Autor Wątek: Gaggia Classic Pro- brak ciśnienia przy 2 kawie...  (Przeczytany 1898 razy)

Offline sloowik

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Gaggia Classic Pro
  • Młynek: G-IOTA DF 64
Gaggia Classic Pro- brak ciśnienia przy 2 kawie...
« dnia: 17 Luty 2023, 18:08:27 »
Cześć wszystkim,
Potrzebuje Waszej pomocy. Posiadam ekspres Gaggia Clasic Pro i młynek G-IOTA DF64- wszystko ładnie działa do czasu zrobienia pod rząd dwóch kaw... Przy robieniu tylko 1 kawy nie ma problemu: sitko 18g -> 36g naparu, czas ok. 30-36s. Problem pojawia się przy robieniu 2 kawy- wszystko ustawione tak samo a ekspres działa jakby chciał a nie mógł- kawa praktycznie w ogóle nie leci... a pompka pracuje. Po 1 kawie, spuszczam wodę z dyszy, przepłukuję głowicę i czyszczę ręcznikiem (po sprawdzeniu sitko czyściutkie)przy puszczeniu wody przez prysznic wszystko leci ładnie a przy założeniu kolby i próbie zrobienia kawy ekspres jakby miał problemy z prostatą, kawa albo w ogóle nie leci, albo kapie. Jak wyłączę i włączę parzenie to czasami kawa zaczynie lecieć, ale mogę zapomnieć o cremie.

Modów żadnych nie robiłem- 9barowa sprężyna w drodze, ale jeszcze nie przyszła, sitko prysznica standardowe, dyfuzor oryginalny, sitko też standardowe, uszczelka jak na razie też jeszcze standardowa.
Ekspres kupiłem używany ma 2 lata i 4 miesiące, ze mną już jakieś 6 miesięcy. Na bieżąco odkamieniany.

Trochę nie mam pomysłu co to może być. Any ideas?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Gaggia Classic Pro- brak ciśnienia przy 2 kawie...
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2023, 18:05:01 »
A jakie masz ciśnienie podczas ekstrakcji kawy ?
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline sloowik

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Gaggia Classic Pro
  • Młynek: G-IOTA DF 64
Odp: Gaggia Classic Pro- brak ciśnienia przy 2 kawie...
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Luty 2023, 22:43:31 »
Tego niestety nie wiem, nie posiadam manometru. Zakładałem, że tyle co w gaggiach na oryginalnych sprężynach czyli koło 13bar.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi