Autor Wątek: Kupno herbaty-polecane sklepy  (Przeczytany 57936 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #60 dnia: 05 Luty 2015, 12:02:18 »
:) ty pokaż liście i napar a nie pudełka i torebki :P A tego na L to do zlewu wylej
LMWDP #469

Offline Tessa

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Jura J 6
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #61 dnia: 23 Listopad 2016, 18:51:13 »
Ja  sto kupuję kawy z  Tafelgut.de

ale to takie inne są...polecam, niebo w gębie...

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #62 dnia: 31 Maj 2018, 11:46:54 »
Na zaprzyjaźnionym forum otrzymałem od kolegi namiar na sklep ze sprawdzoną herbatą na ebay. Podobno herbatę sprzedają świetnej jakości, w przyzwoitych cenach. Herbata jest wyższej jakości niż sprzedawana u nas. http://www.ebay.com/usr/streetshop88?_trksid=p2047675.l2559&tfrom=230954035097&tpos=unknow&ttype=price&talgo=origal


ciekaw jestem czy robił ktoś z was już porównanie jakości herbat pomiędzy polecanymi przez Gromoga sklepami, tj. z aliexpress (Chinese Tea Culture Store) oraz drugim, polecanym, tj. http://www.ebay.com/usr/streetshop88?_trksid=p2047675.l2559&tfrom=230954035097&tpos=unknow&ttype=price&talgo=origal ?
Pytam się, bo poszukuję sklepu, który ma bardzo wysoką jakość herbat przy odpowiedniej cenie (niezbyt wysokiej), duży jej wybór, oraz mniejsze opakowania niż 250g :)

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 376
  • Ekspres: Kozak Rota 1-2, skarpeta Hario 240, kawiarka Giannini Giannina
  • Młynek: 1Zpresso JE Plus
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #63 dnia: 20 Lipiec 2018, 13:35:49 »
Jestem początkującym herbaciarzem - trzeci miesiąc - ale czuję, że "wsiąkłem" na resztę życia. :taktak:
Kupiłem kilka różnych klasycznych herbat w najbardziej znanych polskich sklepach internetowych, takich sklepach "z duszą", typu eherbata, czajnikowy itd.
Herbaty dobre lub niezłe, jednak prawdziwym odkryciem okazał się sklep (i marka) The Tea Makers z Londynu. Część ich asortymentu można dostać w polskim Konesso, jednak w sklepie angielskim ceny są niższe, wybór o wiele większy, przy tym mamy dostęp o licznych opinii oraz bardzo znaczących rabatów oraz przecen. Wysyłka błyskawiczna i bezproblemowa.
Same herbaty takiej jakości, że dosłownie opada szczęka.  :brawa: Herbaty nie są przesypywane na wagę, nie ma mowy o zwietrzeniu, pokruszeniu, pudełka czy "packi" bardzo wysokiej jakości. Jednym słowem ZUPEŁNIE inny poziom.
Największym plusem jest, że tak powiem, klarowność gatunkowa. Jeśli na przykład chcemy poznać klasyczną senchę, Tie Guan Yin czy Long Jing, to dostajemy niejako wzorcowego przedstawiciela danego gatunku - pochodzącego z odpowiedniego historycznie regionu (czasem wręcz plantacji), wytworzonego zgodnie z klasyczną recepturą, często organicznie itd. Szczególnie dotyczy to herbat supreme. Na dodatek design opakowań jest wyjątkowo przejrzysty i estetyczny.
Zapewne można kupić w Europie jeszcze lepsze herbaty, ale to wymaga sporego rozeznania w gąszczu dostawców itd. Jeśli jednak się nie ma na to czasu czy chęci - to można zaufać The Tea Makers - chyba bez ryzyka :)
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline herbaciarniajasminum

    • Herbaciarnia Jasminum
  • Wiadomości: 1
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #64 dnia: 11 Wrzesień 2018, 13:00:34 »
Polecam sklep internetowy z herbatami herbaciarniajasminum.
Herbaciarnia z Opola z wieloletnim doświadczeniem rozpoczęła sprzedaż internetową. W ofercie herbaty, akcesoria do herbat i zestawy prezentowe. Wysoka jakość, przy niskich cenach.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #65 dnia: 11 Wrzesień 2018, 13:05:41 »
Skontaktuj się w sprawie promocji z Administratorem. Następny, podobny wpis spowoduje uniemożliwienie pisania nawet o motylach. fux
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #66 dnia: 11 Wrzesień 2018, 16:47:49 »
http://www.artoftea.pl

- dla mnie TOP 1 - najlepiej przejść się do sklepu stacjonarnie, zadzwonić podpytać, właściciel ma ogromną wiedzę, a herbata to dla niego pasja. polecam!

Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #67 dnia: 29 Wrzesień 2018, 22:52:40 »
Popijając skażoną pomarańczą earl grey liptona oraz cascarę od antonia czytam właśnie ten temat i przypomina mi się jak piłam angielskie herbaty liściaste kupowane w dużych puszkach. Pamiętam że nie było na nie konkurencji u nas  ;)
Później brałam zielone w Arkomie k. Warszawy. Poziom nie odbiegający od średniej krajowej ale chociaż spory wybór mieli. Muszę chyba odświeżyć zapasy i spojrzeć na 2 linki powyżej: ebay i ten angielski sklepik  ;)
powoli się nawracam!! :)

Offline 4ni4 Kobieta

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Rusell Hoobs
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #68 dnia: 13 Luty 2019, 12:35:16 »
Jeśli o mnie chodzi to nie jestem jakąś smakoszką herbat, ale mam swoje ulubione. W młodości piłam zwykłego czarnego Liptona, a potem przerzuciłam się na Earl Grey i się jej trzymam cały czas. Herbatkę słodzę miodem lub dolewam soku malinowego "własnej" produkcji.
Ostatnio zaczęłam eksperymentować z Yerba Mate. Pierwsze zetkniecie nie było najlepsze, cierpki smak trochę mnie odrzucił, ale im więcej łyków wzięłam tym mniej przeszkadzał mi cierpki posmak. Muszę powiedzieć, że jestem zaskoczony jakiego kopa daje. Słyszałem również, że jest zdrowsza niż kawa, ponieważ pobudza, ale nie wypłukując z organizmu składników mineralnych.
*Link Removed*

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #69 dnia: 13 Luty 2019, 12:48:39 »
Zdecyduj się czy jesteś ona czy on.

Tutaj masz temat o herbacianych preferencjach, ten w którym właśnie piszesz, jest o polecanych sklepach.
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=92.450
¯\_(ツ)_/¯

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #70 dnia: 13 Luty 2019, 15:02:26 »

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #71 dnia: 13 Luty 2019, 15:06:09 »
Gender fluid?
To po tej yerbie.

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #72 dnia: 14 Luty 2019, 08:31:08 »
Gender fluid?
To po tej yerbie.
Nie wiem jak Wy, ale ja po yerbie TAK nie miałam. Jakiś specjalny gatunek jest potrzebny czy jak? ;)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #73 dnia: 14 Luty 2019, 08:41:56 »
Może doprawiony jakimiś ziołami? :P

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Kupno herbaty-polecane sklepy
« Odpowiedź #74 dnia: 15 Czerwiec 2019, 23:35:25 »
Ja nie wątpię że e-herbata i czajownia mają dobre herbaty

e-herbata.pl  czy eherbata.pl  ?

Szukam gdzieś niezbyt drogiego Pai Mu tan w ilości około 1kg do cold brew. Czy możecie coś polecić? z dostaw z Polski.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi