Autor Wątek: Nuova Simonelli Oscar II  (Przeczytany 131918 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #480 dnia: 20 Marzec 2022, 15:32:09 »
Te wymiary sa robione gdzies na zamowienie czy masz jakies propozycje gotowców?
Teraz to w necie bez problemu znajdziesz, pozostaje  kwestia, ile zamierzasz wydać kasy.
》tertium non datur《

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #481 dnia: 22 Marzec 2022, 12:27:34 »
Drodzy Kawosze, pytanie odnośnie Oscara z bezpośrednim przyłączem wody - czy da się tam zamontować regulowany OPV? Na Elektrosie jest w opisie, że tylko do wersji ze zbiornikiem. I druga kwestia, nie znalazłem informacji jakie tam jest przyłącze, w jednej instrukcji była tylko informacja, że wąż 3/8, wie ktoś może jak to faktycznie wygląda - co trzeba przygotować w instalacji, żeby go podłączyć?
Z góry dzięki!

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #482 dnia: 22 Marzec 2022, 15:37:27 »
Jeżeli ta wersja nadal bazuje na pompie wibracyjnej (zakładam, że rotacyjna jednak się nie zmieści), to wszystko zależy od tego jak rozwiązano owe podłączenie. Jeżeli jest jakiś zbiornik wyrównawczy to nie ma najmniejszego problemu. Jeżeli natomiast pompa jest bezpośrednio podłączona do sieci (przez jakiś reduktor z elektrozaworem) to niestety nie.

Edit:
W tym drugim przypadku też da się zamontować, ale miałbyś stały "odpad" czystej wody z OPV, który trafiałby albo do tacki, która bardzo szybko by się zapełniała, albo do jakiegoś pojemnika zewnętrznego, co raczej wymagałoby jakichś modyfikacji. Brzmi to trochę słabo, ale inaczej się nie da. La Scala miała kiedyś takie rozwiązanie w jednym z wariantów modelu Butterfly - "odpad" z OPV leciał wprost do kanalizy.
Oczywiście bardzo możliwe, że jednak jest to zrobione z głową i jakiś zbiornik wyrównawczy jest, ale biorąc pod uwagę jak jest zbudowany Oscar (zarówno stary jak i nowy) i pełne ciśnienie pompy wibracyjnej na grupie, jest duża szansa, że będzie ta gorsza opcja.

Edit2:
Nie dawało mi to spokoju, więc zajrzałem do serwisówki. Niestety miałem rację. W tej sytuacji lepszym rozwiązaniem jest kupić zbiornikowca z zamontowanym OPV i dorobić mu uzupełnianie zbiornika wody prosto z sieci.
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2022, 17:11:05 wysłana przez Biff »

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #483 dnia: 22 Marzec 2022, 17:20:11 »
Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź, właśnie tego typu "pułapki" się obawiałem. Jak dojdzie do zakupu to faktycznie zostanę przy wersji ze zbiornikiem, trudno  :ok:

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #484 dnia: 22 Marzec 2022, 22:54:19 »
A tak z ciekawości to jaka jest różnica w cenie między tymi dwiema wersjami?

skansen

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #485 dnia: 22 Marzec 2022, 23:01:13 »
Ja bym jednak rozważył wariant z podłączeniem do wody i skierowaniem wylotu OPV do tacki. Samą tackę podłączyłbym do kanalizacji.

Offline zbylu Mężczyzna

    • -
  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: NS Oscar 2 + Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita & Porlex Tall
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #486 dnia: 22 Marzec 2022, 23:33:02 »
Przyjdzie do mnie pod koniec tygodnia takie ustrostwo z podlaczeniem do wody i z OPV od Caffe Italia. Podziele sie wrazeniami ale tak jak kolega napisal bede sie staral wode z tacki wyciagnac do kanalizy. Czym to podlaczyc i jak, to bede kminil jak przyjdzie.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #487 dnia: 22 Marzec 2022, 23:34:41 »
Ja bym jednak rozważył wariant z podłączeniem do wody i skierowaniem wylotu OPV do tacki. Samą tackę podłączyłbym do kanalizacji.
To wymaga modyfikacji, zatem znacznie lepszym rozwiązaniem jest zmodyfikować zbiornikowca na podłączenie do wody i mieć uniwersalny ekspres.

Edit:
Że już nie wspomnę o dobrej wodzie, która miałaby iść w kanał... Między innymi dlatego nigdy nie zamontuję odwróconej osmozy.
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2022, 23:39:37 wysłana przez Biff »

Offline zbylu Mężczyzna

    • -
  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: NS Oscar 2 + Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita & Porlex Tall
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #488 dnia: 22 Marzec 2022, 23:34:53 »
A tak z ciekawości to jaka jest różnica w cenie między tymi dwiema wersjami?
Nie ma roznicy w cenie...

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


skansen

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #489 dnia: 22 Marzec 2022, 23:42:32 »
Ja bym jednak rozważył wariant z podłączeniem do wody i skierowaniem wylotu OPV do tacki. Samą tackę podłączyłbym do kanalizacji.
To wymaga modyfikacji, zatem znacznie lepszym rozwiązaniem jest zmodyfikować zbiornikowca na podłączenie do wody i mieć uniwersalny ekspres.
Dla mnie główna korzyść z podłączania do wody to przede wszystkim eliminacja zbiornika i zalegającej w nim wody...

Że już nie wspomnę o dobrej wodzie, która miałaby iść w kanał
To jest minimalna ilość. Miałem na testach Mara-X z OPV skierowanym do tacki i przy 3-4 kawach dziennie tackę opróżniałem raz dziennie...

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #490 dnia: 23 Marzec 2022, 00:02:09 »
Dla mnie główna korzyść z podłączania do wody to przede wszystkim eliminacja zbiornika i zalegającej w nim wody...
Ma to sens, ale tej wody w zbiorniku nie musi być dużo.
To jest minimalna ilość. Miałem na testach Mara-X z OPV skierowanym do tacki i przy 3-4 kawach dziennie tackę opróżniałem raz dziennie...
Prawda, trochę mniej niż to co idzie na zaparzanie kawy (filiżanka, ciastko, zrzut zaworem trójdrożnym) musiałoby dodatkowo pójść w kanał, ale ludzie mają różne zboczenia ;). Z drugiej strony marnujemy prawie połowę wody, za której filtrację zapłaciliśmy, więc jest też jakiś aspekt finansowy.

Nie ma roznicy w cenie...
Dzięki za info.
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2022, 00:05:04 wysłana przez Biff »

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #491 dnia: 23 Marzec 2022, 08:25:37 »
Przyjdzie do mnie pod koniec tygodnia takie ustrostwo z podlaczeniem do wody i z OPV od Caffe Italia
Czy ta wersja "professional pack" pack poza presostatem SIRAI ma też regulowany OPV?

Offline zbylu Mężczyzna

    • -
  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: NS Oscar 2 + Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita & Porlex Tall
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #492 dnia: 23 Marzec 2022, 08:40:27 »
Czy ta wersja "professional pack" pack poza presostatem SIRAI ma też regulowany OPV?

Ja kupowalem ta wersje bez SIRAI ale ze specyfikacji wynika ze jest tez OPV

Screenshot_20220323-083731_Chrome.jpg


Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #493 dnia: 23 Marzec 2022, 09:38:33 »
To widzę, pytam, czy regulowany - tak jak w Elektros "przykręcony" do 9 Barów z możliwością samodzielnej regulacji.

Offline zbylu Mężczyzna

    • -
  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: NS Oscar 2 + Aeropress
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita & Porlex Tall
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #494 dnia: 23 Marzec 2022, 11:50:49 »
To widzę, pytam, czy regulowany - tak jak w Elektros "przykręcony" do 9 Barów z możliwością samodzielnej regulacji.

Taką mialem odpowiedz z Caffe Italia...

Cytuj (zaznaczone)
Dear Grzegorz 
I believe OPV is set at 9 bar, you can however set the OPV manually if you need to.
Regards
MATTEO



 [ Invalid Attachment ]


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi