Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516875 razy)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #555 dnia: 11 Luty 2015, 13:43:58 »
No właśnie. Cały czas ewoluujemy sensorycznie. Ja kiedyś uważałam, że kawa we Włoszech jest PYSZNA a potem, dwa lata temu na Hoście (takie wielkie targi w Mediolanie) nie smakowało mi zupełnie NIC.  Zastanawiałam się potem, czy to ja tak bardzo się zmieniłam, czy ONI  kawka

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #556 dnia: 11 Luty 2015, 14:14:06 »
w Skandynawii pija się kwaskowate kawy, gdyż owoce są tam znacznie bardziej kwaskowate, niż np. w Hiszpanii czy we Włoszech.
Myśmy się nigdy nie mogli doczekać i wszystkie krzaczki i drzewa były ogołocone zanim zdążyły dojrzeć. :evil:
Dodatkowo mnie odrzucają wszystkie formy rozmiękczonych dojrzałością owoców :ohyda: miękkie, ziarniste, maziste, cieknące.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #557 dnia: 11 Luty 2015, 14:43:43 »
Maliny i czereśnie mogą być "maziste i cieknące", ale jabłuszka już nie  :szampan:

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #558 dnia: 11 Luty 2015, 14:45:36 »
Maliny i czereśnie mogą być "maziste i cieknące", :szampan:
Dlatego też jeżyny>maliny ;)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #559 dnia: 11 Luty 2015, 14:54:35 »
Tak, jeżyny! :-)

W temacie jeżyn, wiśni i malin: Kenia Mutitu z 8.02
W temacie czerwonych kwaskowatych poczeczek Kenia Kiuniu z 8.02
Kiunui ma obłędną, słodką i orzeźwiającą KWASKOWATOŚĆ :-)

Przed chwilą robiliśmy z pracownikami mały cupping: Przemek wybrał Kiuniu a Michał Mutitu :-)

Offline rolcyng Mężczyzna

  • Wiadomości: 119
  • Ekspres: Hario V60, FP, Phin
  • Młynek: Zassenhaus Record
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #560 dnia: 11 Luty 2015, 15:59:41 »
Obudziłam się po krótkim, ale intensywnym śnie: z bardzo podobną ideą jak refleksje @spinacza czy @donkiszota. Nazwa będzie polska, ale "Majster Antoni" :-) jakoś w niej zostanie. Chyba mamy też logo.

Skąd Włochy w naszej nazwie?
Andrzej publikował posty pod pseudonimem @antonio w czasach, gdy żadne z nas nie myślało jeszcze o stworzeniu palarni. Inspiracją Andrzeja był film z Claudią Cardinale i Marcello Mastroianni. Gdy Antonio swą miłość do kawy skonsumował :), nazwa przestała mu się podobać.

Nazwa Mastro Antonio tylko w pewnym sensie nawiązuje do włoskiej tradycji kawowej. Ona nawiązuje do espresso jako do formy ekstrakcji, którą oboje preferujemy oraz do włoskiej kultury i włoskiego stylu życia w ogólności, bo są one nam bardzo bliskie. Ja raczej nie pijam już espresso we włoskich barach, gdyż odkąd palę kawę własnoręcznie, przestały mi smakować ciemne palenia i miernej jakości surowce, ale moją najgłębszą duchową prawdą jest fakt, że moje bardzo liczne podróże do Włoch, lektury na temat tego kraju oraz bardzo ciekawe włoskie przyjaźnie ukształtowały mnie duchowo.

Od połowy studiów uniwersyteckich podobno mówię po włosku, piszę w tym języku  oraz czytam książki. Po przekroczeniu włoskiej granicy, po krótkim lub dłuższym czasie po prostu "wtapiam się" w tłum miejscowy. Marzenie "pozostania tam" jest tak silne, że bardzo silnie, prawie dramatycznie przeżywam swoje powroty tutaj, do obcego mi Kołobrzegu.

Jeśli spojrzycie na grono moich znajomych na facebooku..to jest tam cały włoski świat kawy czy Kawy :-)..osobiście nie znam jedynie Paolo dalla Corte oraz Luigi Lupi z jego "fidanzata" (narzeczona): Chiara Bergonzi. Czasami zdarza mi się uczestniczyć z wielkim zaangażowaniem we włoskich debatach kawowych..Przykładem był w zeszłym roku tzw. skandal Godiny po Reporcie w RAITRE.

Jako studentka pilnie uczęszczałam na wykłady o sztuce włoskiej. Zanim stworzyliśmy z Antonio Kołobrzeską Palarnię Kawy chciałam do Włoch wyjechać na stałe i osiąść w Florencji. Czasami marzy mi się zostanie "przewodnikiem enogastronomicznym" po tym pięknym kraju. Jestem też "panel leaderem analizy sensorycznej" z dyplomem z Brescii i wcale się tego nie wypieram.

Całkowite usunięcie motywów włoskich z logo MA oznaczałoby dla mnie wyparcie się czegoś, co w moim życiu jest bardzo istotne.
Jestem nowym użytkownikiem i jednocześnie nowym (ale zapowiada się na to, że wiernym! padam do nóg za Kostarykę!) klientem. Stronami internetowymi (i powiązanymi sprawami typu logo itp.) zajmuję się na co dzień i jeżeli mogę Wam coś doradzić to nie zmieniajcie nazwy. Ona już funkcjonuje od lat i ludzie się do niej przyzwyczaili. Szkoda byłoby tracić ten kapitał, który się nazbierał przez te lata pod tą nazwą.

Odświeżcie logo, może po prostu dołóżcie do niego dopisek "polska palarnia kawy", lub coś w tym stylu. Dzięki temu od razu będzie wiadomo, że firma jest polska, a jednocześnie nazwa i logo może spokojnie funkcjonować za granicą. Polska nazwa może Wam nieco przeszkodzić poza granicami kraju.

Layout sklepu wymaga odświeżenia i należałoby coś zrobić z domenami, bo obecnie funkcjonuje mastroantonio.pl i .eu. Sklep i strona/blog powinny działać w ramach jednej domeny co pomogłoby Wam wzmocnić pozycję w wyszukiwarkach. Chyba nie muszę przekonywać Was jak duże ma to znaczenie.

Niezależnie co postanowicie, ze swojej strony mogę służyć radą gdybyście mieli wątpliwości co z czym, albo czy ktoś Was nie próbuje naciągnąć itp.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #561 dnia: 11 Luty 2015, 16:34:42 »
Cytat: DrUsagi


KPK, kapek, kap kap, Lublin - ot taki ciąg myślowy ;)

:-D

A jak tam rolnicy pod oknami?

Offline tomazo1974

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Rocket Giotto, Bialetti Venus
  • Młynek: Wega 5.8 Instant (alias Compak K3 Touch), Porlex Mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #562 dnia: 11 Luty 2015, 16:34:55 »
@rolcyng: czyli to samo co pisałem wcześniej  :kawa:

Offline rolcyng Mężczyzna

  • Wiadomości: 119
  • Ekspres: Hario V60, FP, Phin
  • Młynek: Zassenhaus Record
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #563 dnia: 11 Luty 2015, 16:44:13 »
@rolcyng: czyli to samo co pisałem wcześniej  :kawa:
Tak, nawet chciałem Cię zacytować, ale zagubił mi się Twój post w gąszczu odpowiedzi  :mrgreen:.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #564 dnia: 11 Luty 2015, 18:42:50 »
Odświeżcie logo, może po prostu dołóżcie do niego dopisek "polska palarnia kawy", lub coś w tym stylu.
"Polska palarnia dobrej kawy."

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #565 dnia: 11 Luty 2015, 18:48:52 »
W temacie schludnego logo, takie ostatnio coś piłem ;)

Nazwa cokolwiek absurdalna, ale...

Offline Maciej1 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 979
  • Ekspres: Jednobojlerowiec
  • Młynek: Fio F64 Evo
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #566 dnia: 11 Luty 2015, 20:31:07 »
Zmiana tematu ;) Tydzień dripowy trwa - skończyłem już Rocko i teraz na zmianę popijam Toraję i Churupampę. Wszystkie dobre :ok: A jeszcze niedawno myślałem, że nie da rady dripem zacząć dnia o 6.30 :D
W młynie: ziarna

Offline joonecky Mężczyzna

  • Wiadomości: 960
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #567 dnia: 11 Luty 2015, 21:09:00 »
Off-Topic:
Ja nawet dawałem radę dripować o 5 rano,ale już mi się nie chce wstawać na tyle wcześnie przed pójściem do roboty, żeby zjeść, a co dopiero kawę wypić  :lol2:

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #568 dnia: 11 Luty 2015, 21:11:39 »
21 i jade z koksem znaczy się z dripem.

Offline macias Mężczyzna

  • Wiadomości: 100
  • Ekspres: Sylvia, Chemex, AP, FP
  • Młynek: Eureka Zenith E65, Iberital, Rhinowares
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #569 dnia: 11 Luty 2015, 22:34:26 »
W kwestii nazwy, logotypu już chyba wszystko zostało napisane :) Ale nieśmiało dołączyłbym również Wasze opowieści o kawie, smakach, kwaskach, itd. To one, szczególnie Elkowe, pomagają, (przynajmniej mnie) odczarować trudniejsze, jaśniejsze wypieki w ogóle. Posty na forum - rzecz dobra, ale rodzaj blogu, pamiętnika kawowego, albo - notatnika "on-line", dostępne od ręki z Waszego sklepu, może? Nie wiem...

Temat kwaskowatości uważam za rozprawiony na tą chwilę dla mnie. Kondensat postów na ten temat pozwolił utwierdzić moje domysły - dziękuję! Jestem z tych co właśnie odkrywają, że kwaskowatość nie oznacza obleśnej kwaśności, co więcej - jest jakby nierozłącznym elementem, albo nośnikiem (?) innych aromatów (i smaków), za którymi tutaj gonimy w kawie. Inna sprawa, że faktycznie nawet niewielkie błędy ekstrakcji (w espresso przynajmniej) prowadzą do napojów niepijalnych, gdzie aromaty owoców i kwiatów są przykryte bezmiarem trzech cytryn...

Zmieniając temat - czy mnie się wydawało, czy będzie blend "walentynkowy"? Jeszcze przed sobotą?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi