Autor Wątek: Gaggia Classic: luźna dysza pary plus problem ze spienianiem mleka  (Przeczytany 3010 razy)

Offline sloxn

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Gaggia Classic 2019
Cześć wszystkim,
Kupiłem parę dni temu nową Gaggię Classic i jakoś mi z nią nie po drodze. Espresso wychodzi średnio, ale to zapewne kwestia kawy i młynka, czyli do poprawy. Ale są też problemy ze spienianiem mleka. W ogóle się nie spienia, a podczas spieniania, ekspres wydaje piskliwy dźwięk, poszło już ponad 1l mleka. Zastanawia mnie też luźno ruszająca się dysza pary, nie jest przytwierdzona sztywno, tylko "lata na boki". Czy jakiś użytkownik podzieli się swoim doświadczeniem w tej kwestii?

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic: luźna dysza pary plus problem ze spienianiem mleka
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Czerwiec 2020, 17:48:09 »
Piskliwy dźwięk to może być źle ułożona dysza względem dzbanka (tzw. jęk zarzynanej świni). Najlepiej jakbyś nagrał krótki filmik prezentujący całą sytuację. Co to znaczy nie spienia? Nic a nic? A gdy puszczasz parę bez podstawionego dzbanka to leci gorące powietrze?

Offline sloxn

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Gaggia Classic 2019
Odp: Gaggia Classic: luźna dysza pary plus problem ze spienianiem mleka
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Czerwiec 2020, 14:07:39 »
Piskliwy dźwięk to może być źle ułożona dysza względem dzbanka (tzw. jęk zarzynanej świni). Najlepiej jakbyś nagrał krótki filmik prezentujący całą sytuację. Co to znaczy nie spienia? Nic a nic? A gdy puszczasz parę bez podstawionego dzbanka to leci gorące powietrze?


Tak, chodzi o świnkę :) spróbuję coś nakręcić.
Leci gorącą para, najpierw oczywiście spuszczam gorącą wodę z dyszy.
To na pewno moja marna technika, bo nie wierzę, żeby nowy ekspres miał jakiś feler.

i trochę z innej bajki: po kilku dniach użytkowania, w trakcie nagrzewania ekspresu, wydaje on z siebie dziwny dźwięk, jakby cykanie....


Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic: luźna dysza pary plus problem ze spienianiem mleka
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Czerwiec 2020, 19:14:09 »
Jeśli świnka to wyżej dysza. Jak nie chcesz marnować mleka, to woda i kropelka płynu do naczyń.

Mój (inny) ekspres też cyka podczas rozgrzewania.

Offline Kktx

  • Wiadomości: 33
  • Ekspres: Gaggia new classic
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Gaggia Classic: luźna dysza pary plus problem ze spienianiem mleka
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Listopad 2020, 15:09:47 »
Miałem to samo - zarżnięta świnia :)

Parę razy udało mi się spienić, ale dopiero UHT. Zastanawiam się czy zmiana końcówki dyszy pary coś zmieni?

P.S. Da się to jakoś łatwo zdemontować celem czyszczenia?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi