Autor Wątek: Kawa w pracy bez młynka? i inne pytania  (Przeczytany 8090 razy)

Offline Olak Kobieta

  • Matka Założycielka
  • Wiadomości: 634
Odp: Kawa w pracy bez młynka? i inne pytania
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Listopad 2015, 20:45:20 »
taki po koncentracie pomidorowym
Chyba tylko do Keni ;)
Masz coś do Keni? :P

Mielę kilka porcji do tupperware. Czasami moje koleżanki podkradają mi do zwykłej zalewajki. W pracy mam FP.
Imperfection is Beauty, madness is Genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring - M. Monroe

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawa w pracy bez młynka? i inne pytania
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Listopad 2015, 20:49:12 »
Jeśli po zalaniu nie pachnie koncentratem pomidorowym, to nie. Wręcz przeciwnie, wychylę z przyjemnością.

Offline ignacy

  • Wiadomości: 134
  • Ekspres: Dripper Melitta, V60, FP, Bodum Santos
  • Młynek: Vario-W
Odp: Kawa w pracy bez młynka? i inne pytania
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Listopad 2015, 11:15:53 »
Ja swojego czasu, jak pracowałem w biurze to namielałem w domu FP (Bodum Travel Press) i w pracy zalewałem tylko gorącą wodą. Nie było to rozwiązanie idealne, ale w porównaniu do tego ścieku z automatu -> delicje.

Solari

  • Gość
Odp: Kawa w pracy bez młynka? i inne pytania
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Listopad 2015, 12:40:46 »


Mały FP - 4€, kawa Java Blawan 250g - 5€; miny niektórych współpracowników podczas przerwy (na kawę), gdy ulatnia się aromat mojej "małej czarnej" ... bezcenne. Za resztę płacę kartą MC.
A tak na poważnie, to nie popadajmy w skrajności - w pracy można pić wcześniej zmieloną i szczelnie zapakowaną kawę. Tym bardziej, że kolega chce dolewać do niej (podejrzewam, że zimnego) mleka, więc i tak nie będzie to topowe cappu. Tak że "kolego" - jak masz (w pracy) jakąś wolną szafkę (a pewnie masz), to zostaw sobie w niej np. FP / Dripper z filtrami, kubek i... ciesz się "dobrą" kawą ("... w porównaniu do tego ścieku z automatu...").

 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi