Autor Wątek: Automatyczny ekspres do kawy 5500-6000 zł Jura E8- Nivona 960  (Przeczytany 2283 razy)

Offline PawelW

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Kawiarka, Aeropress
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130
Cześć
Poszukuję automatycznego ekspresu do kawy do użytku domowego.
Przejrzałem trochę opinii na forum oraz pogrzebałem w necie i mój wybór zawęził się zasadniczo do Jury E8 EB lub Nivony 960 i stoję w kropce bo nie wiem który lepszy.
Nivona jest cięższa co w mojej ocenie jest na plus i ma wyjmowany blok zaparzania, dotykowy wyświetlacz za to Jura ma więcej zdefiniowanych przepisów kawowych i większą maksymalną porcję kawy 16 g ( Nivona 12,5)
Od Jury trochę odstrasza mnie sporo niepochlebnych opinii w internecie odnośnie awaryjności nowych modeli ale może to być efekt skali udziału w rynku.

Pod rozwagę biorę również aspekt łatwości utrzymania ekspresu w czystości, ale niestety nie mam nikogo kto mógłby mi coś w tej kwestii powiedzieć.

Może coś doradzicie ? 

Offline Adam76

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Jura Z9
Odp: Automatyczny ekspres do kawy 5500-6000 zł Jura E8- Nivona 960
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopad 2022, 12:01:18 »
to Jura ma  większą maksymalną porcję kawy 16 g ( Nivona 12,5)
To też polecam wziąć pod uwagę.
Jura będzie robić mocniejszą i bardziej intensywną kawę.
Mnie osobiście bardziej smakuje z Nivony (może dlatego,że bardziej delikatna) i dlatego chcę zmienić Jurę na Nivonę.

Offline PawelW

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Kawiarka, Aeropress
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130
Odp: Automatyczny ekspres do kawy 5500-6000 zł Jura E8- Nivona 960
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Listopad 2022, 16:28:14 »
Ale przecież w Jurze porcja jest regulowana od 5 do 16g więc chyba nie powinno być problemu z jej zmniejszeniem do poziomu Nivony która w wersji 960 ma od 7 do 12,5g.
Wczoraj byłem w sklepie i serwisie z ekspresami. Pan pomimo, że prowadzi również markę Nivona murem stał za Jurą bo w jego odczuciu robi lepszą kawę, ale mam mieszane uczucia co do fachowości tej wypowiedzi.

Offline Smerfi

  • Wiadomości: 4
Odp: Automatyczny ekspres do kawy 5500-6000 zł Jura E8- Nivona 960
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Grudzień 2022, 18:56:52 »
Może lepiej troche dołożyć i rozważyć zakup ekspresu automatycznego WMF Perfection 840L? Ja na niego zbieram kasę, a na razie mają go moi rodzice i w pracy go mam. Nie wiem jak się to dzieje, ale kawa z niego wychodzi bardziej aromatyczna niż z innych ekspresów. Może to za sprawą młynka? bo można regulowac jego ustawienia na 5 poziomach akbo tak świetnie jest połączony system termoblok i zaparzacz. Podoba mi się tez to, ze w kawach mlecznych jest możliwość jednoczesnego podawania do filiżanki kawy i mleka. Do jego czyczczenia nie trzeba też używac dodatkowych detergentów, bo ekspres jest myty parą wodną. Poczytaj sobei o tej marce.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi