Autor Wątek: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.  (Przeczytany 126556 razy)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #390 dnia: 06 Kwiecień 2018, 10:18:03 »
dezajn dezajnem:) ładność ładnością, mi podpada to mocowanie budy na główce ramy-sterów- wiem ze to potrafi pęknąć. Koła ładne, nie czytałem opisu dokładnie ale lody z kanek...baniek......powiem tak: jak rozmawiałem z sanepidem to zeby handlować lodami musiałbym mieć chłodziarke-chłodnie, potrafiącą utrzymać temperaturę -12 lub coś koło tego przez minimum 12 h. Nie wiem jak coś takiego zasilić....to znaczy wiem.... ale waga aKumulatorów poraża:).

Odnośnie handlu lodami obnośnymi po plaży, no bo przecież jak sie da obnośnie w lodówce turystycznej to obwoźnie również...pełen nielegal i w sanepidzie się trzęsą jak o tym słyszą:)
Więc  stawiam ze musi być tam porządna chłodnia, pomysł fajny.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #391 dnia: 06 Kwiecień 2018, 13:53:37 »
Takie luźne przemyślenie: może warto zainstalować ~250W wspomagacz pedałowania? Koszt pewnie utonął by w skali całości, tym bardziej, że zasilanie już jest.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #392 dnia: 06 Kwiecień 2018, 16:53:11 »
Maciek - chodzi cii o silnik do mojej kolumbryny?  czy o silnik do tej z linka ?
Ten mały cały rower z kierowcą to będzie ważył tyle ile mój sam rower beze mnie:) - nie załadowany wodą ,towarem i ekspresem. Przy tak małej wadze i przy zdrowym rozsądku -czytaj ;nie pchamy się rowerem gastronomicznym w las... to dodawanie silnika nie ma sensu bo podejrzewam taką lodziarnie o lansowanie się po deptaku- i dobrze!!!!!!

Natomiast przy mojej kolumbrynie...niby silnik byłby ok..ale.. koszt zestawu to cos około 1500zl sensowny silnik itp. regulatory jakieś akumulator, druga sprawa... tam gdzie chce jechać nie jest tak daleko by było to super  męczące, do wytrzymania. Raczej kwestia techniki jazdy itp.
Za to skłaniam sie ku wymianie wolnobiegu na jeszcze większy , będzie łatwiej ruszyć.

Można by iść raczej w drugą stroną, prądnica  przekładając pedałowanie na prąd ładowania:)  i promocja: nakręć  sobie prąd prąd do zmielenia kawy a dostaniesz niższą cene:) i okład na zakwasy
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień 2018, 16:55:48 wysłana przez kuń »

Offline maciekz

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #393 dnia: 11 Kwiecień 2018, 00:00:12 »
Nie lepiej od razu młynek podłączyć do zębatki w rowerze?
Coffee Grinding Velo by Astro, on Flickr

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #394 dnia: 11 Kwiecień 2018, 07:19:39 »
zębatki
Koła zębatego.
Zębatka to listwa.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #395 dnia: 11 Kwiecień 2018, 08:03:50 »
Może nie poprawnie, ale od zawsze z kolegami na podwórku, kiedy spadł łańcuch w rowerze mówiliśmy na to zębatka, z kolegami motocyklistami również. Jakbym spytał w sklepie motocyklowym o koło zębate do mojego iksa, to pan by na mnie dziwnie spojrzał i spytał do czego to ma być, do skrzyni biegów, czy jakiś inny element silnika. Pewnie poprawnie byłoby koło zębate przeniesienia napędu, ale na pociąg też nie mówimy elektrowóz ze składem wagonów.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #396 dnia: 11 Kwiecień 2018, 12:50:48 »
W rowerze z przodu jest korba, z tylu kaseta albo wolnobieg jesli juz czepiamy sie nieistotnych rzeczy.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline byrzydal Mężczyzna

  • Wiadomości: 163
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #397 dnia: 11 Kwiecień 2018, 15:31:38 »
Korba a koło zębate (blat) to jednak dwie różne rzeczy ;)


Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #398 dnia: 11 Kwiecień 2018, 18:45:36 »
Korba to dźwignia, służąca do przeniesienia pracy mięśni nóg poprzez system kół zębatych i łańcucha na koło.
Samochód nie ma wału korbowego tylko wykorbiony.
Nie ma dwóch takich samych rzeczy na świecie, co najwyżej mogą być podobne.
Dla mnie pociąg ciągnie lokomotywa.
 :evil:

Skrzywienie z dawnych lat szkolnych, kiedy za takie byki byliśmy przez Człowieka od fizyki i mechaniki gromieni.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #399 dnia: 09 Maj 2018, 17:14:09 »
Kolejna porcja wiedzy.
Tym razem po rozmowie z kimś kto zna się na przepisach sanepidowskich.
Woda- albo z badanego źródła albo z butelek, oczywiście filtr mile widziany.
Dobrze by było jakby było osobne pomieszczenie:) czytaj pojemik na odzież roboczą- czyli skrzynka bagażnik  do wykorzystania.
Pozbywanie się odpadów- umowa z właścicielem terenu ze się wyrzuca odpady do jego kosza.
BAZA  czyli miejsce przechowywania, przetrzymywania roweru, jak i jego mycie albo choćby mycie elementów ruchomych, tacki ociekaczy, lodówek turystycznych itp. Baza musi mieć odbiór sanepidowski, czyli ugadać się z kimś -ośrodkiem, knajpą, kawiarnią, itp. że tam myjemy co myć można i garażujemy. To samo odnośnie produktów nie sprzedanych ( tzn nakupione  zapasy cukru,kawy,itp gdzieś muszą leżeć a leżeć powinny gdzieś gdzie sanepid opiniował )

To na razie na tyle:)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #400 dnia: 14 Maj 2018, 10:24:37 »
Uzupełniając powyższy wpis. Baza,miejsce,budynek z opinią sanepidu, z badaniami wody np ,kawiarnia,kuchnia,ośrodek wczasowy kolonijny, jadłodajnia i inne tego typu placówki sie nadają na bazę. Nie ma obcji żeby legalnie mieć np przyczepę, przyczepkę z zabudową a niej ekspres kawowy , przekąski,  soki, lody tajskie.... i przechowywać produkty non stop w tej przyczepie i tam myc bemary, pojemniki gn, i wszystkie inne cuda. ( Co sie da wyjąć ma być myte na bazie ) przynajmniej takie jest stanowisko sanepidu i bez bazy opiniowanej nie zarejestrują punktu, choćby mobilnego.
Obdzwoniłem kilka sanepidów w Polsce , prikaz jest jeden ,baza opiniowana sanepidowsko  być musi przy mobilnych .
Więc co niektórzy z forum co dziergają z sąsiadem,ojcem i dziadkiem piękne przyczepki , wstrzymajcie kunie puki bazy nie ma, bo inaczej to wielka wtopa.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #401 dnia: 14 Maj 2018, 18:12:33 »
Przecież jak masz zarejestrowaną działalność to nie masz adresu "plaża zachodnia wejście B". Wystarczy podać ten adres z rejestracji.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #402 dnia: 14 Maj 2018, 19:28:34 »
no nie do końca. Mając jakikolwiek sklep online i zarejestrowaną działalność- podajesz fizyczne miejsce siedzibę  a nie wpisujesz :siedziba iinternet .... w kwitach musisz mieć dane miasto,ulice itp.

Spróbuj zmajstrować firmę  bez podania lokalizacji siedziby:) powodzenia. Odmówią ci.
Tak samo właśnie działa to z  sanepidem. Owszem, mogę mieć garaż na swoim podwórku ,w garażu mobilną, z garażu mogę trzymać kwity,faktury,piierdoły,dowody zakupu, serwisu i inne cuda co trzeba nieść księgowej by to rozliczyła, i możesz mieć założoną działalność .ALE to nie jest to samo co mieć działalność dopuszczoną przez sanepid , no chyba ze się uprzesz i olewasz system to pełna lewizna i bez sanepidu jedziesz.
Powiem więcej, trzeba mieć ksiązeczke sanepidowską albo orzeczenie lekarza medycyny  pracy -orzeczenie  do celów sanitarno epidemiologicznych -   ze się nadajesz do takiej roboty.
 

uzupełniając-plaża zachodnia wejście B to miejsce wykonywania działalności a nie siedziba. Do siedziby chyba musisz mieć jakiś akt notarialny, najmu,  itp. żeby nie było tak ze ci ktoś na adres domowy zarejestruje lupanar jako klub rozrywki.
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2018, 19:31:20 wysłana przez kuń »

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #403 dnia: 14 Maj 2018, 20:31:28 »
podajesz fizyczne miejsce siedzibę  a nie wpisujesz :siedziba iinternet
No właśnie o takiej fizycznej siedzibie mówię- nie odwracaj kunia ogonem :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #404 dnia: 14 Maj 2018, 20:53:27 »
@Ziarenko, wiesz co to znaczy odbiór sanepidu przy działalności gastronomicznej? Nie każdy lokal się do tego nadaje, w domu mieszkalnym jednorodzinnym ciężko taki odbiór przeprowadzić bo pomieszczenia służące do tej działalności muszą mieć osobne wejście i być trwale oddzielone od części mieszkalnej, nie wiem czy czasem nie włącznie z wydzieleniem lokalu pod ten cel w tym domu jako odrębny samodzielny lokal z wydzieleniem przez architekta i zaświadczeniem z wydziału architektury w gminie, nie mówiąc o mieszkaniu w bloku, do tego cały projekt technologiczny, drogi czyste drogi brudne czy jak to się tam zwie, może osobne pomieszczenie na zmywak i osobne na magazyn, pewnie z pomieszczeniem socjalnym i toaletą, a znając życie schowek na miotły musi być osobno. O tym pisze @Kuń, bo być może ktoś sobie myśli, że zarejestruje działalność pod swoim adresem zamieszkania i ma z głowy.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi