Autor Wątek: Ekspres do 2200.  (Przeczytany 3224 razy)

Offline Asdqw

  • Wiadomości: 9
  • Młynek: wilfa svart wscg-2
Ekspres do 2200.
« dnia: 03 Listopad 2019, 10:00:30 »
Cześć, potrzebuje małej pomocy w wyborze ekspresu. Aktualnie mam kilka na oku, ale nie wiem czy nie dostane w tej cenie czegoś lepszego - dlatego piszę do Was. Budżet powiedzmy do 2200. Ekspres ma służyć do czystego espresso, oraz do wszelakich mlecznych kaw.

LELIT ANNA PL41TEM
LELIT ANNA PL41EM
LELIT GLENDA PL41PLUS
LELIT ANNA PL41E

Czy z podanych przeze mnie ekspresów, znajdzie się coś fajnego? Zastanawiałem się również nad dźwigniowym, ale słyszałem że ciężko tam o powtarzalność smaku. Czy w tej cenie znajdę coś lepszego?
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad 2019, 10:02:47 wysłana przez Asdqw »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Ekspres do 2200.
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Listopad 2019, 10:53:57 »
Pamiętaj też o dokupieniu młynka, Wilfa nie da rady do espresso.

W tej cenie możesz powinieneś jeszcze rozważyć:
Rancillio Silvia
https://www.konesso.pl/product-pol-2716-Ekspres-do-kawy-Rancilio-Silvia-E.html

Dźwignia - nie ma się czego bać, to są ekpresy które wybaczają wbrew  pozorom więcej niż proste ekspresy z pompą.

Jako, że musi być mleko zostaje Ci w tym budżecie Europiccola:
https://www.konesso.pl/product-pol-2494-Dzwigniowy-ekspres-do-kawy-La-Pavoni-Europiccola-EN.html


Jeżeli nastawiasz się głównie na czarną kawę, a spienianie mleka może być robione w oddzielnym urządzeniu to do rozważenia jeszcze Cafelat Robot
https://www.brewcompany.de/CAFELAT-Robot-REGULAR-poliert
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad 2019, 10:56:37 wysłana przez pj.w »

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Ekspres do 2200.
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Listopad 2019, 11:16:49 »
A masz jakieś doświadczenie w robieniu kawy z ekspresu kolbowego? W jakimś stopniu znasz już temat robienia espresso? Czy dopiero zaczynasz?

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Ekspres do 2200.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Listopad 2019, 11:55:40 »
Zastanawiałem się również nad dźwigniowym, ale słyszałem że ciężko tam o powtarzalność smaku

Niekoniecznie ciężko ;)
Ciężko się go nauczyć na początku - a jak się nauczysz - to szukasz - jak to było :P
dopiero waga zrobiła u mnie krok w powtarzalność - bez tego ciężko

a smak - moim zdaniem - ciężki do osiągnięcia z tanich maszyn

jaki masz młyn??? bo tutaj nie ma kompromisu...
Never Give UP †

Offline Asdqw

  • Wiadomości: 9
  • Młynek: wilfa svart wscg-2
Odp: Ekspres do 2200.
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Listopad 2019, 14:22:40 »
Pamiętaj też o dokupieniu młynka, Wilfa nie da rady do espresso.

W tej cenie możesz powinieneś jeszcze rozważyć:
Rancillio Silvia

Dźwignia - nie ma się czego bać, to są ekpresy które wybaczają wbrew  pozorom więcej niż proste ekspresy z pompą.

Jako, że musi być mleko zostaje Ci w tym budżecie Europiccola:


Jeżeli nastawiasz się głównie na czarną kawę, a spienianie mleka może być robione w oddzielnym urządzeniu to do rozważenia jeszcze Cafelat Robot

Mam już inny młynek - stety/niestety commandante. Mam zamiar dokupić do niego red clix. Ogólnie to Silvia też mi się spodobała, teraz tylko muszę się zastanowić co będzie dla mnie lepsze, Silvia, czy La Pavoni.

A masz jakieś doświadczenie w robieniu kawy z ekspresu kolbowego? W jakimś stopniu znasz już temat robienia espresso? Czy dopiero zaczynasz?
Szczerze mówiąc to raczej nie, w tej chwili mam najtańszą gaggia, i widzę że nie tędy droga.
Zastanawiałem się również nad dźwigniowym, ale słyszałem że ciężko tam o powtarzalność smaku

Niekoniecznie ciężko ;)
Ciężko się go nauczyć na początku - a jak się nauczysz - to szukasz - jak to było :P
dopiero waga zrobiła u mnie krok w powtarzalność - bez tego ciężko

a smak - moim zdaniem - ciężki do osiągnięcia z tanich maszyn

jaki masz młyn??? bo tutaj nie ma kompromisu...
Młynek jak już pisałem comandante, niedługo będzie również red clix. Będę miał zagwozdkę miedzy dzwignią, a Silvia. Rozumiem że w tej cenie ciężko będzie o coś lepszego? Czy ktoś z Was miał doświadczenia z owymi ekspresami? Zastanawia mnie czy za te pieniądze smak kawy zmieni się jakoś diametralnie. Ogólnie zdaje sobie sprawę, że dużo zależy ode mnie, od sposobu przyrządzenia, ale chodzi mi tutaj o to, czy da się coś fajnego z tego wycisnąć.

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Ekspres do 2200.
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Listopad 2019, 08:51:20 »
Ogólnie zdaje sobie sprawę, że dużo zależy ode mnie, od sposobu przyrządzenia, ale chodzi mi tutaj o to, czy da się coś fajnego z tego wycisnąć.
Z Europiccoli da się jak najbardziej dużo dobrego wycisnąć. Nie musisz kupować nowego. Francesco z Włoch dokonuje renowacji i sprzedaje używane egzemplarze (gdzieś mniej więcej za połowę ceny nowych)

Offline kursor

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: La Pavoni Prof;Flair Espresso Maker;Aeropress
  • Młynek: Commandante Mk3 ; Ceado E5P ; Lido E
Odp: Ekspres do 2200.
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Listopad 2019, 09:49:09 »
Mogę polecić La Pavoni. Jestem po pierwszym, większym serwisie. Części ogólnodostępne. Budowa prosta. Jak nie masz "dwóch lewych" rąk to obejdziesz się bez łaski serwisantów.

Offline Jndziszak

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: AP, V60
  • Młynek: ręczny
Odp: Ekspres do 2200.
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Listopad 2019, 14:19:32 »
Jeśli chodzi o La Pavoni to sam się nad tą dźwignią zastanawiam i wciąż się nie mogę zdecydować. Jak nabędziesz to koniecznie opisz swoje wrażenia.

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Ekspres do 2200.
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Listopad 2019, 21:50:17 »
Cześć, potrzebuje małej pomocy w wyborze ekspresu...
...
LELIT GLENDA PL41PLUS

Ja akurat dzisiaj zacząłem testować Lelit Glenda PL41PLUS (dzięki uprzejmości @Michał z Konesso).
Bojler 300ml, grupa 58mm, bez PID.

Zrobiłem już kilka kaw. Co mnie zaskoczyło, to że już drugie espresso wyszło poprawne i całkiem smacznie (trochę szczęścia z szybkim złapaniem odpowiedniago przemiału na młynku). Robiłem przepis 18g kawy w sitku, 36g na wyjściu, czas w okolicach 25 sekund.
Do tej pory miałem tylko doświadczenie z dźwigniami (wcześniej Arrarex Caravel, teraz Ponte Vecchio Export), więc myślałem że z pompą i większym sitkiem mi trochę zejdzie zanim zapoznam się ze sprzętem i coś pijalnego wyjdzie. Tyle się naczytałem o tych problemach z kanałowaniem (bo brak preinfuzji) i temperaturą (bo brak PID'u), a tu proszę takie zaskoczenie na początek :)
Używałem Arcaffe Roma (z punktów lojalnościowych na coffeedesk'u :) ).Możliwe że te ziarna są trochę łatwiejsze do zaparzania. Aczkolwiek paczka była otwarta dwa tygodnie temu więc już lekko zwietrzałe, a wypał sprzed pół roku, więc tym bardziej się dziwiłem, bo na dźwigni raczej tylko świeże dobrze smakują.

Oczywiście to tylko pierwsze wrażenie, zobaczymy jak będzie w kolejnych tygodniach, przy kolejnych kawach, i na innych ziarnach.

Mam już inny młynek - stety/niestety commandante...

Mielę młynkiem Eureka Mignon Specialita, z zasypanym hopperem, bezpośrednio do kolby, stuknięcie dwa razy, tamping, i tyle.

W przypadku ręczniaka, trzeba trochę więcej zachodu i wprawy z równomierną dystrybucją kawy w sitku bo to jest już właściwie single-dosing. Ja na początku używałem PV Export z Aergrindem, przerabiałem różne techniki dystrybucji, raz wychodziło lepiej, raz gorzej. Odkąd przesiadłem się na Specialit'e z zasypanym hopperem jest bajka. I szybkość mielenia, i w 90% przypadków brak kanałowania.


Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Ekspres do 2200.
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Listopad 2019, 22:21:13 »
bo na dźwigni raczej tylko świeże dobrze smakują.
Gdzieś musiałeś popełniać błąd w sztuce. Starsze wypały również wychodzą dobre, niby dlaczego akurat na dźwigni miałyby wychodzić gorzej. 😉

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Ekspres do 2200.
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Listopad 2019, 08:25:32 »
LELIT ANNA PL41TEM

Z podanych przez Ciebie urządzeń to będzie chyba najlepsze. Ma manometr i PID. Minusem na pewno będzie mniej popularna grupa (57mm zamiast 58 w Glenda).

Ile kaw dziennie/pod rząd ?

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Ekspres do 2200.
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Listopad 2019, 08:51:54 »
bo na dźwigni raczej tylko świeże dobrze smakują.
Gdzieś musiałeś popełniać błąd w sztuce. Starsze wypały również wychodzą dobre, niby dlaczego akurat na dźwigni miałyby wychodzić gorzej. 😉

Taka moja obserwacja, ale nie generalizuje :) Zazwyczaj po kilku dniach od rozpakowania paczki na dźwigni mi już tak nie smakuje, dlatego zazwyczaj pakuje mniejsze porcje próżniowo i mrożę, wtedy jest okej.

Jednym z powodów może być ciśnienie. Na PV Export (sprężyna) jest podobno max 6-7 bar, a na pompie 9 bar.
Inny jest też profil ciśnienia, na sprężynie jest opadający a na pompie stały do końca ekstrakcji.
Czas też jest inny, na dźwigni mam czasy w okolicach 60 sek, a na pompie 25 sek.
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad 2019, 08:54:34 wysłana przez untoldex »

Offline Asdqw

  • Wiadomości: 9
  • Młynek: wilfa svart wscg-2
Odp: Ekspres do 2200.
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Listopad 2019, 12:31:42 »
Przemyślałem troszkę temat, i postanowiłem ciut zwiększyć budżet, dlatego też założę nowy wątek żeby nie zaśmiecać forum.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi