Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1525980 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6090 dnia: 11 Listopad 2019, 18:20:01 »
Kostaryka Sonora, podobnie jak poprzednie palenie fajna jest jako espresso. W filtrach niewielka kwaskowatość, ale za to spora głębia, tekstura :). Kolumbia Esperanza -- bardzo przyjemna w filtrach, niczym jakaś słodsza Kenia :).

Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6091 dnia: 11 Listopad 2019, 19:02:17 »
Świetna La Cristalina Natural! Teraz otworzyłam :)
Świeża, jasna, wielo-wielobarwna, z głębią.
Lepsza niż Sonora  :szampan:
 [emoji106]
powoli się nawracam!! :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6092 dnia: 11 Listopad 2019, 19:12:22 »
Nie lepsza tylko inna :). Kolumbie są generalnie chyba bardziej wysokogórskie i z bardziej zadrzewionych upraw. Kostaryki z kolei mają swoją specyfikę naturalnej obróbki. Ale Cristalina jest po prostu topowa, zgoda :).

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6093 dnia: 11 Listopad 2019, 19:21:14 »
Zarówno Cristalina natural jak i Cauca Esperanza są świetne.

Poniżej moje odczucia co do Kolumbii Cauca Esperanza:
W charakterze przypominająca nieco kawy kenijskie. Zdecydowane i intensywne aromaty owoców. Gładka tekstura o wyrazistej cielistości. W aromatach jak dla mnie wyczuwalne były żurawina, dzika róża, porzeczki, słodycz w połączeniu z gładką teksturą przywodzi mi na myśl melon a na finiszu pojawiał się karmel. Świetna, bogata w aromaty kawa.
Dla mnie w odczuciu dominują kolory czerwony i bursztynowy.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6094 dnia: 12 Listopad 2019, 19:31:57 »
Wszystkie kawy Eli są bardzo dobre i warte zachodu. Nie chce mi się już tego w kółko powtarzać ::). Teraz znowu mam przy sobie kubek z przelewek Kostaryki El Papal. Może nie ma w niej szaleństwa owocowych wrażeń jak w Kenii, ale ma ona także swój "mocny" charakter. Jest także owocowa ale przede wszystkim słodka, może niczym brzoskwiniowy kompot i dobra mleczna czekolada. Kenie i Etiopie oraz Kolumbie są wybitne, ale rówież Brazylie mogą zaskoczyć :taktak:. Jakiś tydzień temu bardzo smakowała mi Cachoeira. Jest tym razem bardzo lekko wypalona, więc idealnie się sprawdzi w filtrach.

Z moich kaw bardzo udane są ostatnie wydania: A+ oraz nowe E#1 i E#2. Te ostatnie mieszanki są zupełnie nowe. Do obu trafiły nowe kawy. Przede wszystkim do E#1 powrócił Salwador, dokładnie z obróbki Honey. E#2 jak zwykle ma sporo Kolumbii La Claudina, więc można się spodziewać charakterystycznych owocowych wrażeń. W obu mieszankach jest odrobina Etiopii Sidamo oraz sporo palonego nieco ciemniej Hondurasu. Ciekaw jestem jak to wszystko ocenicie? Mnie smakują bardzo :). -->> Espresso 1/2

Dla zainteresowanych wspomniany Honduras w małych opakowaniach 100g -- proszę się uśmiechnąć, a do E#1/E#2 trafi także i to.
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2019, 20:02:36 wysłana przez Antonio »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6095 dnia: 15 Listopad 2019, 20:52:59 »
Nie było mnie przez dwa dni. Po drodze mnóstwo okropnej kawy z Orlenu wypiłem. Nareszcie w domu -- tym razem wszystko mi smakuje :). A+ jest super. E#1 jest super. E#2 jest super super ;). E#1 to fajna, lekka, stricte czekoladowa kawa. E#2 ma obłędną głębię czerwonego wina i aromaty granatów, jabłek, śliwek, pochodzące z Kolumbii La Claudina Natural -- w końcu to kawa z magazynu Synestezji, siła rażenia/wrażenia tej kawy jest niesamowita.

Znowu wpadła w moje ręce "moja stara" -- pokiereszowana przez kuriera DPD Orchestrale Nota. Znajomy wysłał ją kurierem, a kurier pewnie rzucił paczką. Tylne stopki zapadły się w głąb obudowy i siebie, pompa wyleciała w górę i uderzyła w bojler, dolna płyta się strasznie wygięła. Masakra. Musiałem wypatroszyć biedactwo, wyjąć bojler, odkręcić motopompę i wyprostować podłogę. Jak myślicie, czy nóżki da się kupić w sklepie typu Brico Marche? Też im się dostało...

« Ostatnia zmiana: 15 Listopad 2019, 20:59:47 wysłana przez Antonio »

Offline D2mian Mężczyzna

  • Wiadomości: 189
  • Ekspres: V60 02; AP; FP
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6096 dnia: 15 Listopad 2019, 21:14:47 »
Nóżek szukaj w sklepach ze sprzętem audio lub do takich samych zastosowań na allegro, przy odrobinie szczęścia znajdziesz prawie identyczne.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6097 dnia: 15 Listopad 2019, 22:54:56 »
Widzę, że u DPD nic się nie zmienia :cenzura: U mnie na szczęście skończyło się na pokrzywionej części z tacką ociekową.

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6098 dnia: 15 Listopad 2019, 23:38:53 »
Aricha... V60, Aeropress, ok. Owocowa przede wszystkim. Od czasu do czasu lubię. Tym czasem przypomniałem sobie o phinie, który zalega gdzieś w szafce między filizankami. Doza jakieś 15g. Phin z tych małych, chyba 140ml. Woda zaraz po zagotowaniu. 30 sekund preinfuzja. Potem do końca. Uzupełnione gorącą wodą do +- -150ml. Mielenie raczej drobne jak na przelew. Początek skali na Severinie. Efekt miazga, poza akcentami, dotychczas pierwszoplanowymi, owocowymi, pierwsze skrzypce zagrały aromaty orzechowo czekoladowe. Trudno mi to powtórzyć w innej metodzie. Chylę czoła.

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6099 dnia: 17 Listopad 2019, 14:31:29 »
Czy w najbliższym czasie pojawi się Brazylia Minas Gerais?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6100 dnia: 17 Listopad 2019, 16:06:53 »
Proszę bardzo, zapomniałem o niej -->> Brazylia Minas Gerais.

@jancewicz, czasami warto i trzeba drobniej kawę zmielić. Mam za sobą parę prób z Kenią Kainamui. Jak zwykle biorę 20g, wrzucam do Mahlkoniga i zaparzam w V60. Coś mi jednak nie pasowało... skorygowałem ustawienie młynka na drobniejsze. To samo a efekt zupełnie inny, pyszny :).

Dziś znowu sprawdziłem sobie E1, E2, A+ i inne moje kawy. E1 daje bardzo słodkie espresso, przyjemne, całkiem gęste, kwaskowatość raczej niewielka. E2 też jest słodkie i bardzo aromatyczne, nieco większą ma kwaskowatość, ale przez to jest bardziej ekscytujące :). A+ jak poprzednie palenia -- solidna, dość bogata we wrażenia smakowe kawa.
Wciąż aktualne -- jeśli ktoś zechce, to dołożymy do E1/2 "niemały gratisik" w postaci 100g fajnego Hondurasu wypalonego do espresso.

Chocolate Wave pojawi się wkrótce. Na razie spokojnie zastąpią tę mieszankę wspomniane E1 i E2.
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad 2019, 17:31:07 wysłana przez Antonio »

Offline shadowpc21

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Arte Di Poccino
  • Młynek: Compak k6 w renowacji , Arte Di Poccino
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6101 dnia: 19 Listopad 2019, 00:01:58 »
Nie było mnie przez dwa dni. Po drodze mnóstwo okropnej kawy z Orlenu wypiłem. Nareszcie w domu -- tym razem wszystko mi smakuje :). A+ jest super. E#1 jest super. E#2 jest super super ;). E#1 to fajna, lekka, stricte czekoladowa kawa. E#2 ma obłędną głębię czerwonego wina i aromaty granatów, jabłek, śliwek, pochodzące z Kolumbii La Claudina Natural -- w końcu to kawa z magazynu Synestezji, siła rażenia/wrażenia tej kawy jest niesamowita.

Znowu wpadła w moje ręce "moja stara" -- pokiereszowana przez kuriera DPD Orchestrale Nota. Znajomy wysłał ją kurierem, a kurier pewnie rzucił paczką. Tylne stopki zapadły się w głąb obudowy i siebie, pompa wyleciała w górę i uderzyła w bojler, dolna płyta się strasznie wygięła. Masakra. Musiałem wypatroszyć biedactwo, wyjąć bojler, odkręcić motopompę i wyprostować podłogę. Jak myślicie, czy nóżki da się kupić w sklepie typu Brico Marche? Też im się dostało...



Jak wyglądają te nóżki, może mógł bym pomóc w tym temacie

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6102 dnia: 20 Listopad 2019, 20:44:17 »
Witam , Mastro Antonio  Jak zawsze szybka dostawa +  mały sympatyczny prezencik - dziękuję :)

 A+ jest znakomita - jest to co co lubię.  Jest gęsta, i oleista, bez kwasku, na moje podniebienie smakuje super . Jutro będę degustował  E1 i E2 .

Na zdjęciu - moja najświeższa  dostawa i dzisiejsze poranne doppio : waga kawy 18-19g. preinfuzja 5-6 secund, zawartość w filiżance 42 g. czas parzenia 27.28 secund. :) U
stawienie młynka pozostało  z Espresso1 - myślę ,że odrobinę za grube mielenie.  Dzięki  :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6103 dnia: 23 Listopad 2019, 14:19:31 »
Dziękuję bardzo i cieszę się, że Rocket nadaje na pozytywnych falach :).

Święta idą na całego, coraz bliżej i bliżej, więc sporo nowości będziemy dozować. Jeśli zerkniecie teraz do naszego sklepu i klikniecie w moją zakładkę, to znajdziecie kolejne dwie wersje Espresso #2. Moja ostatnia, nieco bardziej złożona wersja E#2 zniknęła błyskawicznie. Z aktualnych, jedna to wyjątkowy eksperyment Eli, druga to moje dzieło. Obie mieszanki są ciekawe i warto po nie sięgnąć. Wersja Synestezji jest naturalnie nieco jaśniej palona niż moja. W związku z tym jest w niej fajna kwaskowatość i mniej gorzkiego smaku. Moja wersja jest o tyle ciekawa, że zamiast Brazylii, użyłem ziaren z Meksyku. Skąd dokładnie, kiedy indziej opowiem ;).

Pojawiła się też inna z tego cyklu mieszanka -- Espresso #3. Dość rzadko sięgaliśmy po kawy z Gwatemali. Na polu jasnego palenia do metod przelewowych, jakoś nie za bardzo ten kraj pochodzenia trafia w gusta i emocje Synestezji. Jak wiecie królują Kenie, Etiopie, Kolumbie, bywało/bywa coś z Kostaryki, Salwadoru, Hondurasu. Inaczej sprawy się mają z moimi "cięższymi" paleniami do espresso. W mieszance Stormy Weather cały czas przewija się Gwatemala. W Espresso #3 mamy sporo nowego ziarna z Gwatemali, z regionu Jalapa. Czysta "czekoladowość" raczej.

Na półkach Synestezji mamy dużo świeżych paleń. Są trzy Etiopie: Aricha Natural i Washed, oraz Kercha Keloo Honey. Są ostatnie paczki "najjaśniejszej" Kainamui oraz nowe palenie słodkiej Riakiania. Z Kolumbii naprawdę polecam doskonałą La Esperanza oraz jak zwykle La Claudina Natural i La Cristalina Natural. Ostatnie opakowania Kostaryki Sonora Natural wciąż w promocyjnej cenie. Jest też i Brazylia Cacheira -- palenie z 29/10 (ostatnie paczki) było wybitnie udane, miało w dripie bardzo fajną wymowę, owocową, jakby coś przypadkiem do ziaren z Brazylii się dostało...

Taka jeszcze ciekawostka. Mały, składany dripper z USA -->> Pourigami Sierpiński. Można złożyć/rozłożyć, schować do portfela, do kieszeni. Polski akcent, motyw trójkąta Sierpińskiego to moja sprawka ;). Jest tylko 30 szt. tych urządzeń :). Cena mniej więcej taka jak za oceanem. Nigdy wcześniej nie używałem takiego trójkątnego drippera. Twierdzę po paru próbach, że używa się go łatwiej niż stożka Hario. Mniejsza jest powierzchnia, na którą wylewamy wodę. W zasadzie zostaje nam jedynie słuszna możliwość: wylać wodę na środek. Można do tego użyć szerokiej strugi, np. z termosu. Polecam :). Pourigami zapakowane w etui jest wielkości/ciężaru mojego telefonu komórkowego -- 156g (telefon 159g ;)).

« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2019, 16:09:22 wysłana przez Antonio »

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6104 dnia: 25 Listopad 2019, 10:27:03 »
Czekałem na Chocolate Wave ale w sumie tym postem Antonio mnie przekonałeś i wziąłem E3. Ostatnio spróbowałem Stormy Weather z próbki i było super przyjemne tez poszlo do koszyka. Na filtry brakuje Cristaliny Honey ale Riakiania choć trochę mi ją zastąpi plus cos do spróbowania innego.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi