Autor Wątek: Wydzielony-Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże  (Przeczytany 15127 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Podzieliłem. fux

Potrzeba gotowania 4 litrów wody może okazać się niemiłym zaskoczeniem, ale może komuś odpowiadać :)
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec 2019, 14:22:45 wysłana przez fux »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Czerwiec 2019, 11:21:10 »
To już jest tylko kwestia oszczędności energii lub jej braku, ale na łatwość przygotowania poprawnego espresso lub spienienia mleka do cappucino raczej wpływa pozytywnie, więc raczej ułatwi nowicjuszowi pracę niż utrudni. Czepiam się tylko zwrotu - na początek. Chyba że chodzi o to, że z czasem jest większa akceptacja wysokości poniesionych kosztów ;), ale kolega chyba wie z czym się wiąże gotowanie 4 litrów wody, może skończy na 4 grupach i 15 litrach ;)
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Czerwiec 2019, 12:51:56 »
Zazwyczaj 4l zajmują też dużo więcej miejsca niż 1.3l, a to w warunkach domowym miewa niebagatelne znaczenie.
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Czerwiec 2019, 13:55:53 »
Ale co ma do tego początek?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Czerwiec 2019, 15:27:32 »
Kolega rozważa zakup ekspresu z bojlerem 4l na początek kawowej przygody..?
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Czerwiec 2019, 16:01:48 »
Na początek to bardziej martwił bym się podłączeniem do wody bo szkoda przerabiać kuchni jeżeli hobby nie chwyci. Apia to wielki model jak do domu (rozmiarami) ale jak ktoś ma miejsce to czemu nie. Dodatkowo to starszy/używany model z elektroniką i innymi bajerami. Pytanie czy nowy nabywca ogarnie to w wypadku jakichś awarii ew ogarnięcia jego stanu początkowego. Jako lajkonik może mieć problem z tym czy to on coś źle robi czy może ekspres jest uszkodzony (nawet w momencie zakupu).

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Czerwiec 2019, 16:45:40 »
Ja na początek wziąłem 2 litry z podłączeniem do wody i ścieku i nie żałuję. Jakby się trafiło 4 to też bym wziął. Moim zdaniem to na początek jest niefortunne, na początek lepszy taki ekspres niż te małe z malutkimi bojlerkami, lepszy na początek i na koniec czy w każdym innym etapie. Oczywiście trzeba wiedzieć z czym wiąże się taki zakup, ale czy to będzie początek czy nie to nie ma tu zupełnie znaczenia.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline olomarcin

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 532
  • Ekspres: Ascaso Steel Prof Uno
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Czerwiec 2019, 16:57:44 »
Wiem że to nie miejsce Ale zżera mnie ciekawość po jaka cholerę taki duży bojler w domowych warunkach. Pomijam aspekty wizualne, ilości miejsca itp.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka


RadoGost

  • Gość
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Czerwiec 2019, 16:59:40 »
na początek lepszy taki ekspres niż te małe z malutkimi bojlerkami, lepszy na początek i na koniec czy w każdym innym etapie

Samo sedno, Marek. Przy małym bojlerze, niełatwo wykrzesać powtarzalne i poprawne espresso, a nawet jeśli się uda, to po przesiadce na większy (miałem poprzednio 300ml) na pewno odczujemy pozytywną różnicę.

Offline MartBan Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Hendi Marina(był), Carimali Eta Beta 1GR,Astoria CkE, Cime Mono
  • Młynek: Cunill Tauro, Carimali G1, Obel Junior,Macap m5d
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Czerwiec 2019, 00:00:52 »
Nie demonizujcie takiego wyboru, mój pierwszy ekspres to właśnie grzmot gastro i gdybym się na niego nie zdecydował nigdy nie trafiłbym do konkretnego świata kawy we własnym mieszkaniu. Same +++y, kupiłem z jakiegoś upadającego fast fooda za chyba 1500 pln w stanie jak nówka, zero zużycia, instalacja wodna pcv z tylu szafek podpięta pod kranik zmywarki (grosze jakieś wydane w Castoramie) fusy zbierałem do 5 litrowego kanisterka po płynie do spryskiwaczy, a bojler nie wypełnia się przecież w 100%, czyli z 4 litrów może ze 3 litry wody tam jest. Solidny sprzęt HX z nierdzewki i mosiądzu na długie lata nieporównywalny z tymi plastikowymi zabawkami z termoblokiem itp.
Jest kawa, jest zabawa ;)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Czerwiec 2019, 05:23:52 »
Ile dziennie pijesz espresso?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Czerwiec 2019, 08:46:18 »
Jakie ma znaczenie rozpatrywanie ile kto pije espresso w kategoriach "na początek" / "dla zaawansowanych" . Można rozważać taki zakup w kategoriach "przerost formy nad treścią" ale na początek będzie tank samo za duży jak i na koniec dla czterech espresso dziennie.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Czerwiec 2019, 10:37:30 »
Pytanie co w podobnym budżecie można nabyć co da zbliżone możliwości i stabilność(zakładam że ekspres jest sprawny)? A co dla kogo za duże rozmiarowo i co się komu spodoba to już inna sprawa. Rozmiar nie przeszkodzi w zaparzeniu jednego espresso. Co najwyżej faktycznie trzeba będzie poczekać te 30 min aż maszyna porządnie się rozgrzeje.
Ja tak dużej maszyny bym nie kupił ale nie kupił bym i młynka Jolly ze względu na rozmiar. Co nie przeszkadza dużej ilości ludzi na forum mieć młynki o takim rozmiarze w domu.
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2019, 10:39:34 wysłana przez Bacek »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Czerwiec 2019, 11:05:39 »
Moc 1800 watt, czyli jak czajnik a gotujemy w tym bojlerze dwa czajniki wody więc to chyba nie problem, wymiary słuszne ale jeśli jest miejsce to czemu nie ? Stan może być nieznany bo wygląda na sprzęt kawiarniany. Ja też takiego gabaryty bym nie przeforsował w domu mimo że moja kawowa lokomotywa ma tylko 15 cm mniej szerokości, ale z młynem i akcesoriami zajmuje już 85 cm szerokości blatu. Z zapiętą kolbą głębokość to aż 65 cm więc wymaga to razem 0,5 metra kwadratowego powierzchni a  to chyba niewielka cena za dobrą kawę :-) Wada to częściej wpadający jak do lokalu  znajomi, możemy wejść  na kawę bo taka dobra ?

Offline Joseph

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Bezzera Magica S MN
  • Młynek: Quamar M80E
Odp: Odp: Ciekawe oferty sprzętu używanego - aukcje, ogłoszenia, wyprzedaże
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Czerwiec 2019, 11:06:41 »
Panowie a może stworzycie nowy wątek do tej dyskusji?


www.xxxxxx.bydgoszcz.pl
www.zxzxzxzxzx.pl
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2019, 11:35:31 wysłana przez fux »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi