Autor Wątek: Lagom P64  (Przeczytany 9883 razy)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Lagom P64
« dnia: 29 Listopad 2020, 10:01:46 »
Wątku o tym młynku nie powinno zabraknąć i u nas.
Młynek typu "single dole" , z retencją bliską  "zero " i  płaskimi żarnami średnicy 64 mm.
Wygląd wg mnie bardzo fajny. Oglądając filmiki sprawia wrażenie bardzo solidnie wykonanego.
I z zakupem nie powinno być problemu.  Płaci się  najpierw  "depozyt " ( jak w wielu firmach produkujących młynki w niewielkiej liczbie sztuk ) i  już w styczniu 2021r młynek powinien trafić do nabywcy.
Chyba , że już mamy jakiegoś właściciela Lagom w Polsce a ja nic nie wiem  ;)

https://www.option-o.com/products
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad 2020, 10:08:54 wysłana przez PiotrekBM »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Lagom P64
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Listopad 2020, 10:17:16 »
Dobrze wygląda, szczególnie czarny.

Ręczny też niczego sobie.
》tertium non datur《

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Lagom P64
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Listopad 2020, 11:27:15 »
Fajnie wygląda, cieszy wybór między żarnami standardowymi i SSP. Jest trochę informacji na home-barista. Jedna z opinii taka, że jak masz bejmy i szczęście to brać Monolitha, w przeciwnym razie właśnie Lagooma. Opcja full wypas to niestety 1680EUR, lepiej byłoby brać bezpośrednio z USA, gdyż cena jest w USD.

Offline robert-o Mężczyzna

  • Wiadomości: 117
  • Ekspres: Cafelat Robot, Venus 4tz; FP, AP, V60-01
  • Młynek: DF64, Timemore G1S, 1Zpresso E, Hiku, Timemore Go
Odp: Lagom P64
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Listopad 2020, 11:38:53 »
Taki DF64 w wersji premium :)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Lagom P64
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Listopad 2020, 12:30:28 »
Fajnie wygląda, cieszy wybór między żarnami standardowymi i SSP. Jest trochę informacji na home-barista. Jedna z opinii taka, że jak masz bejmy i szczęście to brać Monolitha, w przeciwnym razie właśnie Lagooma. Opcja full wypas to niestety 1680EUR, lepiej byłoby brać bezpośrednio z USA, gdyż cena jest w USD.
No przy  Kafatek Monolith trzeba duuuużo szczęścia przy zamawianiu, uwierz mi.
Pisałem kiedyś, że są osoby które 4-5 lat !!! czekają i zamawiają  Monolitha i zamówić nie mogą (tak forma sprzedaży ).
Lagom P64  póki co prawie dostępny od ręki , dziś zamawiasz a w styczniu  młynek masz u siebie.
Wybór żaren, koloru , fajna sprawa. Naprawdę solidnie wygląda ten młynek.

Z USA jak się go ściągnie to cło i podatek do zapłaty. Więc nie wiem czy nie wyjdzie podobnie cenowo jak z kraju europejskiego.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Lagom P64
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Listopad 2020, 16:33:31 »
Pamiętam Twoją historię z Monolithem. Młynki Ozika mogą być też bardo ciekawe, ale już jest opóźnienie premiery. Powoli spoglądam na młynki ETZ, ale w sumie wersja z ważeniem jest w cenie Lagoma z SSP.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Lagom P64
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Listopad 2020, 17:02:03 »
@kulka
Wciąż na niego czekam , gdybys pytał  [emoji38]
Etz wydaję się solidnie zrobiony. Ktoś psiał , ze mają  mniejsze żarna od  tegorocznego hitu jakim jest bez wątpienia Niche.
Z tym że wg mnie w Niche mogliby poprawić/ zmienić przezroczystą klapkę i ten " chromowany- lusterkowy" lejek bo te 2 rzeczy  wyglądają bardzo tanio.
Same żarna w Niche są  w porządku.
Etz max jest solidnym młynkiem, nawet plastikowe mocowania sprawiają dobre wrażenie.  Nie wiem czemu niektórzy upatrują w nim jakości Sette.
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad 2020, 17:28:09 wysłana przez PiotrekBM »

skansen

  • Gość
Odp: Lagom P64
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Listopad 2020, 17:15:57 »
Etzinger dostarcza żarna do Sette. Samo Sette zapewnia bardzo dobrą jakość przemiału. O dokładniejsze porównanie Sette vs ETZ Max poproszę @pj.w który chyba zna te konstrukcje najlepiej...

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Lagom P64
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Listopad 2020, 18:09:02 »
Nie wiem czemu niektórzy upatrują w nim jakości Sette.
Bo jest podobny do Sette? Bo nazwa ETZ kojarzy się z jednym i drugim młynkiem? Bo Sette jest mimo wszystko młynkiem tandetnym? Tym ostatnim zdaniem może obrażam czyjeś uczucia, ale wpis na HB pokazujący rozbiórkę zmielonej plastikowej przekładni napędu żaren mnie nieco zniesmaczył.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Lagom P64
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Listopad 2020, 18:09:39 »
Etzinger od dawna produkował żarna. Co jest zaletą, bo nie ma tak wielu graczy produkujących dobre żarna.
Uczestniczył też w projekcie Sette. (Ale nie w produkcji, czy cięciu kosztów na materiałach).
Żarna są jednak inne (ten sam rozmiar, inna geometria).
Przeniesienie napędu, zastosowane materiały, jakość montażu - tu Etzmax jest zdecydowanie do przodu jeżeli chodzi o jakość ale i niestety cenę. Dobrze się obie te linie uzupełniają, entry level 30, średni 270 i 270 WI, wyżej i do gastronomii etzmax. Dodatkowo etzmax nie jest obecny w USA aby nie konkurować z Sette. Etzmax w Stanach są dostępne tylko jako młynki LaMa, ale już za kosmiczne pieniądze.

Szkoda tylko że nie ma polskiego dystrybutora etzmax.

Co do wielkości żaren, warto pamiętać że w Etzmax i Sette obraca się zewnętrzne żarno.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Lagom P64
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Listopad 2020, 18:38:36 »
obraca się zewnętrzne żarno.
Byłbyś uprzejmy wyjaśnić, czemu robi to różnicę?

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Lagom P64
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Listopad 2020, 18:47:01 »
Wymiernie widać to patrząc na szybkość przemiału małego stożka Etzmax i dużego w Kony.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Lagom P64
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Listopad 2020, 21:10:51 »
Szkoda tylko że nie ma polskiego dystrybutora etzmax.

Miejmy nadzieję , że niedługo się taki znajdzie.
Chętni by się znaleźli. Solidny , precyzyjny młynek z zerową retncją  to strzał w dziesiątkę.


Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Lagom P64
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Listopad 2020, 09:36:23 »
Pisałem kiedyś, że są osoby które 4-5 lat !!! czekają i zamawiają  Monolitha i zamówić nie mogą (tak forma sprzedaży ).

Ostatnio kryzys robi swoje. Na HB pojawiło się kilka używanych Monolitów do wzięcia.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Lagom P64
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Listopad 2020, 09:55:58 »
Na HB pojawiło się kilka używanych Monolitów do wzięcia.
Tylko to są wersje 110V. Nie wiem jak w przypadku młynków, ale nie mam dobrych wspomnień z urządzeniami 110V i przetwornicami 110-230V. Choć było to z 10 lat temu i dotyczyło kompaktowych wypalarek do kawy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi