Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516083 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #975 dnia: 27 Marzec 2015, 11:48:41 »
Dlatego napisałem:
Nic na siłę, to tylko zabawa  :evil:.

Rozumiem Twoje podejście i obawy :). Sam też się nie zagłębiam w jakieś psychologiczne meandry ani nie deliberuję nad zapachem (bo sam wiem co lubię, a czego nie lubię). Ale jeśli widzę skrajnie różne reakcje ludzi na dany zapach, to chyba mam prawo do jakiejś (nawet tandetnej) analizy, prawda? I do pewnej konfrontacji z reakcjami innych też chyba mam prawo?
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2015, 11:51:02 wysłana przez Antonio »

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #976 dnia: 27 Marzec 2015, 11:58:35 »
Tylko ja się boję zaszufladkowania do "grupy klientów" którzy nie akceptują naturali albo "tych z Opola"  :hihihi:

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #977 dnia: 27 Marzec 2015, 11:59:17 »
Elka jaką kawkę w takim razie polecasz, chcę być zaskoczony perwersją :)
A drugi kilogram na "To może być zapach konwalii z mojego ogrodu, porzeczek z mojego sadu, dzikich jabłek z "mojego" lasu.."  :kwiat:

Najbardziej perwersyjnym naszym mikrolotem była Costarica Finca Licho: niesamowity natural od Bros Aquilera (cultivar Villa Sarchi, wiśnie kawowca doprowadzone na niebiezpieczną, aczkolwiek bosko słodką granicę PRZEJRZAŁOŚCI a potem pozostawione na ziarnach do wyschnięcia). Mikrolot ten spowodował wśród naszych klientów największą dwubiegunowość oceny "hedonistycznej".

Dla jednych upojnie pachnący (aromat tropikalnej dżungli i rosnących w niej owoców: może jabłek z Drzewa Poznania Złego i Dobrego), nęcący intensywną (ale czystą!) nutą likierową wśród niektórych klientów budził wyraźny niepokój: coś w aromatach tej kawy nie było dla nich STERYLNE.

Tak się złożyło, że kawę tę zabrałam na Mistrzostwa Włoch Roastingu w maju 2014, odbywające się w toskańskiej miejscowości Sinalunga. Ku mojemu zaskoczeniu kawa ta została skrajnie różnie odebrana przez uczestników oraz sędziów Mistrzostw.

Andrej Godina, telewizyjna gwiazda włoskiego świata kawy, doktor Universita del Caffe z Triestu, całkowicie ją odrzucił, twierdząc że to kawa "defektywna". Znając Andreja trochę bliżej i obserwując różne jego poczynania, pokusić mogłabym się o hipotezę że tzw. "rodzic normatywny", czyli wewnętrzny cenzor, mówiący co "przystoi" a czego robić nie należy, mógł być u Andreja szczególnie wysoki. Piszę o tym z głębokim wewnętrznym przekonaniem, gdyż mnie samej, na samym początku mojej przygody z analizą sensoryczną, poddano mnie tzw. testowi Dusaya, opartego o założenia analizy transakcyjnej Berna. Mój wielki Mistrz, a potem przez długie lata Przyjaciel, Luigi Odello, od lat koreluje wyniki tego testu z poczynaniami sędziów jego paneli analizy sensorycznej. O mnie wiadomo, że nie będę szczególnie efektywnym sędzią, gdyż raczej nie "kolimuję" z żadnym panelem, idę własną drogą, nie jestem w związku z tym "reprezentatywna" dla żadnej populacji. Współczynnik "normatywnego rodzica" jest u mnie wyjątkowo niski (nie będę się zastanawiać, co w danym winie czy kawie czuć "powinnam" i raczej nie będę o to pytać, mając wszelkie zewnętrzne autorytety w "największym poważaniu" (spory udział ma tutaj także wyjątkowo wysoki poziom "zbuntowanego dziecka"). Ponieważ "bawiące się dziecko" i tzw. "mały profesor" są ru mnie bardzo wysokie, całym sercem "oddaję się zabawie" i podobno jestem "kreatywna". Jak się domyślacie, kocham "naturale" i inne niekonwencjonalne kawy.

Moich gustów nie podzieli Filip Akerblom, roaster ze Skandynawii o surowym, ascetycznym obliczu, który na Mistrzostwach Włoch Roastingu był sędzią technicznym (zbulwersowanym żywiołowością Włochów i prawie "kolektywnym" paleniem w trakcie tych zawodów oraz faktem, że ja siedziałam na krześle, obok palących kawę zawodników i że roasterzy ze mną dyskutowali). Filip zaczął się do nas wszystkich uśmiechać dopiero po kolacji w średniowiecznym zamku złożonej z "bistecca fiorentina" i suto zakrapianej Chianti. . 

Finca Licho zachwyci natomiast Rubensa Gardelli (mistrz Włoch roastingu, wice-mistrz świata w konkurencji "brewers"), Paolo Coffee Lover Scimone (mistrz północnych Włoch roastingu, założyciel palarni "His Majesty the Coffee") oraz Marco Cremonese, organizatora włoskiej edycji Mistrzostw Roastingu, ciepłego i empatycznego człowieka o niepokornej czuprynie pełnej "wzburzonych loków", który mi kazał pozdrowić "piękną Beatrice" (historia na inną opowieść..)

Natural wybrany przez Rubensa (cultivar Kenia z Salvadoru) zajmie 2-gie miejsce na Mistrzostwach Świata Brewers, ale i tak jakiś Skandynaw go określi jako "too fruity"

Ciekawa jestem, co Szanowni Państwo na to..? :-) Proszę o wszelkie refleksje na ten temat..


Tylko ja się boję zaszufladkowania do "grupy klientów" którzy nie akceptują naturali albo "tych z Opola"  :hihihi:

Grain, dlaczego się boisz? :-).  Podobno już sam fakt "bania się czegoś" wart jest dogłębnej autoanalizy a przynajmniej refleksji nad naszymi osobistymi uwarunkowaniami. Wiesz, jak się zakończyła moja znajomość z Odello? Poznałam "Mistrza" w Brescii, potem bardzo długo z nim korespondowałam,mogę powiedzieć że on mnie w tę korespondencję "wciągnął". W jednym z listów wypaliłam wprost, co sądzę o robieniu testu Dusaya kursantom i wczytywaniu wyników do osobistego laptopa oraz analizowaniu potem oraz wnioskowaniu na podstawie tego testu potem na temat osobowości kursanta/kursantki. Gdy moja nieśmiałość związana z "autorytetem Mistrza" minęła, napisałam Odello, że nigdy więcej by mnie na ujawnienie wyników tego testu "nie naciągnął" i że oddanie ankiety na kursie wiązało się z dużym oporem moralnym, że się czułam tak, jakby mnie ktoś inwigilował oraz "z butami" właził w moją duszę.

Odello popełnił ten błąd, że usiłował mnie poddać "testowi Dusaya" drugi raz, na kursie "Narratore del Gusto" w Neapolu.  Oddałam mu nie uzupełnioną kartkę i wyszłam. Wykrzyknął za mną, że mi "nie zaliczy" kursu..aby mi przysłać dyplom po miesiącach zwłoki. Pomimo tej różnicy zdań uważam dzisiaj, że test Dusaya mówi bardzo dużo..również o ewentualnej percepcji aromatów :-)

Dla zainteresowanych umieszczam link do informacji o "egogramie" Dusaya tutaj:

http://www.transactional-analysis.info/Themes/egogram.html



Dlatego napisałem:
Nic na siłę, to tylko zabawa  :evil:.

Rozumiem Twoje podejście i obawy :). Sam też się nie zagłębiam w jakieś psychologiczne meandry ani nie deliberuję nad zapachem (bo sam wiem co lubię, a czego nie lubię). Ale jeśli widzę skrajnie różne reakcje ludzi na dany zapach, to chyba mam prawo do jakiejś (nawet tandetnej) analizy, prawda? I do pewnej konfrontacji z reakcjami innych też chyba mam prawo?

Antonio, mnie tu wcale nie chodzi o konfrontację z innymi. Nie chodzi mi także w tej dyskusji o wywoływanie skrajnych emocji. Kwestia odrzucania naturali nieustannie mnie zastanawia.  Mój konkurent z Anglii napisał o Etiopii Kochere natural: "you will love it or you will hate it". :-)

Moim zdaniem chodzi rzeczywiście o kwestie pewnej cenzury wewnętrznej. Jeden z uczestników napisał, o babci, brudnych rękach i zupie ogórkowej. Uznałabym to za bardzo daleko idącą metaforę a może nawet eufemizm? Ja raczej miałam na myśli babcię/mamę..i trzymanie rąk pod kołdrą..a może nawet powąchanie tych rąk (po wyjęciu ich spod kołdry) oraz ocenę moralną/hedonistyczą zapachu dziecinnych rąk wyjętych spod kołdry???

Pamiętasz, co Odello powiedział o Etiopii naturalnej wypalonej przez Zamka: ona miała dla niego aromat "del animale" (zwierzęcia) ale ten aromat "animelesco" (zwierzęcy) był dla Odello aromatem "della pelle del bambino" (skóry dziecka). Teraz dopiero zaczynam rozumieć, co Luigi miał na myśli.

To samo mi napisał potem o Etiopii Harrar, jaką degustował publicznie w Mediolanie oraz o Etiopii Kochere, jaką mu przesłałam..



Ano być może...mogł tylko pomagać mieszać zacier :D A po co wywoływać w ogóle takie wspomnienia...no chyba że ktoś tam ma sentymentalną naturę ;)

Odello (i psychoanalitycy) zapytaliby natychmiast: dlaczego "boisz się" takie wspomnienia wywołać? :-)

@Spinacz - scaliłem
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2015, 13:22:28 wysłana przez Spinacz »

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #978 dnia: 27 Marzec 2015, 13:13:44 »
Dlaczego by nie pomyśleć o tym zapachu? Dlaczego nie?
Bo to mi trąci jakąś tandetną psychoanalizą w stylu "na pewno zapach jest właściwy i piękny dla innych tylko mi się źle kojarzy. Więc może ze mną jest coś nie tak. Trzeba przemyśleć co takiego się wydarzyło w moim życiu że tego aromatu nie akceptuję."
Dla mnie to bez sensu. Nie można mieć własnego gustu ? Szkoda życia na takie analizy. Nie pasuje mi jakaś kawa to kupuję inną, w końcu jest tyle do odkrycia.  :szampan:

Dla mnie te dwa pierwsze zdania są odpowiedzią-pytaniem, co być może masz w sobie (pod warunkiem, że dobrze Cię zrozumiałem :) ), że tak odbierasz dyskusję - jako jałową.
Masz taką interpretację, na podstawie swoich doświadczeń. Chcesz jasności i klarowności, coś Ci się podoba pijesz, nie - nie pijesz ?!

Dla mnie pojawił się bardzo ciekawy wątek-idea. Co myślę o zapachu, jak pamiętam zapach. W odniesieniu do kawy, jak myślę o tym, niesamowite !



Elka jaką kawkę w takim razie polecasz, chcę być zaskoczony perwersją :)
A drugi kilogram na "To może być zapach konwalii z mojego ogrodu, porzeczek z mojego sadu, dzikich jabłek z "mojego" lasu.."  :kwiat:

Najbardziej perwersyjnym naszym mikrolotem była Costarica Finca Licho: niesamowity natural od Bros Aquilera (cultivar Villa Sarchi, wiśnie kawowca doprowadzone na niebiezpieczną, aczkolwiek bosko słodką granicę PRZEJRZAŁOŚCI a potem pozostawione na ziarnach do wyschnięcia). Mikrolot ten spowodował wśród naszych klientów największą dwubiegunowość oceny "hedonistycznej".

Dla jednych upojnie pachnący (aromat tropikalnej dżungli i rosnących w niej owoców: może jabłek z Drzewa Poznania Złego i Dobrego), nęcący intensywną (ale czystą!) nutą likierową wśród niektórych klientów budził wyraźny niepokój: coś w aromatach tej kawy nie było dla nich STERYLNE.

Tak się złożyło, że kawę tę zabrałam na Mistrzostwa Włoch Roastingu w maju 2014, odbywające się w toskańskiej miejscowości Sinalunga. Ku mojemu zaskoczeniu kawa ta została skrajnie różnie odebrana przez uczestników oraz sędziów Mistrzostw.

Andrej Godina, telewizyjna gwiazda włoskiego świata kawy, doktor Universita del Caffe z Triestu, całkowicie ją odrzucił, twierdząc że to kawa "defektywna". Znając Andreja trochę bliżej i obserwując różne jego poczynania, pokusić mogłabym się o hipotezę że tzw. "rodzic normatywny", czyli wewnętrzny cenzor, mówiący co "przystoi" a czego robić nie należy, mógł być u Andreja szczególnie wysoki. Piszę o tym z głębokim wewnętrznym przekonaniem, gdyż mnie samej, na samym początku mojej przygody z analizą sensoryczną, poddano mnie tzw. testowi Dusaya, opartego o założenia analizy transakcyjnej Berna. Mój wielki Mistrz, a potem przez długie lata Przyjaciel, Luigi Odello, od lat koreluje wyniki tego testu z poczynaniami sędziów jego paneli analizy sensorycznej. O mnie wiadomo, że nie będę szczególnie efektywnym sędzią, gdyż raczej nie "kolimuję" z żadnym panelem, idę własną drogą, nie jestem w związku z tym "reprezentatywna" dla żadnej populacji. Współczynnik "normatywnego rodzica" jest u mnie wyjątkowo niski (nie będę się zastanawiać, co w danym winie czy kawie czuć "powinnam" i raczej nie będę o to pytać, mając wszelkie zewnętrzne autorytety w "największym poważaniu" (spory udział ma tutaj także wyjątkowo wysoki poziom "zbuntowanego dziecka"). Ponieważ "bawiące się dziecko" i tzw. "mały profesor" są ru mnie bardzo wysokie, całym sercem "oddaję się zabawie" i podobno jestem "kreatywna". Jak się domyślacie, kocham "naturale" i inne niekonwencjonalne kawy.

Moich gustów nie podzieli Filip Akerblom, roaster ze Skandynawii o surowym, ascetycznym obliczu, który na Mistrzostwach Włoch Roastingu był sędzią technicznym (zbulwersowanym żywiołowością Włochów i prawie "kolektywnym" paleniem w trakcie tych zawodów oraz faktem, że ja siedziałam na krześle, obok palących kawę zawodników i że roasterzy ze mną dyskutowali). Filip zaczął się do nas wszystkich uśmiechać dopiero po kolacji w średniowiecznym zamku złożonej z "bistecca fiorentina" i suto zakrapianej Chianti. . 

Finca Licho zachwyci natomiast Rubensa Gardelli (mistrz Włoch roastingu, wice-mistrz świata w konkurencji "brewers"), Paolo Coffee Lover Scimone (mistrz północnych Włoch roastingu, założyciel palarni "His Majesty the Coffee") oraz Marco Cremonese, organizatora włoskiej edycji Mistrzostw Roastingu, ciepłego i empatycznego człowieka o niepokornej czuprynie pełnej "wzburzonych loków", który mi kazał pozdrowić "piękną Beatrice" (historia na inną opowieść..)

Natural wybrany przez Rubensa (cultivar Kenia z Salvadoru) zajmie 2-gie miejsce na Mistrzostwach Świata Brewers, ale i tak jakiś Skandynaw go określi jako "too fruity"

Ciekawa jestem, co Szanowni Państwo na to..? :-) Proszę o wszelkie refleksje na ten temat..

Dla mnie jest najbardziej lubianą kawą. Najbogatszy smak. Kojarzy mi się z wytrawnością czerwonego wina.
Jest zaskakująca, winna, dzika, jabłko, czerwone owoce, czereśnie, ale ostatnio było też jakby mango, lekkie cytrusy.
Uwielbiam jej wyrazistość, doświadczenie kolejnych smaków i długi finisz.
Jak piję espresso i trafię, mam uczucie dreszczy przebiegających po kręgosłupie. Najlepszy wskaźnik :)
Oszczędzam zapasy, by została mi do następnego zamówienia.


@Spinacz - to też scaliłem
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2015, 13:39:54 wysłana przez Spinacz »

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #979 dnia: 27 Marzec 2015, 13:30:13 »
Dlaczego by nie pomyśleć o tym zapachu? Dlaczego nie?
Bo to mi trąci jakąś tandetną psychoanalizą w stylu "na pewno zapach jest właściwy i piękny dla innych tylko mi się źle kojarzy. Więc może ze mną jest coś nie tak. Trzeba przemyśleć co takiego się wydarzyło w moim życiu że tego aromatu nie akceptuję."
Dla mnie to bez sensu. Nie można mieć własnego gustu ? Szkoda życia na takie analizy. Nie pasuje mi jakaś kawa to kupuję inną, w końcu jest tyle do odkrycia.  :szampan:

Dla mnie te dwa pierwsze zdania są odpowiedzią-pytaniem, co być może masz w sobie (pod warunkiem, że dobrze Cię zrozumiałem :) ), że tak odbierasz dyskusję - jako jałową.
Masz taką interpretację, na podstawie swoich doświadczeń. Chcesz jasności i klarowności, coś Ci się podoba pijesz, nie - nie pijesz ?!

Dla mnie pojawił się bardzo ciekawy wątek-idea. Co myślę o zapachu, jak pamiętam zapach. W odniesieniu do kawy, jak myślę o tym, niesamowite !


Dla mnie się też taki wątek pojawił :-) . Bardzo chętnie bym kwestię percepcji aromatów naturali zgłębiała dalej. Być może poproszę panel testerów o wypełnienie ankiet psychologicznych, jakich wynikami sama niespecjalnie chciałam się dzielić (pytanie, dlaczego?..odpowiedź brzmi, bo nie chciałam być psychicznie NADUŻYTA.

Ponieważ mój "rodzic normatywny" jest niski a "dziecko zbuntowane" zaznaczone jest w mojej psychice bardzo mocno, kwestię nut fermentacyjnych w aromatach kaw naturalnych/na skórze rąk dziecka pociągnę dalej..w organizmie ludzkim też zachodzą takie procesy fermentacji..na przykład fermentacji mlekowej i teoretycznie ręce wyciągnięte spod kołdry mogłyby TYM CZYMŚ pachnieć.. :redface: :kwiat:



Dla mnie jest najbardziej lubianą kawą. Najbogatszy smak. Kojarzy mi się z wytrawnością czerwonego wina.
Jest zaskakująca, winna, dzika, jabłko, czerwone owoce, czereśnie, ale ostatnio było też jakby mango, lekkie cytrusy.
Uwielbiam jej wyrazistość, doświadczenie kolejnych smaków i długi finisz.
Jak piję espresso i trafię, mam uczucie dreszczy przebiegających po kręgosłupie. Najlepszy wskaźnik :)
Oszczędzam zapasy, by została mi do następnego zamówienia.

Tak, dla mnie też tak było :-). Mówiliśmy o Costarica Finca Licho :-).
Czy to znaczy, że mogę umówić się na "randkę w ciemno" z mr_j? :-)  :ogien:

@Spinacz - znowu scaliłem
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2015, 13:39:03 wysłana przez Spinacz »

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #980 dnia: 27 Marzec 2015, 13:46:22 »
Obowiązkowo ;), przy filiżance Costarica Finca Licho :)

Myślę, że zapachy są też powiązane z interpretacją, postrzeganiem. Zapamiętuję, obrazem - myślą.
Czasem wiąże się u mnie, myśl-obraz-uczucie. Kodowanie co czułem, jak ktoś mnie skarcił. Wydał ocenę moralną, itp jest podłączone do wyobrażenia-obrazu.
Na przykład kodowanie, ręce z pod kołdry mogą pachnieć piżmem, ciałem, ciepło, miło, bliskość.
A, że subiektywne są te obrazy w pamięci. Ocena przyjemne, nie przyjemne, będzie indywidualna.
W zależności od wrażeń z ciała. I przypisanych do nich moich doświadczeń.
Tutaj jest blisko do psychologii, jak zapamiętujemy, jak pamiętamy zapach, jak pamiętam.
Przecież nie pamiętam tak, iż czuję ten zapach w nosie. Tylko przez obraz, wspomnienie, myśl.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #981 dnia: 27 Marzec 2015, 14:05:46 »
Tak, dokładnie :-).  Dokładnie tak czuję i myślę. Bardzo trafne i głębokie spostrzeżenia.

Tylko..ostatnią paczuszkę Costarica Finca Licho kupił Arek: genialny doktor automatyki ze Śląska, który wniknął.. w istotę programu PLC naszej palarki. Pomyślałam sobie, że to też może mieć znaczenie SYMBOLICZNE..:-)

Przy filiżance czego się zatem spotkamy, mr_j? :kwiat:
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2015, 14:08:15 wysłana przez Elka »

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #982 dnia: 27 Marzec 2015, 14:50:03 »
Elu dziękuję za komplementy :kwiat:

W takim razie Arek też ma podobne upodobania. Nie da się ukryć, że intuicja ma niebagatelne znaczenie.

Życzę Ci by, fascynacja i intuicja, przekładała się nieustannie, na nowe ekscytujące smaki, aromaty :)
Zdecydowanie, jestem entuzjastą, Twoich wypaleń :)


« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2015, 14:52:12 wysłana przez mr_j »

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #983 dnia: 27 Marzec 2015, 15:00:07 »
Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy, w związku z ambiwalentną percepcją naturali (błagam Spinaczu, nie scalaj :-)! Przecież ten wątek jest "żywy" :-))

Jeśli komuś nie odpowiadały aromaty Finca Licho czy też naturalnych Etiopii, najcżęściej powtarzał się zarzut "dziwnego zapachu" :-)
"Dziwny"..w sensie takiego, który komuś nie odpowiada, ale nie bardzo wiadomo, dlaczego: tak jakby świadoma część mózgu WYPIERAŁA jakieś nie do końca może "wygodne" skojarzenie.

Zapuściłam się w poszukiwania w sieci i proszę, co znalazłam. Tutaj także zapach (może nie do końca akceptowanego mężczyzny) określany jest jako DZIWNY:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,216,73542753,73694855,Re_zapach_spermy_.html

Ciekawy jest też fakt, że autorka postu określa się mianem "Calineczki:..
No, ale być może za daleko już się zapusciłam w swoich myślowych peregrynacjach od "normalnych" kawowych zapachów???  222

 
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2015, 15:03:53 wysłana przez Elka »

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #984 dnia: 27 Marzec 2015, 15:01:28 »
Elu dziękuję za komplementy :kwiat:

W takim razie Arek też ma podobne upodobania. Nie da się ukryć, że intuicja ma niebagatelne znaczenie.

Życzę Ci by, fascynacja i intuicja, przekładała się nieustannie, na nowe ekscytujące smaki, aromaty :)
Zdecydowanie, jestem entuzjastą, Twoich wypaleń :)


Dziękuję bardzo, mr_j :-)  :kwiat:


Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #985 dnia: 27 Marzec 2015, 15:03:32 »
To zawracanie kijem Wisły. Świat jest tak urządzony że ludzka populacja jest bardzo różnorodna. Jeden lubi zupę ogórkową inny rosół.
Ale ta różnorodność jest mimo wszystko skończona i korelacje między poszczególnymi różnorodnościami (choć jest ich znacznie więcej) również są skończone.
Poważnie wolisz przyjąć tak jest i już niż zadać sobie pytanie dlaczego? Przecież nawet dalekie od naukowych próby odpowiedzi są nadzwyczaj fascynujące, a i pozwalają nam samym się lepiej poznać i zrozumieć.
Nie rozumiem jak można nie próbować zrozumieć. ;)

Stawiam paczkę kawy, że nie ma bezpodstawnego nie lubienia, czy to ogórkowej, czy naturalnej.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #986 dnia: 27 Marzec 2015, 15:06:35 »
To zawracanie kijem Wisły. Świat jest tak urządzony że ludzka populacja jest bardzo różnorodna. Jeden lubi zupę ogórkową inny rosół.
Ale ta różnorodność jest mimo wszystko skończona i korelacje między poszczególnymi różnorodnościami (choć jest ich znacznie więcej) również są skończone.
Poważnie wolisz przyjąć tak jest i już niż zadać sobie pytanie dlaczego? Przecież nawet dalekie od naukowych próby odpowiedzi są nadzwyczaj fascynujące, a i pozwalają nam samym się lepiej poznać i zrozumieć.
Nie rozumiem jak można nie próbować zrozumieć. ;)

Stawiam paczkę kawy, że nie ma bezpodstawnego nie lubienia, czy to ogórkowej, czy naturalnej.


No ja też chętnie postawię na stół testerski..nawet parę paczek :-). Test Dusaya też mam przetłumaczony na polski.
Kto się zgłasza? :-)  :ogien:

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #987 dnia: 27 Marzec 2015, 15:10:12 »
Z największą przyjemnością, tylko żaden ze mnie tester, a i z czasem, i z odległością kiepsko, ale może...

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #988 dnia: 27 Marzec 2015, 15:20:47 »
Donkiszocie, dziękuję :-)
W sumie zadanie jest proste i można je wykonać na odległość.
Test Dusaya dzieli się na parę części, w których NIEZALEŻNIE sumuje się punkty. Te części pomagają nam oszacować, jak ważne w naszej psychice są składowe:

1) Rodzica normatywnego (wewnętrzny cenzor)
2) Rodzica afektywnego (altruizm)
3) Dziecka spontanicznego
4) Dziecka ujarzmionego
5) Dziecka zbuntowanego
6) Małego profesora (kreatywność, żądza poznawania świata, intucja)
7) Dorosłego (szkiełko i oko, rozsądek, dystans)

Teza (moja) jest taka, że jeśli 1 jest wysoki (przy być może wysokim 7 i 4) to "naturale" raczej nie będą nam smakować.
Zainteresowanym osobom chętnie wyślę testy :-)

« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2015, 15:37:00 wysłana przez Elka »

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #989 dnia: 27 Marzec 2015, 15:26:57 »
Poważnie wolisz przyjąć tak jest i już niż zadać sobie pytanie dlaczego? Przecież nawet dalekie od naukowych próby odpowiedzi są nadzwyczaj fascynujące, a i pozwalają nam samym się lepiej poznać i zrozumieć.
Nie rozumiem jak można nie próbować zrozumieć. ;)

ale nie bardzo wiadomo, dlaczego: tak jakby świadoma część mózgu WYPIERAŁA jakieś nie do końca może "wygodne" skojarzenie.

To jest właśnie dla mnie dorabianie ideologii do kawy która mi nie smakuje. Wciskanie, że to ze mną jest coś nie tak, że to mój mózg wypiera niewygodne skojarzenia. A ten produkt jest taki wspaniały, wyjątkowy i trzeba być nienormalnym żeby go nie lubieć.  :Bicz:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi