Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516235 razy)

Offline johnyKMSA Mężczyzna

  • Wiadomości: 118
  • Ekspres: NS Oscar oraz alternatywa
  • Młynek: Bezzera BB005, Knock Hausgrind, Porlex Mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #420 dnia: 27 Grudzień 2014, 11:50:48 »
Antonio, Twoja ostatnia Etiopia przewróciła mi wiarę w kawę! Nareszcie coś co się wyróżnia! Pyszne jagody  :uklony:
Ostatnio wszystkie kawy, włącznie z mikrolotem za obrzydliwe pieniądze,  wychodzily mi płaskie i nijakie  :(

Dzięki wielkie  :kwiat:

Offline red Mężczyzna

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JE Plus
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #421 dnia: 27 Grudzień 2014, 12:50:30 »
Ariadna do  inauguracji mojego lelita dotarła w poniedziałek przed świętami. Próbka zmielona pod espresso okazała się być pokaźną porcją. Dziękuję bardzo. W dzisiejszych czasach, kiedy liczy się przede wszystkim kasa, to niestety już bardzo rzadko spotykane podejście do klienta. Jestem pod wielkim wrażeniem.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #422 dnia: 02 Styczeń 2015, 11:58:30 »
Czy udało się zaparzyć coś z tej zmielonej kawy? Nigdy nie wiem jak kawę zmielić, gdy ktoś wybiera stopień zmielenia do espresso. Bywa, że komuś tam woda nie przeciśnie się przez kawę... ;)

Ciekaw jestem czy próbowaliście już konkursowych ziaren? Przed chwilą zaparzyłem resztkę mojego Incontro (Braz. B-o-L, Etiopia Kochere, Rwanda Gisuma). Teraz dopiero wydaje się to świetne (czekolada i miód), choć data palenia to 26 listopada...

Offline red Mężczyzna

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JE Plus
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #423 dnia: 02 Styczeń 2015, 13:05:52 »
Czy udało się zaparzyć coś z tej zmielonej kawy? Nigdy nie wiem jak kawę zmielić, gdy ktoś wybiera stopień zmielenia do espresso. Bywa, że komuś tam woda nie przeciśnie się przez kawę...
Za pierwszym razem za mocno pogłaskałem Ariadnę tamperem i rzeczywiście ekstrakcja była trochę za wolna. Następne próby były już OK. Próbka okazała się bardzo pomocna do kalibracji przemiału w moim młynie. Wcześniej wiedziałem tylko z teorii, że do espresso trzeba "drobno", ale na własne oczy kawy zmielonej do kolbowca nigdy nie widziałem. Twój gift dał mi wyobrażenie o tym jak powinienem mielić. Jeszcze raz dziękuję :). Nie będę oryginalny jeśli powiem, że Twoja kawa to bajka. Przyznam się nawet do ciężkiego grzechu. Żeby w pełni poczuć różnicę kupiłem później w markecie 250 gram Lavazzy. Teraz rozumiem, co wszyscy piszący na forum "wyrzuć kawę z marketu" mieli na myśli.
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2015, 13:14:32 wysłana przez red »

Offline mariuszdbki Mężczyzna

  • Wiadomości: 64
  • Ekspres: alternatywy4+, Nivona 790, maszynka do popcornu + artisan
  • Młynek: Nivona CG 130
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #424 dnia: 02 Styczeń 2015, 13:38:09 »
Ciekaw jestem czy próbowaliście już konkursowych ziaren?

Oczywiście!
Do mnie przyjechała "Kenia Nyeri" (palenie z 28.11). Bardzo, bardzo fajne ziarenka. Nie próbowałem tylko z aeropresu i phina, bo nie posiadam tego sprzętu ;)
Świetnie wychodzi z FP - napar ma ten sam "smakoaromat" jak pachną same ziarenka - coś pięknego :)
Bardzo podeszła mi także z kawiarki dodana do spienionego mleka - przywodzi na myśl truskawki  - choć, może się nie znam ;)

W każdym razie świetne ziarenka i świetna - konkursowa - inicjatywa, za co pięknie dziękując tylko doskonałych wypieków w Nowym Roku Życzę :)

Offline tomazo1974

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Rocket Giotto, Bialetti Venus
  • Młynek: Wega 5.8 Instant (alias Compak K3 Touch), Porlex Mini
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #425 dnia: 02 Styczeń 2015, 15:31:56 »

Czy udało się zaparzyć coś z tej zmielonej kawy? Nigdy nie wiem jak kawę zmielić, gdy ktoś wybiera stopień zmielenia do espresso. Bywa, że komuś tam woda nie przeciśnie się przez kawę... ;)

Ciekaw jestem czy próbowaliście już konkursowych ziaren? Przed chwilą zaparzyłem resztkę mojego Incontro (Braz. B-o-L, Etiopia Kochere, Rwanda Gisuma). Teraz dopiero wydaje się to świetne (czekolada i miód), choć data palenia to 26 listopada...
@Antonio: Incontro odpalone i przyznam, że jestem mega pozytywnie zaskoczony. Spodziewałem się zupełnie czegoś innego (dlatego wcześniej nie zamawiałem tego blendu) a tu niespodzianka. Kawa idealnie wstrzeliła się w moje preferencje, jest słodka no i zdecydowanie czekoladowa. Myślałem, że będę ją pił z moki, a tu już puste opakowanie- całość poszła pod espresso. Pycha :)
Jeszcze raz dzięki za super nagrodę.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #426 dnia: 02 Styczeń 2015, 15:43:28 »
To zasługa wybitnie słodkich składników...  :kwiat:

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #427 dnia: 03 Styczeń 2015, 00:07:32 »
A ja pochwalę... cioccolato :) oczywiście nadal podtrzymuję swoje zdanie o Etiopii Rocko Mountain i innych waszych ziarnach, ale cioccolato miałem kiedyś, dość dawno u siebie. Było bardzo fajne, faktycznie bardzo słodkie, czekoladowe. Ale jakoś nie śledziłem tej mieszanki. Pojechałem do domu na święta, patrzę, co wysłałeś moim rodzicom, otwieram ciocco (bez przeczytania składu), a tam czuję naturala... i się wyjaśniło - kostaryka finca licho natural :D świetna sprawa, bardzo fajnie wyczuwalna nawet na ekspresie automatycznym

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #428 dnia: 06 Styczeń 2015, 16:05:40 »
Zamawiałem m.in kawę Kolubia Huila z kategorii Drip. A na opakowaniu jest napisane "profil palenia : espresso". Chciałbym wiedzieć czy macie "jedną Kolumbię" czy też występuje w różnych wersjach różniących się stopniem palenia ?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #429 dnia: 06 Styczeń 2015, 16:09:15 »
Proszę spróbować. Zwykle palimy do espresso, ale single najczęściej sprawdzą się w dripie. Każdą kawę staramy się traktować indywidualnie. Nie mamy stałych profili palenia: to byłoby nudne. Dobrze wypalone, jasne ziarna są dobre zarówno w espresso i w metodach przelewowych.
Kolumbię paliliśmy już kilka razy. Za każdym razem profil palenia był inny. Niemniej jednak niezbyt ciemny... ;)
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2015, 16:15:08 wysłana przez Antonio »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #430 dnia: 07 Styczeń 2015, 22:03:35 »
A ja pochwalę... cioccolato :)

Pojechałem do domu na święta, patrzę, co wysłałeś moim rodzicom, otwieram ciocco (bez przeczytania składu), a tam czuję naturala... i się wyjaśniło - kostaryka finca licho natural :D świetna sprawa, bardzo fajnie wyczuwalna nawet na ekspresie automatycznym

Hmm... Jedna osoba napisała gdzieś, że to najgorsza z naszych mieszanek :). Innej osobie Cioccolato "nie podeszło", w porównaniu z jakimś włoskim blendem. Life is brutal dla kreatywnych i spontanicznych palaczy kawy bez 100-letniej historii. Dzięki za dobre słowa, Poe.

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #431 dnia: 07 Styczeń 2015, 22:05:25 »
Jak dla mnie świetna :) jak mi się pokończą kawki do ekspresu, to chyba się na nią do siebie skuszę, jestem ciekaw efektów na nie-automacie, tylko na mojej kolbie. Ciocco ta dużo dawniejsza też mi bardzo smakowała z tego co pamiętam. Ale to było dawno zdecydowanie.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #432 dnia: 07 Styczeń 2015, 22:11:33 »
A ja za dzień może dwa chyba właśnie czekoladę do młynka wrzucę.
LMWDP #469

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #433 dnia: 08 Styczeń 2015, 11:19:53 »
A ja pochwalę... cioccolato :)

Pojechałem do domu na święta, patrzę, co wysłałeś moim rodzicom, otwieram ciocco (bez przeczytania składu), a tam czuję naturala... i się wyjaśniło - kostaryka finca licho natural :D świetna sprawa, bardzo fajnie wyczuwalna nawet na ekspresie automatycznym

Hmm... Jedna osoba napisała gdzieś, że to najgorsza z naszych mieszanek :). Innej osobie Cioccolato "nie podeszło", w porównaniu z jakimś włoskim blendem. Life is brutal dla kreatywnych i spontanicznych palaczy kawy bez 100-letniej historii. Dzięki za dobre słowa, Poe.


Doceniam w Cioccolato, że nie jest płaskie, nie ma samej "czekolady". Aby sobie dogodzić i uzyskać balans między kwaśnym, a czekoladą.
Powalczyłem z młynkiem regulując w zakresie 2-3s do ilości ml w filiżance. A nie przyjemnego smaku papieru pozbyłem się regulując temperaturą.
A zatem problem stał po mojej stronie. Teraz jestem zadowolony i zaskoczony jak bogate aromaty i smaki daje ta kawa.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #434 dnia: 08 Styczeń 2015, 13:07:30 »
Tę mieszankę kręci Ela i odwrotnie, mieszanka ta nią kręci. Dziś przyjechaliśmy do pracy i próbujemy kolejnej wersji Cioccolato z 31/12. Mogłaby stanąć w konkursie na "najjaśniejszy blend do espresso": MyTonino pokazuje 104, a dla porównania Ariadna ok. 76-84. Każdy ze składników z osobna jest OK. Espresso z mieszanki jest jednak dość... nieczekoladowe. Ma raptem tydzień. W mleku jest super, za tydzień będzie pewnie lepsze. Istny stres z takimi jasnymi blendami :chory2:.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi