Autor Wątek: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi  (Przeczytany 317827 razy)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1740 dnia: 26 Styczeń 2023, 07:39:45 »
Szybkie pytanie: dziś rano Rocket zaczął hałasować pompą. Przy ekstrakcji jest ok, jak zawsze. Jak dolewa wody do bojlera - masakra. Pompa do wymiany? Myślałem że tam jest jedna do wszystkiego tylko na zaworach kierunek przestawia ale wtedy by hałasowało zawsze, także podczas robienia kawy.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1741 dnia: 26 Styczeń 2023, 08:01:00 »
Może coś nie tak z regulatorem (bypass) ciśnienia pompy?

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1742 dnia: 26 Styczeń 2023, 09:10:16 »
Może być, od jakiegoś czasu się zawiesił chyba bo przy ekstrakcji wyjeżdża do 12 i kapie z przelewu. To możliwe, że wtedy będzie hałasowało tylko przy dopełnianiu boilera? Bo ekstrakcja (poza brakiem działania OPV) przebiega normalnie, cichaczem. Zacznę od czyszczenia i odkamienienia, ale dopiero w niedzielę będę miał czas.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1743 dnia: 29 Styczeń 2023, 09:12:12 »
Biorę się za odkamienianie, na filmie słychać różnicę - głośno dopełnia boiler a przy ekstrakcji jest cicho.
https://youtube.com/shorts/cxFv1otvjiU?feature=share

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1744 dnia: 29 Styczeń 2023, 21:44:35 »
Tak jak Antonio wspomniał, brzmi jak bypass pompy.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1745 dnia: 30 Styczeń 2023, 06:51:02 »
Odkamieniłem, OPV działa jak trzeba i ciśnienie na ślepym można ustawić ale hałas nie ustąpił. Da się to w domu naprawić czy serwis konieczny? Kłopot w tym, że dystrybutor i serwis Rocketa się zamknął - nawet głupich uszczelek nie ma gdzie kupić bo firma wskazana na stronie producenta ma ofercie tylko sitko, uszczelkę grupy i końcówki dyszy pary.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1746 dnia: 30 Styczeń 2023, 12:43:53 »
Teraz dopiero obejrzałem Twój filmik. "Wypisz wymaluj" albo raczej wsłuchaj się -- brzmi to dokładnie tak, jak zawory przy kawowych bojlerach w mojej starej Brasilii. Te zawory nie mogą się otworzyć. Jest to rumor otwierającego się zaworu. Trzeba go odłączyć, rozkręcić, zajrzeć do środka, wyczyścić i może coś się w nim da zreperować.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1747 dnia: 30 Styczeń 2023, 15:02:37 »
Czyli nie OPV (ten działa) tylko zawór na wejściu do boilera? Miałoby to sens bo łomocze tylko podczas dopełniania. Tylko zanim się za to wezmę muszę dokupić oczkową 7, są dwie śruby trzymające obudowę do których ni cholery nie ma dostępu nasadką bo zawory wody i pary przeszkadzają a bez zdjęcia pudła niczego nie rozkręcę. Mam gdzieś na mailu od Rogera schemat budowy z numerami części to w razie czego będę do Włochów pisał. 

ps. Mógłbyś spojrzeć na ten schemat? Dobrze patrzę na str. 13 że nr 15 (no return valve) albo 2 (solenoid valve) pracują podczas napełniania?
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2023, 15:14:05 wysłana przez piomic »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1748 dnia: 30 Styczeń 2023, 16:02:53 »
Pewnie tak, wszystko co wiąże się z układem napełniania bojlera. Pewnie na żywo jest to bardziej czytelne niż ten schemat... Myślę, że to ten solenoid.

Offline Biff

  • Wiadomości: 328
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1749 dnia: 30 Styczeń 2023, 20:54:38 »
Nadal stawiam na bypass pompy, świadczy o tym choćby za wysokie ciśnienie ekstrakcji. A skutkiem tego zbyt wysokiego ciśnienia jest problem z otwieraniem zaworu.
Odpowiadając na Twoje pytanie powyżej - tak, oba elementy biorą udział w napełnianiu. Druga sprawa to odpuść sobie kombinowanie od góry, tylko od razu ściągaj boki.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1750 dnia: 31 Styczeń 2023, 19:42:19 »
Ciśnienie już ustawione, po odkamienieniu i rozebraniu  działa jak należy, na ślepym wskazówka chodzi jak się kręci śrubą. Właśnie boki mnie trzymają - mam klucze 6 i 8 a potrzebny 7, już kupiłem i będę działał.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1751 dnia: 04 Luty 2023, 12:01:54 »
Solenoid mało prawdopodobny bo są dwa: na wejściu z sieci i ze zbiornika a hałas jest ten sam bez względu na sposób zasilania. No return na wejściu też odpada bo obsługuje tylko sieć. Dalej jest pompa z jej bajpasem ale ona działa także podczas ekstrakcji a wtedy jest cisza. Za pompą jest trójnik z podłączeniem manometru i następny rozdzielający do ekstrakcji (kolejny no return, cisza) i boilera (solenoid i no return wkręcony w boiler, hałas) - wychodzi mi na to, że któryś z tych dwóch ostatnich robi łomot.


Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1752 dnia: 04 Luty 2023, 12:03:04 »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1753 dnia: 04 Luty 2023, 12:53:06 »
Solenoid zamieniłem miejscami z tym od zbiornika - nic się nie zmieniło. Zwrotny na wejściu do boilera - tam najwyraźniej czuje się drgania ale to jest po prostu kulka i sprężynka, co tam się może popsuć?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi
« Odpowiedź #1754 dnia: 04 Luty 2023, 13:14:03 »
Może przepuszczać.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi