Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516461 razy)

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #795 dnia: 19 Luty 2015, 14:04:01 »
Co masz na myśli jako subskrypcję? :-)
Szczerze mówiąc mnie jest bardzo trudno podejmować zobowiązania PLANOWE.
Chyba cała radość tej zabawy dla mnie i bodziec do kreatywności wiąże się z elementem przygody: lubię sama siebie zaskoczyć również kawą, jaką w danym dniu wyciągnę z worka.
Nie mogę MUSIEĆ czegoś zrobić. Najczęściej po prostu CHCĘ :-)

Cudowne motto, teraz już wiem, dlaczego Twoje wyroby tak mi smakują :) Robienie rzeczy z serca jest darem od Ciebie, tak to odbieram. Czy może być piękniej  :kwiat:


Offline rolcyng Mężczyzna

  • Wiadomości: 119
  • Ekspres: Hario V60, FP, Phin
  • Młynek: Zassenhaus Record
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #796 dnia: 19 Luty 2015, 14:32:00 »
11-dniowa, młoda Kenia ze świeżą, owocową kwaskowatością to jest właśnie TO  :szampan:
Litości...  :pycha:
... a do mnie jedzie Kostaryka Finca Licho  :taniec: Jak pisała Ela, już nigdy takiej może nie być  :'(
Właśnie mam otwartą Kostarykę i cieszę się, że udało mi się załapać na nią, bo w życiu bym kiedyś nie pomyślał, że kawa może w ten sposób smakować.
;) ale na degustację to nikogo nie zaprosi :P
Ależ oczywiście, że zapraszam i staram się nieść kaganek kawowej oświaty, ale przegrywam brutalne starcia z plebejskimi podniebieniami moich znajomych  :lol2:. "Jakieś to kwaśne. Zrób zwykłą z dwóch łyżek i z dwoma łyżeczkami cukru".

Offline macias Mężczyzna

  • Wiadomości: 100
  • Ekspres: Sylvia, Chemex, AP, FP
  • Młynek: Eureka Zenith E65, Iberital, Rhinowares
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #797 dnia: 19 Luty 2015, 15:05:14 »
"A co będziesz włączał ekspres! Nie masz rozpuszczalnej?"

 :sciana:

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #798 dnia: 19 Luty 2015, 15:21:09 »
"Dobra, to Jacobs?"

Offline BoyLer

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: Aeropress, V60
  • Młynek: Comandante, Xeoleo
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #799 dnia: 19 Luty 2015, 15:27:31 »
Jak bym to widział u siebie:
- "cytryny do tej kawy wycisnąłeś?"
- po zrobieniu doppio, cappuccino gościom: "takie małe te kawy, chyba chcesz byśmy szybko sobie poszli?"
:D
A jak zaczynam się wdawać w tłumaczenie i uświadamianie to widzę w oczach rozmówców: maniak, hipster, w domu wszyscy zdrowi? itp ;)
 

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #800 dnia: 19 Luty 2015, 15:28:58 »
Proponujesz niewtajemniczonym gościom doppio? Odważny jesteś. Ja przeważnie wybieram coś mało kwaśnego do dripu.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #801 dnia: 19 Luty 2015, 16:23:48 »
Donkiszocie, próbowałeś ich kaw z Londynu? :-)
Zaczęli chyba parę miesięcy temu. Moja Gatomboya ab z przedwczoraj jest bardzo jasna :-)
Nie, niestety nie. Obawiam się, że z Bydgoszczy. Niemniej dziwią mnie firmy które jednocześnie potrafią sprzedawać produkt celujący w wyżyny, a z drugiej strony przypalają robustę do przelewu. Szkoda. Przecież można przygotować niewymagającą, ale i nie spaloną kawę dla horeca.

[...]A jak zaczynam się wdawać w tłumaczenie i uświadamianie to widzę w oczach rozmówców: maniak, hipster, w domu wszyscy zdrowi? itp ;)
Dla spijaczy rozpuszczalników najlepszą opcją jest dużo przelewowej Brazylii. Wtedy nie pytają dlaczego tak szybko mają wyjść, a raczej: co to za ekspres macie, że taka dobra kawa?

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #802 dnia: 19 Luty 2015, 16:39:50 »
Łódzka Indonezja też podchodziła gościom. Niezbyt kwaskowa, mocno klasyczny smak "kawowy". To czego najmniej pije parzę najczęściej gościom - wtedy są najbardziej zadowoleni.
Chociaż (co mnie cieszy) miewam też gości doceniających kwaski i wszystko co niekonwencjonalne w kawie  :szampan:

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #803 dnia: 19 Luty 2015, 19:13:33 »
Pierwsze krople Sulawesi. Jest pysznie :pycha: a będzie jeszcze lepiej jak się wstrzelę :taniec:

Offline BoyLer

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: Aeropress, V60
  • Młynek: Comandante, Xeoleo
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #804 dnia: 19 Luty 2015, 21:08:56 »
Proponujesz niewtajemniczonym gościom doppio? Odważny jesteś. Ja przeważnie wybieram coś mało kwaśnego do dripu.

Że zbyt intensywne? :) Jak ktoś jest przyzwyczajony do siekiery z Tchibo Family to doppio mu krzywdy nie zrobi ;)


Dla spijaczy rozpuszczalników najlepszą opcją jest dużo przelewowej Brazylii. Wtedy nie pytają dlaczego tak szybko mają wyjść, a raczej: co to za ekspres macie, że taka dobra kawa?

Dlatego ostatnio szukałem jakichś alternatyw :) Zestaw Hario V60 już jest, teraz trzeba jeszcze załatwić młynek :)
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2015, 21:13:47 wysłana przez BoyLer »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #805 dnia: 20 Luty 2015, 02:59:26 »
Tylko, że z tymi siekierami różnie bywa. Czasem ich intensywność wynika wyłącznie z ostrego aromatu robusty, a doza po przeliczeniu wychodzi o połowę mniejsza niż standardy. ;)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #806 dnia: 21 Luty 2015, 09:07:23 »
Moja wiara w to urządzenie powróciła. Dziś postanowiłem że jeszcze raz podejdę do tematu. A wiele prób poczyniłem. Na pierwszy strzał idzie Kolumbia Huila La Esperanza. 18g, 91 st C, 300 ml urządzenie produkcyjne drip hario V2. Wyszło poprawnie choć pełny test w poniedziałek. I wtedy słyszę powiadomienie z lapka o ponownej próbie zrobienia kawy w kawiarce. Kawiarka  :( chińska ponoć wybuchowa maluśka na dwie filiżanki.. Gorąca woda ląduje do kawiarki ziarna najpierw do koszyka a następnie do młynka.  Mielenie pod drip. Wszystko na gaz o malutkim płomieniu. Wypływa straszna maź nie widziałem wcześniej czegoś takiego. Potem wypływa już ciecz trwa to chwile. Ekstrakcje przerywam gdy pojawia się oznaka pierwszej pianki. Kawiarkę ściągam z gazu i przelewam do małej filiżanki. Co za wspaniały smak. Dużo delikatniejszy niż z dripa. Lekka kwasowość na początku. Podczas picia łyczkami coraz bardziej ustępuje. Pod koniec gdy napar już całkiem stygnie znika natychmiast. Konkluzja. Jeśli kawiarka to tylko bardzo dobre kawy żadnych tanich market owych sietów. Ja jestem pod wrażeniem smaku. W poniedziałek pełny test na reduktorze bialetti.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #807 dnia: 24 Luty 2015, 09:58:56 »
Ta Esperanza z Kolumbii jest świetną, niewymagającą kawą. Może różnie w dripie smakuje w zależności od profilu palenia i zaparzania, ale w ekspresach, mokach, aeropressach, frenchpressach jest super. Teraz jest w super cenie: Kolumbia La Esperanza.

W super cenie jest też Incontro, tym razem z bardzo złożonym składem, jasno palone ziarna w dużej mierze, dobra i do espresso i do przelewu: Incontro.

MA Top Red aka Sweet shop ;) --> MA TOP Red
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2015, 10:21:07 wysłana przez Antonio »

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #808 dnia: 24 Luty 2015, 14:14:54 »
@Mastro

daty palenia ze strony są zawsze aktualne?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #809 dnia: 24 Luty 2015, 14:16:29 »
Prawie zawsze. Mogą się zdarzyć jakieś błędy. A w czym problem?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi