej.

Zawsze możesz też wpisać po prostu "Nuova Simonelli Screw M6x16 TSP TC DIN963 00300021"
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #507 dnia: 30 Maj 2022, 20:41:57 »
1. Najprawdopodobniej.
2. Jak wyżej.

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 477
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #508 dnia: 30 Maj 2022, 20:43:13 »
Kupisz w Castoramie, czy w innym budowlanym markecie. Ja tak kiedyś zrobiłem.

Offline zbylu Mężczyzna

    • -
  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: NS Oscar 2 + Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita & Porlex Tall
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #509 dnia: 30 Maj 2022, 21:13:28 »
Ja to samo. Znajdz sobie z nierdzewki w wymiarach podanych - jest na sztuki.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi