Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516411 razy)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #960 dnia: 26 Marzec 2015, 21:29:39 »
Poproszę o kilogram perwersji :)

Bingo :-). Przynajmniej ja tak myślę..

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #961 dnia: 27 Marzec 2015, 03:26:56 »
Elka jaką kawkę w takim razie polecasz, chcę być zaskoczony perwersją :)
A drugi kilogram na "To może być zapach konwalii z mojego ogrodu, porzeczek z mojego sadu, dzikich jabłek z "mojego" lasu.."  :kwiat:

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #962 dnia: 27 Marzec 2015, 06:16:02 »
Ja wszystko rozumiem ale już samo publiczne umawianie się z żoną na perwersję w obecności męża mocno trąci 51szą twarzą greja.

Znacie?
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2015, 06:20:06 wysłana przez piomic »

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #963 dnia: 27 Marzec 2015, 10:04:06 »
Trudno mi skomentować Twój post Piomic  :picardpalm:. Nie wiem, co chcesz powiedzieć ?
Jeśli jest żartem. Zupełnie go nie rozumiem.
A jeśli nawet dokonam "tego ogromnego wysiłku" zniżenia się do poziomu słuchania wulgaryzmów i stracenia 1:23 na wysłuchanie tego nagrania.
Co nie wywołuje u mnie żadnej refleksji. A, jedynie miałkość i zniesmaczenie.
O inną perwersję tutaj chodzi !

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #964 dnia: 27 Marzec 2015, 10:38:07 »
To, co mnie teraz nurtuje, to jest ambiwalentna percepcja kaw obrabianych metodą naturalną. Ich nie w pełni sterylne, lecz bardzo silnie oddziaływujące na psychikę aromaty przez część populacji ludzkiej określa jako "upojne" a inną część jako "obrzydliwe". Od czego zależy to skrajnie różne wartościowanie?
Nie rozumiem, ale chcesz dorabiać jakąś ideologię dlaczego jedni wolą taki smak/aromat a innym on przeszkadza ? To zawracanie kijem Wisły. Świat jest tak urządzony że ludzka populacja jest bardzo różnorodna. Jeden lubi zupę ogórkową inny rosół. Nie doszukiwałbym się tutaj związków z sytuacją, emocją etc. Owszem jakiś aromat może przywołać wspomnienia (zapach perfum z bliską osobą) ale bez przesady. Zaraz się znajdzie jakiś psychoanalityk który wmówi, że nie lubię zupy jarzynowej bo jako dziecko zostałem przy niej obsztorcowany przez Babcię gdy usiadłem do stołu z brudnymi rękami.  ;D

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #965 dnia: 27 Marzec 2015, 10:51:56 »
Ja tylko przypomnę, za słownikiem języka polskiego:
AMBIWALENTNY
czyli zawierający sprzeczne chęci, uczucia. Gdy mamy do kogoś stosunek ambiwalentny, to i lubimy go, i nie.
Za coś go cenimy, za coś innego wręcz przeciwnie. Ambiwalentny to też dwuznaczny, Jeśli czyjeś zachowanie jest ambiwalentne, nie wiemy, co o tym sądzić.
 Dla zbyt wnikliwych wszystko może być ambiwalentne.

Nie widzę tu żadnej ideologii, raczej fascynację. Dla mnie ta percepcja i sposób odbierania przez różne osoby jest fascynujący !
Jednego dnia coś mi smakuje bardziej drugiego mniej. W zależności od nastroju na przykład.
Grain masz negatywną opinię o psychoanalitykach ;) ?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #966 dnia: 27 Marzec 2015, 10:54:53 »
A ja jednak doszukiwałbym się związków między przeżyciami, narodzinami, wychowaniem, domem rodzinnym, ulicą z dzieciństwa itd. a preferencjami, wrażliwością, percepcją. Być może jest to dziedziną psychologii, ale też analizy sensorycznej, zupełnie akademickiej dziedziny, wykładanej przecież na różnych uczelniach wyższych. Ta ideologia jest już zrobiona :).

Offline zamek Mężczyzna

  • Wiadomości: 177
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #967 dnia: 27 Marzec 2015, 11:05:01 »
Jako dzieciak siedziałem w każde wakacje na wsi, często w ogrodzie pomiędzy ulubionymi czarnymi porzeczkami...ten zapach, wszędzie go rozpoznam....pewnie stąd moje upodobanie do kaw z Kenii czy chilijskiego wina ze szczepu Carmenere...a jak gdzieś jest napisane, że kawa ma na przykład aromat caramboli (star fruit) to dla mnie nic to nie znaczy....

Offline loock Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 93
    • Palarnia Kawy, Sklep z Kawą & Serwis
  • Ekspres: na prąd i wode
  • Młynek: też na prąd :D
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #968 dnia: 27 Marzec 2015, 11:14:02 »
A ja jednak doszukiwałbym się związków między przeżyciami, narodzinami, wychowaniem, domem rodzinnym, ulicą z dzieciństwa itd. a preferencjami, wrażliwością, percepcją. Być może jest to dziedziną psychologii, ale też analizy sensorycznej, zupełnie akademickiej dziedziny, wykładanej przecież na różnych uczelniach wyższych. Ta ideologia jest już zrobiona :).

Przeca to zwyczajna pamięć..inna sprawa że u niektórych jest zdrowo rozwinięta, a u niektórych prawie w ogóle. Zaraz dojdziecie do tego, że ten kto lubi naturale musiał spędzać swoje dzieciństwo z dziadkiem czy ojcem przy pędzeniu bimbru w ziemiance czy jakieś tam stodole :D

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #969 dnia: 27 Marzec 2015, 11:15:17 »
Grain masz negatywną opinię o psychoanalitykach ;) ?
Wiesz ilu psychoanalityków potrzeba do wkręcenia żarówki ?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #970 dnia: 27 Marzec 2015, 11:21:40 »
Dla jednych to zwyczajna pamięć, dla innych niezwyczajna pamięć. Ciekawe czy pamiętasz jakieś zapachy? Czy jesteś w stanie wywołać z pamięci zapach np. smażonej ryby tak, jak się wspomina jakąś normalną informację, np. nazwisko Twojej nauczycielki języka rosyjskiego?

Wcale nie dochodzimy do tego, że:
Cytuj (zaznaczone)
ten kto lubi naturale musiał spędzać swoje dzieciństwo z dziadkiem czy ojcem przy pędzeniu bimbru w ziemiance czy jakieś tam stodole

Bo być może jest na odwrót.

Offline loock Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 93
    • Palarnia Kawy, Sklep z Kawą & Serwis
  • Ekspres: na prąd i wode
  • Młynek: też na prąd :D
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #971 dnia: 27 Marzec 2015, 11:26:49 »
Ano być może...mogł tylko pomagać mieszać zacier :D A po co wywoływać w ogóle takie wspomnienia...no chyba że ktoś tam ma sentymentalną naturę ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2015, 11:29:30 wysłana przez loock »

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #972 dnia: 27 Marzec 2015, 11:28:53 »
Otwieram paczkę kawy i wyczuwam aromat, który jakoś mi nie pasuje. Nie wiem dlaczego, nawet nie potrafię go konkretnie określić, tak po prostu mi za ładnie nie pachnie. To mam doszukiwać się przykrych wspomnień związanych z takim zapachem ? Zaraz miałem trudne dzieciństwo ? ;)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #973 dnia: 27 Marzec 2015, 11:32:59 »
Dlaczego by nie pomyśleć o tym zapachu? Dlaczego nie? Kto chce, niech nie myśli :). Nic na siłę, to tylko zabawa  :evil:.
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2015, 11:38:22 wysłana przez Antonio »

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #974 dnia: 27 Marzec 2015, 11:44:14 »
Dlaczego by nie pomyśleć o tym zapachu? Dlaczego nie?
Bo to mi trąci jakąś tandetną psychoanalizą w stylu "na pewno zapach jest właściwy i piękny dla innych tylko mi się źle kojarzy. Więc może ze mną jest coś nie tak. Trzeba przemyśleć co takiego się wydarzyło w moim życiu że tego aromatu nie akceptuję."
Dla mnie to bez sensu. Nie można mieć własnego gustu ? Szkoda życia na takie analizy. Nie pasuje mi jakaś kawa to kupuję inną, w końcu jest tyle do odkrycia.  :szampan:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi