Autor Wątek: Flow control kit  (Przeczytany 1994 razy)

Offline Adammalyszjumper

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: MaraX V2
  • Młynek: Comandante C40
Flow control kit
« dnia: 26 Styczeń 2023, 21:13:24 »
Cześć,
Czy da się gdzieś w Polsce kupić właśnie taki flow control kit dla grupy e61 (regulację przepływu wody)?
Ewentualnie ktoś zamawiał z jakiegoś sprawdzonego źródła i mógłby się pochwalić?
Używam MaraX V2 i chciałbym takie coś zainstalować

Dziękuję za pomoc ;)

Zdjęcie poglądowe jednego z zestawów za 170€

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 788
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Flow control kit
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Styczeń 2023, 21:23:55 »
Najpewniej u źródła

https://coffee-sensor.com/


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: Flow control kit
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Styczeń 2023, 07:30:45 »
Odezwij się do mnie na PW. Mam flow control kit z niewielkim przebiegiem na zbyciu.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Flow control kit
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Styczeń 2023, 08:17:19 »
Brałem w coffe-sensor, dobry sprzęt
Z termometrem bajka :) https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=11956.0

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5289
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Flow control kit
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Grudzień 2023, 16:24:17 »
》tertium non datur《

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3168
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Flow control kit
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Grudzień 2023, 17:54:49 »
Takie to cuda:
Mogłoby jeszcze temperaturę mierzyć.

Offline cpu

  • Wiadomości: 332
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Flow control kit
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Grudzień 2023, 19:26:12 »
Takie to cuda:

https://pressensor.com/

Mam dokladnie taki kit jak na fotce bo to Bianca + Pressensor - fajnie to dziala bo z waga na bluetooth ladnie widac flow rate w g/s, widac od razu czy nie bylo bledu w WDT, mozna ustawic na sztywno flow do bloomingu cascary z tym nowym koszem od IMS. Troche wprawy i mniej wiecej da sie profile powtarzac np jakiejs dzwigni - akurat tutaj uwazam ze flow paddle z Bianki ktory przez to ze nie moze zrobic obrotu 360 stopni jest prostszy to ogarniecia. Chlopaki od Pressensor sa ok - szybko odpowiadaja, dobrze podpowiadaja co kupic zeby nie wydac $$$ a miec taki sam efekt jakby sie te iles zer wydalo, paczki z Wegier do PL ida 3-4 dni do paczkomatu...

@Adammalyszjumper odezwij sie do @fiks bo akurat kupowal ode mnie MareX v2 z flow paddle i sobie chwali

Offline fiks Mężczyzna

  • Wiadomości: 60
  • Ekspres: Lelit Mara X, Chemex, AeroPress, FP, Drip, Moka Pot
  • Młynek: Itop Sk40, Wilfa Svart, ręczny Rhinowares
Odp: Flow control kit
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Grudzień 2023, 11:15:02 »
Ten o którym pisze @cpu jest boski, wiosełka używa się łatwo, przesuwa się płynnie, mocowanie jest solidne, zero luzów, a przepływ można zatrzymać całkowicie.
Natomiast ten z początku wątku od @Adammalyszjumper z tego co słyszałem nie jest zbyt dobry (nieprecyzyjny, nieprzyjemny w użytkowaniu).
"Equality is a myth to protect the weak. Some of us are strong in the Force, others are not. Only a fool believes otherwise.”

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Flow control kit
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Grudzień 2023, 12:08:31 »
Przy okazji wątku o Odyssey Argos uzyskałem informacje z coffe-sensor, że niedługo będzie ładny zestaw z Bluetoot, z pomiarem temperatury i ciśnienia.

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 788
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Flow control kit
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Grudzień 2023, 15:22:29 »


Ten o którym pisze @cpu jest boski, wiosełka używa się łatwo, przesuwa się płynnie, mocowanie jest solidne, zero luzów, a przepływ można zatrzymać całkowicie.
Natomiast ten z początku wątku od @Adammalyszjumper z tego co słyszałem nie jest zbyt dobry (nieprecyzyjny, nieprzyjemny w użytkowaniu).

Nie pisz o czymś z czym nie miałeś do czynienia.





Offline kolarz123

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Gaggia Classic Pro
  • Młynek: 1zPresso K-Plus, Eureka Mignon Zero
Odp: Flow control kit
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Marzec 2024, 19:39:12 »
To jak oceniasz ten zestaw od Coffee Sensor?

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 788
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Flow control kit
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Marzec 2024, 23:53:42 »
A co komu po mojej ocenie, to raczej kwestia świadomości potrzeby jego stosowania.
Sam się zastanów nad precyzją regulacji przepływu na FC w zakresie obrotu 180 stopni i 800 stopni?
Jak wspominał kolega w wątku o Crem, ciężko jest taką mechaniczną wajchą wygenerować super powtarzalność shota, ale często można go ratować. Tym niemniej uważam, że warto mieć takie urządzenie, bo daje ono jednak duże możliwości korekcji sposobu ekstrakcji - smaku espresso w filiżance. Mechanicznie to bardzo proste urządzenie, a jedynie co może się w nim popsuć to oringi za jakieś groszowe pieniądze.
Więc dlaczego nie?




 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi