Autor Wątek: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.  (Przeczytany 463127 razy)

Offline kofeina

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: GAT Eterna 4 tc, hario V60-01, FP, phin
  • Młynek: Comandante C40, Severin KM 3873
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1005 dnia: 16 Wrzesień 2018, 00:32:52 »
Czy ktoś z Was miał styczność z kawiarką GAT Thema 6/4tz?

Kawiarki z wbudowanym reduktorem są ok, czy lepiej kupić dwie oddzielne kawiarki o różnych rozmiarach?
Mając kawiarkę 6/4 tz, to reduktor nie wpływa negatywnie na smak kawy 4tz?

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1006 dnia: 16 Wrzesień 2018, 09:15:44 »
Kawiarki z wbudowanym reduktorem są ok, czy lepiej kupić dwie oddzielne kawiarki o różnych rozmiarach?

Są ok, ale jednak lepiej.

Offline kofeina

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: GAT Eterna 4 tc, hario V60-01, FP, phin
  • Młynek: Comandante C40, Severin KM 3873
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1007 dnia: 16 Wrzesień 2018, 11:49:50 »
Dzięki :)
GAT nadal produkuje we Włoszech,  czy coś się w tej kwestii zmieniło? Ktoś z Was ma aktualne info na ten temat?

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1008 dnia: 16 Wrzesień 2018, 14:49:21 »
Ma ktoś klasycznego Bialetti Moka Express?
Ja mam, dostałem ostatnio od Żony w prezencie. Jeśli wiesz jak określić jej pochodzenie po wyglądzie to mogę Ci podesłać kilka fotek.

Offline adnage19

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: kawiarka Top Moka | Aeropress | Hario V60-02
  • Młynek: Comandante
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1009 dnia: 16 Wrzesień 2018, 15:29:44 »
Dzięki :)
GAT nadal produkuje we Włoszech,  czy coś się w tej kwestii zmieniło? Ktoś z Was ma aktualne info na ten temat?

Ten tradycyjny model Aroma VIP jest raczej produkowany we Włoszech, nawet na zdjęciach na rączce jest napis "Made in Italy", wątpię, żeby coś się zmieniło. Zresztą niedługo kupuję ten model, więc dam znać.

Co do Bialettiego Moka Express, to podobno to jest tak, prawo włoskie pozwala na napisanie "Made in Italy" na kawiarce, mimo że jest tak naprawdę wyprodukowane gdzie indziej. Czy są jakieś różnice w wyglądzie - nie wiem. Jeden gość na zagranicznym forum napisał, że ta wersja niewłoska ma inny wygląd tego ludka Bialettiego, że nie ma wąsa czy coś, ale wątpię, żeby to była prawda.
Widzisz moze, czy na opakowaniu jest gdzieś napisane "Made in Italy"?

GAT chyba jest najbardziej pewne pod względem miejsca produkcji, tak jak Forever.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2018, 15:32:09 wysłana przez adnage19 »

Offline kofeina

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: GAT Eterna 4 tc, hario V60-01, FP, phin
  • Młynek: Comandante C40, Severin KM 3873
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1010 dnia: 16 Wrzesień 2018, 17:07:19 »

 prawo włoskie pozwala na napisanie "Made in Italy"


Właśnie te przekręty mnie niepokoją. Kojarzę osobę,  która produkuje skórzane buty w Polsce,  a wysylła je do Norwegii właśnie z napisem 'Made in Italy', także wszystko jest możliwe ;)


Doprecyzuję zatem,  dlaczego o takie rzeczy pytam - rozglądam się za kawiarka stalową, najchętniej w rozmiarze 4 tz,  choć 6 tz od święta też by się przydała.

Druga sprawa,  która mnie nurtuje to ilość wsypu kawowego. Znalazłam na jakiejś stronie zestawienie,  w którym autor zrobił porównanie. I dla rozmiaru 4 tz Bialetti stalowe mieści 16g kawy, Bialetti Moka Express 22g, a Gat Konica 18g. Skąd taki rozrzut? Może to realnie wpłynąć na mniejszą intensywność naparu?

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1011 dnia: 16 Wrzesień 2018, 17:18:44 »

Widzisz moze, czy na opakowaniu jest gdzieś napisane "Made in Italy"?

Owszem:
1. Na sitku imgur.com/VSWal5W
2. Na spodzie kawiarki imgur.com/szWsXuY
3. Na samej kawiarce imgur.com/nYUI87n
4. Na opakowaniu imgur.com/8zLYicg
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień 2018, 17:25:26 wysłana przez szym-h »

Offline adnage19

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: kawiarka Top Moka | Aeropress | Hario V60-02
  • Młynek: Comandante
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1012 dnia: 16 Wrzesień 2018, 17:50:38 »
Czyli na 99% masz wersję z Włoch, skoro na opakowaniu na dole jest ten kraj. Na przykład ja mam Bialetti Venus z Chin i pamiętam, że było "Made in China according to Bialetti's quality standards". Te stalowe to chyba wszystko są robione w Chinach.

A co do pojemności sitka - wątpię, żeby do wersji stalowej 4tz wchodziło tylko 16 gramów kawy. W mojej Venus 2tz wchodzi jakieś 11 gramów, o ile dobrze pamiętam. Jutro zważę dokładnie. Jakąś tam różnice robi gęste upakowanie kawy (nie mylić z ubijaniem). Ja dokładnie opukuję kawę w sitku po bokach, żeby dokładnie się rozprowadziła, i wtedy ona nieco bardziej układa się na dole, dzięki czemu można na koniec trochę więcej kawy wsypać na góre. Chociaż nie jest pewnie to duża różnica

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1013 dnia: 16 Wrzesień 2018, 18:42:13 »
Różnice w gramach robi też sama kawa -- różne kawy mają różne gęstości. Porównanie ma sens jedynie jeśli użyjemy tej samej kawy. No i musimy też sprawdzić ile wody mieście się w 4tz różnych producentów, bo to też może być wedle widzimisię.

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1014 dnia: 18 Wrzesień 2018, 10:49:44 »
Dzięki :)
GAT nadal produkuje we Włoszech,  czy coś się w tej kwestii zmieniło? Ktoś z Was ma aktualne info na ten temat?

GAT chyba jest najbardziej pewne pod względem miejsca produkcji, tak jak Forever.


GAT Vintage (elektryczna, dolna część aluminiowa a górna plastik) to produkcja chińska. Informacja o tym jest na opakowaniu i w instrukcji.
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień 2018, 10:52:22 wysłana przez szym-h »

Offline Dominikkuchniak

  • Wiadomości: 69
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1015 dnia: 04 Październik 2018, 13:10:53 »
Witam,
Czy ma ktos doswiadczenia z kawiarka gazowa oraz elektryczna. Czy majac gazowa, warto kupic elektryczna? Chodzi mi o roznice w jakosci uzyskanej kawy
Pozdrawiam

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1016 dnia: 04 Październik 2018, 13:26:12 »
Witam,
Czy ma ktos doswiadczenia z kawiarka gazowa oraz elektryczna. Czy majac gazowa, warto kupic elektryczna? Chodzi mi o roznice w jakosci uzyskanej kawy
Pozdrawiam
Odpowiem Ci w ten sposób: jeśli miałbym możliwość korzystania w pracy z kuchenki gazowej, pozostałbym przy kawiarce tradycyjnej. Elektryczną kupiłem tylko dlatego, że w pracy nie ma gazu, a jakoś  kawka trzeba pić.
Elektyk ma ten minus, że jak Ci się skończy gwarancja to naprawianie może (choć nie musi) być kosztowne, dolny element grzejny trudniej umyć (bo jest zintegrowany z grzałką), no i nie ten design :]

Offline Dominikkuchniak

  • Wiadomości: 69
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1017 dnia: 04 Październik 2018, 14:03:11 »
Dzieki za odpowiedz. Czyli zakup mija sie z celem

Offline ledomo

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Bialetti Moka Express 6tz/3tz
  • Młynek: Graef CM 702
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1018 dnia: 07 Październik 2018, 16:57:29 »
Cześć wszystkim!  ;)
Szukam kawiarki na prezent dla znajomych i to raczej coś w okolicach 12 tz. (i na indukcję, ale najwyżej podstawkę się dokupi) i lekko tańszego niż Bialetti i GATy po 220zł+. Istnieją jakieś inne marki, które można polecić, które będą odrobinę tańsze, wciąż dobre i z dostępnymi częściami zamiennymi (uszczelka itp)? Czy raczej należy się nastawić na większy wydatek?

Offline adnage19

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: kawiarka Top Moka | Aeropress | Hario V60-02
  • Młynek: Comandante
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1019 dnia: 07 Październik 2018, 18:01:52 »
Polecacie jakieś konkretne kawy do kawiarki, które dadzą nieco bardziej oryginalny napar niż takie typowe czekoladowe ziarna pod espresso? Piję teraz espresso miesiąca od Coffeedesku - Johan & Nyström Espresso 5 Estate Organic i bardzo mi smakuje, ponieważ daje stosunkowo lekki i owocowy smak.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi