Autor Wątek: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.  (Przeczytany 457713 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #960 dnia: 18 Luty 2018, 22:32:07 »
@antsaren U mnie w GAT coś takiego robiło się gdy była za mała moc palnika. Natomiast w Bialetti tak mi się zdarzało gdy rant sitka
i/lub uszczelka  była zabrudzona, ewentualnie źle skręcona kawiarka. Komuś na forum, jeśli dobrze pamiętam, też coś takiego zdarzało się przy źle założonej uszczelce.
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2018, 23:03:16 wysłana przez krystians »

Offline antsaren Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Kawiarka, AP, APgo, FP, v60, Gabi, kbg741, MELITTA 1011-04
  • Młynek: C40, Bodum Bistro, Zassenhaus Quito, BCG152SK
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #961 dnia: 19 Luty 2018, 07:10:08 »
@krystians Z mocą palnika to może być to, bo na drobniejszym przemiale nie potrafiło się przebić a to co wyszło nie było specjalnie pijalne. Uszczelkę podejrzewałem, ale nie wygląda źle i jest praktycznie nowa. Dzięki i poćwiczę dzisiaj.:)

Offline robert-o Mężczyzna

  • Wiadomości: 117
  • Ekspres: Cafelat Robot, Venus 4tz; FP, AP, V60-01
  • Młynek: DF64, Timemore G1S, 1Zpresso E, Hiku, Timemore Go
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #962 dnia: 19 Luty 2018, 09:41:01 »
Z mocą palnika to może być to, bo na drobniejszym przemiale nie potrafiło się przebić a to co wyszło nie było specjalnie pijalne. Uszczelkę podejrzewałem, ale nie wygląda źle i jest praktycznie nowa. Dzięki i poćwiczę dzisiaj.:)

Spróbuj zmniejszyć dozę, tak od 0,5g do 1g. Ostatnio odkurzyłem Venus 4tz i oduczyłem się sypania kawy do pełna. Zostawiam tak około 3 mm do rantu. Wcześniej sypałem zawsze na równo z rantem i różnie bywało z tym przepływem. Najczęściej właśnie "bulgotało" i "prychało" już od początku. Każda kawa zachowuje się inaczej i warto sprawdzić ciastko po zaparzaniu. Aktualnie Etiopia i Honduras które piję, mocno pęcznieją. Nawet pomimo tych 3mm luzu, ciastko jest zbite i odciśnięte jest sitko oraz uszczelka. Kolejne 0,5g kawy powoduje wspomniane wcześniej bulgotanie. Pamiętaj tylko żeby zmieniać jeden parametr na raz. Jak testujesz rożną grubość mielenia to dozę zostaw tą samą. Polecam jednak najpierw znaleźć odpowiednią dozę dla danej kawy i później testować stopień mielenia.

Offline antsaren Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Kawiarka, AP, APgo, FP, v60, Gabi, kbg741, MELITTA 1011-04
  • Młynek: C40, Bodum Bistro, Zassenhaus Quito, BCG152SK
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #963 dnia: 22 Luty 2018, 09:29:24 »
Okazało się się, że rację ma @robert-o. :brawa: Problemem była zbyt duża ilość kawy, po znacznym zmniejszeniu dozy jest dużo lepiej. Jeszcze trochę eksperymentuję ale jest już bardzo dobrze. Podziękował.:)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #964 dnia: 22 Luty 2018, 14:57:40 »
Świat na głowie staje drugi dzień z rzędu koło 15 piję nibyespresso z kawiarki stalowej made in china 2tz. Kawa El Divisadero. No i smakuje mi bardzo.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #965 dnia: 22 Luty 2018, 15:09:43 »
Też mnie czasem bardzo pozytywnie zaskakuje. Masz chyba aeropress, dokup sobie prismo, jeszcze bardziej się zaskoczysz. [emoji106]

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #966 dnia: 22 Luty 2018, 15:34:00 »
Dość przyrządów. Łapię się na tym iż z musu muszę niektóre używać. Dlatego ten prismo to dla mnie zbędny bajer. W pracy mam chemex, hario drip, aeropres i kawiarka. W domu expres Hario drip, kawiarka i phin.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #967 dnia: 22 Luty 2018, 15:41:45 »
Spoko,może się kiedyś skusisz. Kawa wychodzi zawsze pyszna. Czasem mam kłopot z przygotowaniem espresso z jakichś jasnych ziarenek, wtedy prismo przychodzi z pomocą. Kiedyś do tego służyła mi kawiarka.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #968 dnia: 25 Luty 2018, 22:59:20 »
Ok - koniec eksperymentów z kawiarką, są 2 przepisy :D W sumie drugi weekend przy palniku i moce, ale było warto.

Chciałbym się podzielić z Wami przepisem na kawę "trzeciofalową" z moki. Każdy zaparzy coś lepszego lub gorszego a'la espresso - a co jakby udowodnić, że można wycisnąć z niej zbalansowany, słodki i lekki napar?

Przemiał jak do V60
ratio 16,6g wody:1g kawy (u mnie 300g wody/18g kawy)
zwalniamy ogień do minimum od momentu pojawienia się pierwszych strumieni
U mnie czas ekstrakcji wyniósł koło 1 minuty
Odczekać dobre 5 minut przed piciem, im dłużej - tym więcej nut smakowych

Idea taka - skoro moka przejaskrawia wszelką kwasowość w naparze - trzeba wytłumić tę jaskrawość grubszym przemiałem, zmniejszyć dozę i zwolnić ekstrakcję, by wydobyć więcej słodyczy z naparu. Wybrałem zbalansowaną kawę z Peru, z obróbki naturalnej w stylu czekolada/owoce pestkowe. Było to średnie palenie pod dripa. Rezultaty bardzo mnie zdziwiły. Jest to zasadniczo ratio, przemiał i kawa pod V60 zaparzona w kawiarce, która ma w sobie to "coś" co ma kawa z filtra w stylu "batch brew".

Jak ktoś chce spróbować - polecam, chętnie wysłucham opinii/rad co można ulepszyć ;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #969 dnia: 25 Luty 2018, 23:13:16 »
czyli napełniłeś sitko do połowy w tym przepisie ?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #970 dnia: 25 Luty 2018, 23:33:58 »
Podaje proporcję, żeby każdy mógł sobie dopasować do wielkości  swojej kawiarki. Mnie 30g przemiału pod espresso ledwo wchodzi. Także 18g to było nieco ponad połowa sitka ;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #971 dnia: 26 Luty 2018, 00:29:27 »
Obawiam się, że ten przepis może się nie sprawdzić w mniejszych kawiarkach. Piłem kiedyś zrobioną podobnie kawę u znajomych i była smaczna, jednak moka była 6 tz przynajmniej. Ciekaw jestem czy na mojej 3 tz można w ten sposób zaparzyć smacznie kawę. Z drugiej strony ja kawę z kawiarki lubię właśnie za intensywny, skondensowany charakter. Gdy mam ochotę na przelew robię w v60.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #972 dnia: 26 Luty 2018, 01:03:01 »
Obawiam się, że ten przepis może się nie sprawdzić w mniejszych kawiarkach. Piłem kiedyś zrobioną podobnie kawę u znajomych i była smaczna, jednak moka była 6 tz przynajmniej. Ciekaw jestem czy na mojej 3 tz można w ten sposób zaparzyć smacznie kawę. Z drugiej strony ja kawę z kawiarki lubię właśnie za intensywny, skondensowany charakter. Gdy mam ochotę na przelew robię w v60.

Daj znać jak wyjdzie, bo na mniejszej nie próbowałem i niestety nie mam dostępu do takiej. Może zamiast zmniejszać gaz prawie do zera po prostu wyłączyć? Żeby było smacznie woda musi przechodzić odpowiednio długo. 3tz jest stricte pod espresso, więc otrzymanie 100ml kawy będącej czymś innym będzie z założenia złe :) Niemniej jednak do odważnych świat należy...  Wiem, że nie chodzi o picie kawy "jak z filtra" z kawiarki, bo jak będziemy chcieli "jak z filtra" to sobie ją zaparzymy w ten sposób :) Bardziej o to co dany sprzęt potrafi i czego nie potrafi, żeby być bardziej elastycznym w dopasowywaniu przepisu pod siebie. 

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #973 dnia: 26 Luty 2018, 09:52:06 »
Problem tylko tego typu, że kawiarek jest dużo, już nawet nie mówię o aluminium-stal, a o wielkościach, producentach. Raczej dla każdego trzeba by było przygotować oddzielne przepisy.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline adnage19

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: kawiarka Top Moka | Aeropress | Hario V60-02
  • Młynek: Comandante
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #974 dnia: 26 Luty 2018, 12:48:56 »
Mam Bialetti Venus 2tz od paru miesięcy, do tego młynek Timemore Chestnut. Trochę zajęło mi znalezienie najlepszego sposobu na przygotowanie kawy. Głównie chodziło o dystrybucję i już chyba znalazłem swoją metodę. Kawa to Espresso Mujeres od Swiezopalona. Jeśli kogoś to interesuje, to Timemore Chestnut ustawiony na 15 klików.
Zmieloną kawę przesypuję do sitka przez zwykły lejek. Kiedy sitko się już prawie napełnione, lekko stukam nim od dołu w stół, aby delikatnie ubić kawę, dzięki czemu w środku się ona wyrównuje i można wsypać jej jeszcze więcej. Potem dalej wsypuję kawę, aż powstanie delikatna górka i wtedy wyrównuję ją za pomocą płaskiej rączki od noża. Kawa jest idealnie wyrównana, a sitko całkowicie wypełnione. Na koniec znowu delikatnie stukam sitkiem o stół, aby kawa była ciut pod rantem sitka i przejeżdżam opuszkiem palców rant.

Wodę do kawiarki wlewam gorącą, przeważnie włączam czajnik przed zmieleniem i wsypywaniem kawy, więc parę minut po zagotowaniu wlewam ją do kawiarki. Porządnie zakręconą stawiam na średnio-mocnym gazie. Chwilę po tym, jak kawa zacznie już swobodnie przepływać, stopniowo zmniejszam gaz. Generalnie zmniejszam w takim stopniu, żeby nie przelewała się za szybko. No i od razu jak zacznie bulgotać, przelewam do filiżanki.

Opis pewnie wskazuje na to, że zajmuje to dużo czasu :P Ale tak nie jest, jest to bardzo szybki sposób, szczególnie dystrybucja przebiega bardzo szybko, bardzo ułatwia to według mnie lejek.
Poniżej wstawiam zdjęcia "ciastka" z zaparzonej kawy. Jeśli macie jakieś uwagi, to chętnie przeczytam.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2018, 12:52:40 wysłana przez adnage19 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi