Autor Wątek: Nuova Simonelli Oscar MOOD  (Przeczytany 4627 razy)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1087
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Listopad 2022, 20:43:30 »
da się da
Na Elektrze spienione 70ml mleka w dzbanku 150ml  do filiżanki espresso, baza kakao.

Strasznie zbąblone  to mleko nie wydaje Ci się? Ja robię co dzień 2 cappu jednocześnie, czasem  cztery i więcej. 500-550 ml jednorazowo, rzadko mniej. Więc nie mam doświadczenia w spienianiu „naparstka” mleka 😆
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Listopad 2022, 21:52:50 »
Na Elektrze spienione 70ml mleka w dzbanku 150ml  do filiżanki espresso, baza kakao.
Oscar to tzw dragon hx, on ma ciśnienie w boilerze fabrycznie ustawione na grubo ponad 1bar (chyba 1.4, ale musiałbym sprawdzić). Tam mały dzbanek spienia się w 4-5 sekund.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Listopad 2022, 21:59:11 »
Strasznie zbąblone  to mleko nie wydaje Ci się?
Wiesz, to 70ml mleka, ale jakbym zostawił jedną dziurkę, to byłoby oki. Przy dwóch dziurkach, jak mam obecnie, to: min. dzbanek 220ml, a max 360ml, wtedy jest  :ok:
》tertium non datur《

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Listopad 2022, 22:06:31 »
Strasznie zbąblone  to mleko nie wydaje Ci się?
Wiesz, to 70ml mleka, ale jakbym zostawił jedną dziurkę, to byłoby oki. Przy dwóch dziurkach, jak mam obecnie, to: min. dzbanek 220ml, a max 360ml, wtedy jest  :ok:
Oscar ma 4 dziurki xD

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1087
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Listopad 2022, 22:28:16 »
Strasznie zbąblone  to mleko nie wydaje Ci się?
Wiesz, to 70ml mleka, ale jakbym zostawił jedną dziurkę, to byłoby oki. Przy dwóch dziurkach, jak mam obecnie, to: min. dzbanek 220ml, a max 360ml, wtedy jest  :ok:

Z ciekawości spróbuję z jedną dziurką  :hihihi: :hihihi:
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Listopad 2022, 23:33:42 »
Oscar nie ma regulacji mocy pary?

Offline inez.welt

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Oscar Mood, Ascaso Dream, Ponte Vecchio Export
  • Młynek: Eureka Specialita, Ascaso 1
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Listopad 2022, 17:14:27 »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Rzeczywiście Oscar ma 4 dziurki i ta dysza zapewne przeznaczona jest do szybkiego spienienia większej ilości mleka... Zastanawiam się, czy może można gdzieś dokupić dyszę z mniejszą ilością dziurek? Mogłabym zatkać te 3 i zostawić jedną, ale boję się coś tam wpychać...
Spienianie chyba nie ma regulacji pary, uruchamia się ją jednym przyciskiem, nie ma pokrętła.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1916
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 5 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Listopad 2022, 18:36:14 »
Zastanawiam się, czy może można gdzieś dokupić dyszę z mniejszą ilością dziurek?

Ja kupowałem na AliExpress jest tego tam masa, a i w naszych sklepach też idzie trafić.
Trzeba tylko znać rozmiar / gwint ja kupiłem jedną taką co mi za czorta nie pasowała.

Tutaj przykład.
https://serwis24h.info/pl/p/Koncowka-dyszy-do-spieniania-mleka-145538-do-ekspresu-Graef-ES80818586909195/23076563

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Nuova Simonelli Oscar MOOD
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Listopad 2022, 19:21:21 »
Mogłabym zatkać te 3 i zostawić jedną, ale boję się coś tam wpychać...
Ja włożyłem szpilkę, łepek został w środku, a to co wystawało przyciąłem i zagiąłem. W każdej chwili można bez problemu wyjąć. Jak się zdecydujesz, to zatkaj najpierw 2 dziurki i zobacz, jakie będziesz miała efekty.
« Ostatnia zmiana: 26 Listopad 2022, 19:26:00 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi