Autor Wątek: pomoc przy wyborze młynka  (Przeczytany 12420 razy)

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: pomoc przy wyborze młynka
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Sierpień 2017, 21:47:59 »
Czy nie lepiej kupić dostępny w naszym kraju Comandante? Z tego co patrzę po różnych recenzjach, to daje całkiem ciekawy proszek do espresso. Koszt samego młynka to "tylko" 980 polskich cebulionków czyli o ok 200-300zł mniej niż w przypadku Kinu M47.



Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: pomoc przy wyborze młynka
« Odpowiedź #31 dnia: 31 Sierpień 2017, 22:04:00 »
NitroBlade - ma stopniową regulację, trochę zbyt mało dokładną moim zdaniem pod espresso. Masz dwa ustawienie mniej więcej w zakresie espresso. Albo trafisz w idealne, albo musisz zaczynać bawić się dozą.
Ale... dopytaj kogoś kto ma IronHeart. Ponoć tam regulacja jest dokładniejsza.
Jakość przemiału, nie ma się do czego przyczepić.
Ergonomia C40, moim zdaniem przez to napisałem wcześniej kuleje. Dlatego jak bym miał brać ręczny pod espresso w sugerowanym zakresie cenowym to byłby to Kinu M47.

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: pomoc przy wyborze młynka
« Odpowiedź #32 dnia: 31 Sierpień 2017, 22:22:03 »
Dostałem jeszcze cynk o Aergrind (projekt z Kickstartera) i jak patrzę na filmik to widać, że wychodzi drobny proszek. Cena jest o wiele mniejsza niż w przypadku tych dwóch, więc jeżeli by był uniwersalnym ręcznym młynkiem, to dlaczego przepłacać? :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: pomoc przy wyborze młynka
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Wrzesień 2017, 08:24:00 »
Tyle że aergrind będzie dostępny w październiku, a te zamówione przez nas będą wysłane za niecałe 4 tygodnie.

polskich cebulionków

Ile Ty masz lat, 15? Słownictwo na poziomie gimbazy.

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: pomoc przy wyborze młynka
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Wrzesień 2017, 12:50:01 »
Cytuj (zaznaczone)
Tyle że aergrind będzie dostępny w październiku, a te zamówione przez nas będą wysłane za niecałe 4 tygodnie.
Tak na prawdę to sam już nie wiem czy czekać miesiąc dwa aż pojawi się coś w sensownej cenie co będzie uniwersalnym młynem, czy brać teraz coś w okolicy 1k.
Minusem w przypadku takich projektów jak ten wyżej to ewentualna reklamacja. W przypadku np. Comandante kupuję w polskiej dystrybucji i jak mi coś padnie, to po prostu odsyłam na drugi dzień kurierem i czekam na zwrot naprawionego/wymienionego.
Jak kupie coś z za granicy to proces reklamacyjny będzie bardziej upierdliwy i czasochłonny. A co jak dostanę wadliwą sztukę? Wymiana pewnie potrwa z miesiąc.


Poczytałem temat o Comandante i Kinu M47 (sporo tego...) i w jednym z postów widziałem takie mniej więcej porównanie/recenzję/test Kinu i Comandante. Zrozumiałem z niego, że oba młynki są świetne, mają swoje minusy i plusy i leciutko od strony smakowej wygrał ten na C. Kinu jest za to bardziej precyzyjnie wykonany, lepiej leży w dłoni i ma ciut lepsze spasowanie. Tego młynka można użyć jako narzędzie mordu bo jest taki duży i ciężki :jezyk:

Kinu waży 1kg. Dla mnie młynek, który teraz kupię ma być przede wszystkim uniwersalny (od siuśkacza v60 przez AP po Espresso) i mobilny - w poniedziałek zabieram do pracy a w piątek do domu + ewentualne rowerowe wyprawy kilkudniowe. Targanie ze sobą Kinu nawet do pracy w plecaku wydaje mi się mało wygodne. Na wyprawy rowerowe kiedy w sakwach mogę zabrać do 20-25kg dźwiganie takiego młynka jest  :picardpalm:
Druga kwestia to ilość kaw na raz, które będę robił. W przypadku espresso to max 2-3 i/lub jedno podwójne. Nawet jeżeli mielenie C trwa trochę dłużej, to mi aż tak nie przeszkadza. W przypadku alternatyw to z siuśkacza robię ok 300ml czyli wychodzi ok 21g kawy do zmielenia. AP to 200ml. Przemiał jest grubszy wiec tutaj powinno być szybko i przyjemnie.


Ten kickstarterowy projekt z zewnątrz przypomina mi mój Rhino, jest mały i bardziej mobilny od tych dwóch pozostałych wiec zabranie go do pracy czy do sakwy by było znacznie wygodniejsze.

Cytuj (zaznaczone)
Ile Ty masz lat, 15? Słownictwo na poziomie gimbazy.
Czyżbyśmy wstali lewą nogą? :jezyk: Wrzuć na luz i wypij trochę  :kawa:  ;)






Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: pomoc przy wyborze młynka
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Wrzesień 2017, 13:08:05 »
Mógłbyś utrzymać jakiś poziom wypowiedzi tego forum, tu się nie używa sformułowań typu cebuliony.

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: pomoc przy wyborze młynka
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Wrzesień 2017, 17:38:20 »
Mógłbyś utrzymać jakiś poziom wypowiedzi tego forum, tu się nie używa sformułowań typu cebuliony.
Ty to lubisz się czepiać. Hobby takie masz ;D? Daj już spokój.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: pomoc przy wyborze młynka
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Wrzesień 2017, 21:01:25 »
Na stronie Eurocafe Comandante w nieco lepszej cenie.

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: pomoc przy wyborze młynka
« Odpowiedź #38 dnia: 01 Wrzesień 2017, 21:15:44 »
polskich cebulionków

Ile Ty masz lat, 15? Słownictwo na poziomie gimbazy.

@siewcu +

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: pomoc przy wyborze młynka
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Wrzesień 2017, 21:35:18 »
Mógłbyś utrzymać jakiś poziom wypowiedzi tego forum, tu się nie używa sformułowań typu cebuliony.
Ty to lubisz się czepiać. Hobby takie masz ;D? Daj już spokój.

Lubię i nie lubię. Ale jak już reszta trzyma normalny poziom wypowiedzi to takie teksty są lekką odchyłką, nie uważasz?

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: pomoc przy wyborze młynka
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Wrzesień 2017, 23:14:26 »
Mnie sie podoba ten styl :) widać luz i radość, a nie jak u niektórych na tym forum, tylko spięcie pośladków i "wysublimowanie" bo pije droga kawę ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: pomoc przy wyborze młynka
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Wrzesień 2017, 23:16:54 »
Możemy wchodzić w żarty pokroju janusza, karyny i cebulandii, tylko po co?

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: pomoc przy wyborze młynka
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Wrzesień 2017, 23:22:23 »
Kolejny topic, kolejne sprzeczki. Wydaję mi się, że temat był inny.

Offline dolby Mężczyzna

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Bialetti Moka, alternatywa w pełni
  • Młynek: Concept KM5120, Porlex mini, Zassenhaus Mokka, Dienes , Armin Trosser Mokka, inne ręczne w renowacji
Odp: pomoc przy wyborze młynka
« Odpowiedź #43 dnia: 02 Wrzesień 2017, 22:04:24 »
Pytanie do czekających na młynek Aergrind. Jak pozycjonować tego ręczniaka, jako alternatywa dla Comandante, czy bardziej jako młynek podróżny ze względu na wymiary pod Aeropress ? Czego się po nim spodziewacie?

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: pomoc przy wyborze młynka
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Wrzesień 2017, 09:23:58 »
To są młynki podobnej klasy, commandante ma porównywalne żarna ale innego producenta, nie wiem jak z osiowością, ale z wątków wynika że w mk3 jest dalej słaba.
Ale daje dobre rezultaty, w tej cenie (mk3) pewnie wolałbym kinu

A jest jeszcze niche, jak ktoś nie ma ręcznego dobrej klasy to jest dobra opcja za niewielką dopłatą teraz (350GPB)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi