Autor Wątek: Niche  (Przeczytany 6089 razy)

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 428
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Niche
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Kwiecień 2020, 12:12:16 »
Nie, napisałem a propos nieponoszenia kosztów przez paypala/ebay... jeśli komuś (sprzedawcy-tak jak tam opisano) zrobili minus na koncie, to oznacza, że założyli ta kasę, żeby odesłać kupującemu i muszą ja odzyskać, a to kosztuje, plus koszt zamrożenia tej kasy na czas odzyskania...

Offline Mister

  • Wiadomości: 41
  • Ekspres: Isomac Tea
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Niche
« Odpowiedź #46 dnia: 02 Kwiecień 2020, 12:42:31 »
Nie założyli przecież własnej kasy tylko oddali kupującemu tą, którą sam wpłacił. Kupujący jest na +, sprzedający na minus, a PayPal na 0 (albo na +, jeśli wziąć pod uwagę prowizję od sprzedającego).

Nie twierdzę, że działania PayPal są czyste. Twierdzę tylko, że jako kupujący jestem bardzo dobrze chroniony (co niektórzy niestety wykorzystują). I mogę sobie bez strat kupować rzeczy od oszustów. Ba, można powiedzieć, że dzięki takiemu systemowi to sprzedający oszust jest do tyłu. Nie dość, że wysłał mi towar za który nikt mu nie zapłaci, to jeszcze zapłacił PayPal prowizję.

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Niche
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Kwiecień 2020, 13:09:26 »
Kupujący jest na +, sprzedający na minus, a PayPal na 0 (albo na +, jeśli wziąć pod uwagę prowizję od sprzedającego)

A myslisz ze ludzie w PayPalu ktorzy obsluguja proces reklamacji/zwrotow to w ramach wolontariatu pracuja?
Czym wiecej takich przypadkow tym wiecej roboty i wieksze koszty obslugi.

Offline Mister

  • Wiadomości: 41
  • Ekspres: Isomac Tea
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Niche
« Odpowiedź #48 dnia: 02 Kwiecień 2020, 13:45:01 »
Co chcesz przez to powiedzieć?

Koszty PayPal pokrywa prowizja, którą PayPal pobiera od sprzedawcy oszusta, co zresztą napisałem. Czy to zwiększa prowizję, a co za tym idzie koszty uczciwych sprzedawców? Być może.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi