Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516414 razy)

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1470 dnia: 08 Listopad 2015, 22:10:56 »
to byłbym

Co do smogu.. miałeś jakieś objawy po pierwszym razie? Mi od dwóch dni rozsadza głowę i zastanawiam się czym to może być spowodowane.. dodam, że wczoraj wróciłem z tego pięknego miasta.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1471 dnia: 08 Listopad 2015, 22:14:35 »
Kaszlę od miesiąca i mi przechodzi bardzo powoli, a jak wdychałem to gęste powietrze (chyba w środę), to piekł mnie język. Ale więcej negatywnych skutków na razie nie odczuwam.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1472 dnia: 10 Listopad 2015, 18:56:35 »
Ciekawa jestem natomiast, czy ktoś poczuł (w ziarnie, pyle oraz espresso) aromaty żywiczno-balsamiczne: coś na kształt rozmarynu czy pinii?
W posmaku dripa z V60 są takie akcenty.

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1473 dnia: 11 Listopad 2015, 11:32:53 »
No nie, Artisan jest fascynujący pod innym względem :-).
Odwracając temat chciałam zapytać, jakie aromaty wyczuwają Państwo w Etiopii Rocko Mountain?  :kwiat:
Bardzo proszę o jak najbardziej subiektywne opisy, jak największą ilość "wolnych skojarzeń", ale bez "licentia poetica"..będę wdzięczna za uwzględnienie w opisie tylko takich wrażeń, jakie Państwo rzeczywiście czują :-)

Postaram odwdzięczyć się uczestnikom dyskusji  :szampan:

O Rocko Mountain na zdrowie w dniu moich imienin :)
Aromat jak po otwarciu torebki z kisielem o smaku poziomki, wiśni. Potem mnóstwo poziomki. Gdzieś w tle mango.
Słodkość w stronę owoców (likier ale bez zawiesiny).
W miarę stygnięcia mango lekki powiew pomarańczy. Pojawiają się aromaty przypraw. Przez chwilę miałem rozmaryn i lekko piekący język.
Jeszcze chłodniejszy napar aromat borówki. Coś różanego ale szczypta wymieszana z mango i borówką. W tle truskaweczka.
Po kolejnym łyku jeszcze więcej mango. Po przepłukaniu kawą górnych ślinianek pojawiła się poziomka.
 Znowu przyprawa na języku połączona z wiśnią z konsystencją gęstego czerwonego wina.
Na finiszu czekolada wiśniowa na bazie alkoholu.
Ostatnie łyki aromat kwiatowy różany. Wracają aromaty poziomka, mango, śliwka, borówka i czekoladowa wiśnia z cukierków z alkoholem.
Metoda, kalita, 93-92C, 16g na 260ml wody, czas 3 minuty.

Elu z pozdrowieniami

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1474 dnia: 11 Listopad 2015, 13:33:20 »
Czytając Twój opis strasznie się zasmuciłem [emoji22], że nie mam tak rozwiniętych kubków smakowych jak Twoje. Może po latach doświadczeń dojdę do takiego poziomu doznań smakowych popijając zwykłą  :kawa:
Jestem naprawdę pod dużym wrażeniem  :szampan:

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1475 dnia: 11 Listopad 2015, 16:07:09 »
Dziękuję za uznanie. Sam jestem zaskoczony.
Na pewno pomaga mi dieta (różnorakie doświadczenia smaków). Brak słodzenia napojów. Piję głównie wodę i kawę.
Także przed południem czuję więcej smaków i aromatów.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1476 dnia: 11 Listopad 2015, 22:25:54 »
Bardzo dziękuję, mr_j za tak piękny i szczegółowy opis percepcji..drinka urodzinowego z Etiopii  :kwiat:
Życzę dużo zdrowia i wielu ciekawych sensorycznych podróży..także z naszymi kawami.

Ciekawa jestem, które palenie było zaparzane: 13.10,28.10 czy 30.10.
Aromat róży jest w Etiopii obecny niewątpliwie. Mam nawet zebrany na nadmorskich wydmach wzorzec aromatyczny: zamrożone płatki Rosa canina, które nadają się nawet do jedzenia  :). Są bardzo aromatyczne i pyszne..

Może kiedyś napiszę więcej o związanej z tymi płatkami historii. Mr_j życzę jeszcze raz sto  :szampan:

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1477 dnia: 12 Listopad 2015, 00:13:23 »
Dziękuję Elu, za serdeczności :)

Palenie jest z 28.10.

Offline ggalkow

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: drip, AP, FP, mokka
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1478 dnia: 12 Listopad 2015, 12:40:58 »
Etiopia Yirga Cheffe Rocko Mountain Natural
Palenie 30/10 (28/10 jeszcze czeka na otwarcie).

To moje pierwsze podejście do opisu wrażeń zapachowo-smakowych z degustacji kawy, więc proszę o wyrozumiałość (wcześniej ćwiczyłem trochę głównie na czerwonym winie)

W ziarnie całym i mielonym intensywna poziomka (wszechobecna w każdej fazie przygotowania i degustacji) i delikatna czekolada. Parzenie: pojawia się intensywny zapach cytrusów: limonka, pomarańcza, do tego truskawki. Zaparzona: pierwszy zapach, delikatna, słodka czekolada. Drugi zapach - dużo owoców: poziomka, wiśnia, również jeżyna. W smaku delikatna, dobrze zbalansowana, lekko kwaskowa, gładka i 'otulająca'. Intensywnie owocowa (cytrusy, poziomka, jeżyna), finish pozostawia smak delikatnej czekolady.

Pozostało jeszcze sporo aromatów w różnych fazach, których nie byłem w stanie zidentyfikować, ale będę próbował dalej przy modyfikacjach parzenia.

Niestety rozmarynu ani pinii nie byłem w stanie odnaleźć w naparze, może nie udało mi się wydobyć przy parzeniu.

Przygotowanie: 15g/220ml, drip Bonavita, filtr Hario V60, czas ok. 3,5 min (2 min 'parzenie', reszta przelew). Temp. wody niestety niemierzona/nieustawiona, prawdopodobnie ok 90-94st


Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1479 dnia: 12 Listopad 2015, 12:53:15 »
Ciekawa jestem natomiast, czy ktoś poczuł (w ziarnie, pyle oraz espresso) aromaty żywiczno-balsamiczne: coś na kształt rozmarynu czy pinii?
W posmaku dripa z V60 są takie akcenty.



Czy te aromaty żywiczno-balsamiczne są pożądane, przyjemne w odbiorze? Dostaliśmy próbki kaw z eksperymentalnej plantacji w Brazylii i w jednej z odmian, po raz pierwszy odczułem tak mocno te aromaty żywiczne że nie dałem radę ją wypić. Intensywność lasu sosnowego była tak mocna ze zaćmiła całą kawę. 

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1480 dnia: 12 Listopad 2015, 13:22:54 »
Bardzo dziękuję @ggalkow za kolejną piękną "mapę sensoryczną" aromatów Etiopii. Nie spodziewałam się aż takiego odzewu na moje pytanie. Oprócz wiadomości tutaj: bardzo rzetelnych i bardzo szczegółowych oraz literacko wspaniałych relacji , dostałam kilka pięknych listów na mojego prywatnego maila.
Za wszystkie ogromnie dziękuję! :kwiat:


Ciekawa jestem natomiast, czy ktoś poczuł (w ziarnie, pyle oraz espresso) aromaty żywiczno-balsamiczne: coś na kształt rozmarynu czy pinii?
W posmaku dripa z V60 są takie akcenty.



Czy te aromaty żywiczno-balsamiczne są pożądane, przyjemne w odbiorze? Dostaliśmy próbki kaw z eksperymentalnej plantacji w Brazylii i w jednej z odmian, po raz pierwszy odczułem tak mocno te aromaty żywiczne że nie dałem radę ją wypić. Intensywność lasu sosnowego była tak mocna ze zaćmiła całą kawę. 

Tak, dla mnie są ogromnie przyjemne i pożądane. Progi wrażliwości na różne molekuły są jednak bardzo indywidualne: @rango, czy mógłbyś mi sprzedać jakieś 240g-360 g tej żywicznej Brazylii?: surowej :-)
Chętnie ją do małego piecyka wrzucę i spróbuję.
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2015, 13:26:16 wysłana przez Elka »

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1481 dnia: 12 Listopad 2015, 13:58:38 »
Na wiosnę ma być zorganizowany wyjazd na tę plantację. Właściciel zobowiązał się aby poniósł koszty pobytu, jedynie trzeba zapłacić za transfer z Polski do Brazylii :) Surowej kawy już nie mam. 
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2015, 14:01:12 wysłana przez fux »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1482 dnia: 12 Listopad 2015, 14:34:13 »
Eee... znamy tę farmę/firmę ;).

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1483 dnia: 12 Listopad 2015, 16:03:33 »
Na wiosnę ma być zorganizowany wyjazd na tę plantację. Właściciel zobowiązał się aby poniósł koszty pobytu, jedynie trzeba zapłacić za transfer z Polski do Brazylii :) Surowej kawy już nie mam. 

A masz wypaloną? jaka to była obróbka i jaki cultivar? Widzę, że PN..

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #1484 dnia: 14 Listopad 2015, 20:53:16 »
Dopiero teraz się z tym uwinąłem:
Los Pirineos PACAMARA

Gilberto Baraona, właściciel Los Pirineos jest przesympatycznym człowiekiem. Od lat mam go wsród znajomych na FB ;). Mam nadzieję, że kiedyś tam poznam go osobiście...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi